auto'smotoren Drie keer goud voor Mercedes-Benz Vijfdeurs Kalina op Nederlandse markt Zestig jaar Saab: 'Carlsson's Choice': Meer dan een miljoen hybride Toyota's Gesigneerde Seat blijft in Spanje Lada brengt de Kalina als vijfdeurs. Lada Holland verwacht de verkopen daarmee weer een fikse zet te geven. Suzuki-fabriek in Rusland dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad AUTO Woensdag 11 juli 2007 - Pagina 41 Toyota Motor Corporation (TMC) heeft wereldwijd de mijlpaal gepasseerd van één miljoen verkochte hybride auto's. Eind mei 2007 stond de teller op 1.047.000 auto's. Hieronder vallen zowel hybride modellen van Toyota als Lexus, dat onderdeel uit maakt van het Toyota concern. Circa 750.000 ver koopcontracten kwamen voor rekening van de Toy ota Prius, die een gecombineerde C02-uitstoot kent van 104 g/km. In Nederland is men voornemens om auto's met een gecombineerde C02-uitstoot van minder dan 110 g/km voor de zakelijke rijder meer te stimuleren. Toyota bracht 's werelds eerste massageproduceer- de hybride, de Prius, in 1997 op de markt in Japan en betrad de Noord-Amerikaanse, de Europese en an dere markten in 2000. De tweede generatie Prius - uitgerust met het Toyo ta Hybrid System II - stelde Toyota voor in 2003. Bij deze auto lag de nadruk op het ontlasten van het mi lieu én tegelijkertijd krachtige prestaties. Mercedes-Benz heeft drie gou den medailles ontvangen voor de Mercedes-Benz E-Klasse, S- Klasse en SL-Klasse als onder scheiding voor beste kwaliteit in hun marktsegment. Daarmee was Mercedes-Benz één van de succesvolste merken in het jaar lijkse klanttevredenheidsonder- zoek van het Amerikaanse on derzoeksbureau J.D. Power and Associates. In de merkenrang- lijst steeg Mercedes-Benz naar de vijfde plaats. Ook werd een goede klassering behaald bij de vraag naar productkwaliteit. Het streven van Mercedes-Benz naar meer klanttevredenheid en een betere productkwaliteit werpt daarmee zijn vruchten af.. De belangrijkste factoren voor de uitstekende totaalscore van Mercedes-Benz waren de recente introductie van de nieuwste versies van de S-Klas- se, de M-Klasse, de E-Klasse en de SL-Klasse. De E-, S- en SL-Klasse wonnen dit jaar de gouden 'J.D. Power Award', waarmee deze Merce des-Benz modellen mogen worden beschouwd als de kwa litatief beste auto's in hun re spectievelijke marktsegmenten. De Mercedes-Benz fabriek in Sindelfingen werd onderschei den met een zilveren 'J.D. Po wer Award'. Volgens de onder zoekers van het gerenommeer de bureau heeft Mercedes-Benz zich als merk het meest verbe terd in vergelijking tot het voor gaande jaar. Bij het jaarlijkse klanttevreden- heidsonderzoek van J.D. Power and Associates wordt kopers van nieuwe auto's gevraagd naar hun tevredenheid in de eerste negentig dagen, terwijl ze ook de kwaliteit van de produc tie en het ontwerp mogen be oordelen. Erich Schmitt, de President van de Spaanse autofabrikant Seat, heeft tijdens de Barcelona Motor Show een cheque ter waarde van 123.000 euro overhandigd aan de Pies Descal- zos Foundation. Seat heeft de Pies Descalzos Foundation gepromoot als onderdeel van de spon soring van de Europese tournee van Shakira, begin dit jaar. Tevens werd in Barcelona de speciale Seat Leon Pies Descalzos 'by Shakira', die deel uitmaakte van de promotiecampagne, uitgereikt aan de geluk kige winnares. Zes decennia was Erik (Mr. Saab) Carlsson actief voor het merk Saab. Hij schopte het van testrijder in Trollhattan tot win naar in Monte Carlo en daarna tot wereldreiziger als Saabs in ternationale ambassadeur. Erik kreeg de kans om zijn zes favo riete Saabs, eentje uit elk decen nium, te benoemen. "Ik denk dat we allemaal een speciaal plekje in ons hart be waren voor onze allereerste au to," zegt hij. "In mijn geval was dat een Saab 92, zo'n groene zo als ze destijds allemaal waren." Eriks 'Saab van de jaren 60' is de vermaarde Saab 96 die interna tionaal rallysucces bracht. Als 'Saab van de jaren 70' kiest Carlsson de inmiddels legend arische, zwarte Saab 99 Turbo. "Veel mensen geloofden des tijds niet dat we de turbotech niek geschikt konden maken voor personenauto's,. Ik geloof dat de geschiedenis hun onge lijk ondertussen wel heeft aan getoond." Carlssons favoriete Saab uit de jaren 80 is de Saab 900 Cabrio let. Eriks keuze als het gaat om de 'Saab van de jaren 90' is de 9000 CS Aero (1993) met zelf dragende carrosserie, vijfdeurs hatchback en voorwielaandrij ving. Deze auto was de eerste in een reeks Aero-modellen. Zijn favoriete nieuwe Saab is de Saab Aero X Concept. Inmiddels heeft Lada twee honderd Kalina-orders geno teerd. Dat is een verviervou diging ten opzichte van de zelfde periode vorig jaar. Met de komst van de nieu we Kalina vijfdeurs hatch back verwacht het merk een nieuwe doelgroep aan te spreken. "De kracht van Lada is, dat wij anno 2007 auto's leveren met een he dendaagse styling en tech niek en dat onder de be faamde tienduizend euro grens," aldus woordvoerder Noordman. De Kalina hatchback wordt net als de sedan aangedre ven door een moderne 1.6 liter motor met een vermo gen van 82 pk en een kop pel van 122 Nm. De eigen tijdse krachtbron kent een gunstig brandstofverbruik, beschikt over elektronische brandstofinjectie en voldoet aan de strenge Euro 4 norm. De topsnelheid van de Kalina is vastgesteld op 165 km/u. De importeur overweegt ook een GTi-ver- sie van de vijfdeurs op de markt te brengen. De Kalina vijfdeurs Hatchback is le verbaar vanaf 9.895 euro. Suzuki Motor Corporation heeft een overeenkomst gesloten voor de bouw van een autofabriek in St. Pe tersburg. Daarmee hoopt het Japanse merk aan de groeiende vraag van de Russische markt te kunnen voldoen. De fabriek zal per jaar dertigduizend Suzuki's Grand Vitara en SX4 produ ceren. Met de realisatie van de nieuwe fabriek is on geveer negentig miljoen eu ro gemoeid en de bouw moet in de tweede helft van 2009 zijn voltooid. De fa briek meet 243.000 vier kante meter.

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 41