auto'smotoren Ford Focus: Zakenauto van 2007 Coupéversie van de BMW 1-serie Mercedes E 230 terug van weggeweest Showroom Van grote patsers tot kleine mini's BMW 6-serie in 't nieuw 15 jaar CX Club Airco-actie Swift Lancer Sports Sedan Schone motoren BMW Eind van het jaar lanceert BMW de 1-serie coupé. De achterwiel aandrijver belooft uitermate sportief te worden. dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad AUTOwoensdagnjuii2007-Pagina39 De verkiezing tot Zakenauto van het Jaar is gewonnen door Ford met de Focus. De auto wordt geroemd om zijn perfecte rijeigenschappen, een gedegen restwaar de, een gedreven importeur en het feit dat het merk hard aan het imago heeft gewerkt. Ook speelt mee dat Ford dit model in diverse varianten aanbiedt. Hans Schep, algemeen directeur Ford Nederland: "Het uit gangspunt bij Ford is dat onze modellen aantrekkelijk geprijsd zijn en een rijke uitrusting hebben. Je krijgt in de standaard specificatie heel veel product voor je geld. Het feit dat we die strategie consequent doorvoeren is goed voor de klantentevredenheid en de restwaarde. Als Zakenauto van het Jaar bewijst de Focus dat de on derliggende waarden - betrouwbaarheid, kwaliteit, klanttevredenheid - ook in de markt gevoeld worden." In het weekend van 7 tot en met 9 september viert de Citroen CX Club Nederland haar vijftienja rig bestaan. De club telt zo'n 900 leden, terwijl er in ons land nog 1.400 exemplaren van deze bij zondere Citroen op kenteken staan. Op www.citroen-cx- club.nl valt alles over het evene ment te lezen dat zal plaatsvin den in en om Hardenberg. Wie nu een Suzuki Swift koopt krijgt helemaal gratis aircondi tioning: een voordeel van 799 euro. Deze Swift Cool is ver krijgbaar als drie- en vijfdeurs met zowel de 92 pk 1.3 liter als de 102 pk sterke 1.5 liter motor eventueel gekoppeld aan een automaat. Het aanbod begint bij 12.599 euro en de auto is be slist ruim uitgerust. I- Tegen het einde van het jaar verschijnt de nieuwe Mitsubishi Lancer Sports Sedan, een 4,57 meter lange vierdeurs met spor tieve uitstraling. De keuze zal bestaan uit 1.5 en 1.8 liter benzi nemotoren en de van Volkswa gen afkomstige 2 liter diesel. Daarnaast komt er een super snelle Evolution. Er is een ruime keuze uit versnellingsbakken. Binnenkort breidt BMW haar pro gramma uit met een aantal nieu we motorvarianten die stuk voor stuk profiteren van het Efficient- Dynamics innovatiepakket. Dat betekent dat verbeterde presta ties samengaan met een lager verbruik. De 1-serie wordt aan gevuld met de 116i en de nieu we 123d twin turbo. De meeste varianten van de 3-serie komen ook aan bod, waaronder vrijwel alle 4 cilinders (benzine en die sel). Bij de 5-serie komt er een 520i bij met een 4 cilinder benzine motor. Het pakket omvat onder meer Brake Energy Regeneration, een start-stop functie en schakelindicatie. Maar liefst 19 modellen van BMW blijven op of onder de grens van 140 gram C02 per kilometer. In de jaren zestig en zeventig was de Mercedes 230.6 een begrip. Een 6 cilinder in een dergelijk model was toen nog bepaald zeldzaam. Inmiddels is de E230 weer op de prijslijst verschenen. De nieuwste generatie E-klasse kan nu worden geko zen met een 204 pk sterke 2.5 liter V6 motor die over een breed toerenbereik van 2.900 tot 5.000 tpm zijn koppel van 245 Nm paraat heeft. De uit rusting is overeenkomstig de E280 en de auto wordt aangeboden vanaf 52.900 euro. AUtO Met ingang van september facelift BMW haar 6-serie coupe en cabriolet. De ui terlijke wijzingen blijven be perkt tot nieuwe bumpers, andere dorpels en gewijzig de verlichting waarbij ge bruik gemaakt wordt van LED-techniek, Betere prestaties bij een la ger verbruik is ook het mot to bij de vernieuwde 6-se rie. Nieuw is de 635d met een 286 pk sterke diesel met een koppel van 580 Nm. In 6.3 seconden acce lereert deze versie naar de 100 km/u en verbruik ge middeld 6,9 liter per 100 km. Dat geldt zeker voor de 135i conden op de teller. Een an- uitstoot van 138 gr/km. tra sportiviteit aan deze Coupé, die met zijn 3 liter 6 dere topper is de 123d met Maar er komen ook minder compacte coupé wil toevoe- cilinder goed is voor 306 pk een 204 pk sterke 2 liter die- potente versies, zoals de gen, kan een M Sport Packa- koppel 400 Nm). De 100 sel (koppel eveneens 400 120d, meteen de schoonste ge of zelfs een M chassis be- km/u staat al binnen 5,3 se- Nm) en toch slechts een C02- uit de reeks. Wie nog wat ex- stellen.

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 39