heemraadschap van Delfland Prijswinnaars innovatief idee tijdelijke kade Gemaal Waalblok 's-Gravenzande geopend www.hh del fl an d.nl Werken bij Delfland? Varend Corso 3,4 en 5 augustus ABCDelfland Vraag van de maand Kan ik in de zomerbuiten overal zwemmen? Droppie Water op website Delfland MEER INFORMATIE De drie kerntaken van het Hoogheem raadschap van Delfland zijn waterbe heer, waterkwaliteit en waterkering. Wilt u automatisch op de hoogte wor den gehouden van de laatste ontwikke lingen? Dan kunt u zich abonneren op de gratis elektronische nieuwsbrief. Meer informatie kunt u vinden op: Wij zoeken een: Senior Peilbeheerder Meer informatie over deze en andere vacatures bij Delfland kunt u vinden op: www.hhdelfland.nl/vacatures. De dijkgraaf van Delfland opent op vrij dag 3 augustus het Varend Corso West- land 2007, bij het Trade Pare Westland. Net als voorgaande jaren is de boot van Delfland te herkennen aan stromend wateT vanaf de boot. VerdeT is op de boot een natuurvriendelijke oever nage maakt. Naast water is natuur belangrijk voor Delfland. Met het ontwerp hoopt Delfland dit jaaT op een hoge notering in de categorie Zeilende Westlander. De tiende editie van het Varend Corso West- land vindt plaats op 3, 4 en 5 augustus. Meer informatie: www.varendcorso.nl. Donderdag 5 juli heeft dijkgraaf Van Haersma Buma gemaal Waalblok ge opend, aan de Sluiswachterstraat in 's-Cravenzande. Gemaal Waalblok is het eerste poldergemaal in de nieuwe huisstijl van Delfland: mooier en beter zichtbaar! Kenmerkend voor de nieuwe huisstijl is het hellende dakvlak, de blauwe peil schaal en de transparante, moderne uit straling van het gemaal. Met deze huis stijl wil Delfland ervoor zorgen dat het werk beter zichtbaar wordt en dat de gemalen beter herkenbaar zijn. Gemaal Waalblok is vervangen omdat het vorige gemaal sterk was verouderd. Het nieuwe poldergemaal kan meer wa ter af- of aanvoeren. Polder Waalblok ligt tussen 's-Gravenzande en de kust, aan de rand van de nieuwbouwwijk Vreeburg- West. De renovatie van het gemaal is on derdeel van ABCDelfland, een program ma waarmee Delfland de kans op wateroverlast verkleint. Redactie Bureau Communicatie - Postbus 3061,2601 DB Delft, telefoon (015) 260 81 08, communicatie@hhdelfland.nl Op 5 juli heeft Delfland de prijs voor de 'tijdelijke waterkering Woudse polder' uitgereikt. De winnaars van de prijsvraag, de heren G.G. Jansen en J.A.J. Vermond winnen met hun innovatieve idee 'de Vlotterkering' een geldbedrag van €5.000,- en een schilderij van kunstena res Paula Kouwenhoven. Enige tijd geleden stond Delfland voor de opgave een grote waterberging te bou wen in de Woudse polder bij 't Woudt. De waterberging moet voldoende veiligheid kunnen bieden en tegelijkertijd goed in de omgeving passen. In de Woudse polder bevinden zich namelijk enkele archeologi sche vindplaatsen en het uitzicht is er weids, landschappelijk en natuurlijk. Met de ligging en de hoogten van de kaden van de berging moet rekening worden ge houden met deze unieke omgeving. Een tijdelijke kade zou uitkomst kunnen bieden; Delfland kan die bovenop de vas te kade bevestigen om extra water uit de Zweth te bergen. Om voor het ontwerp van de tijdelijke kade zoveel mogelijk originele ideeën en kennis van de nieuw ste technieken te verzamelen, schreef Delfland een prijsvraag uit. Ontwerpers, architecten maar ook andere bedrijven en particulieren konden aan de prijs vraag meedoen. De jury ontving 56 nati onale en internationale ontwerpen. Tijdelijk Meestal lopen in de Woudse polder koei en te grazen. Omdat de ruimte niet steeds dienst doet als waterberging, is een permanente hoge kade niet nodig. Zo blijft het landschappelijke aanzicht behouden. Alleen als de bergingsruimte nodig is om er een flinke hoeveelheid water uit de Zweth op te slaan, plaatst Delfland de tijdelijke kade. Met de op slag van water in de berging kan water overlast worden voorkomen. Meer informatie: www.hhdelfland.nl/abcdelfland. Delfland raadt aan alleen te zwemmen op de locaties die door de provincie Zuid- Holland zijn aangewezen als zwemwa ter. Want alleen op die locaties meet Delf land de kwaliteit van het water. Tijdens het zwemseizoen (mei tot en met sep tember) meet Delf and elke twee weken de waterkwaliteit van de vijftien offciële zwemlocaties. Het water wordt gecontro leerd op de aanwezigheid van bacteriën en blauwalg. Op basis van de resultaten geeft de provincie aan of er een positief of negatief zwemadvies óf zwemverbod op die zwemlocatie geldt. Het is belang rijk dat u de adviezen opvolgt. Met name MELDPUNT TOEZICHT Het kan zijn dat u iets signaleert waarvan u vindt dat Delfland dat moet weten; u stuit bijvoorbeeld op dode vissen in de sloot, rommel die de doorstroming van water belemmert of water dat een vreem de kleur of geur heeft. Dan kunt u contact opnemen met het Meldpunt Toezicht Delfland (24 uur per dag bereikbaar). (015) 27018 88 meldpunt@hhdelfland.nl kinderen kunnen ziek worden als de wa terkwaliteit onvoldoende is. In andere plassen en vaarten wordt het zwemwater niet gecontroleerd en daar is dus het risico op gezondheidsproblemen onbekend. Om die reden wordt zwem men daar afgeraden. Het kan namelijk voorkomen dat het water vervuild is. Bij warm en windstil weer kan een hogere concentratie blauwalgen in het water zitten. Deze blauwalgen kunnen giftige stoffen produceren. Ben slok water maar ook contact met het water kan dan slecht zijn voor de gezondheid. Blauwalgen kun nen huidirritatie, hoofdpijn, oorpijn, keelpijn, misselijkheid, diarree, koorts en zere ogen veroorzaken. Als u meer wilt weten over zwemmen in open water dan kunt u bellen met de zwemwater telefoon van de provincie Zuid-Holland, (070)4417550. Meer weten? Meer informatie: www.zuid-holland.nl/ zwemwater en Teletekstpagina 725. Meer weten over waterkwaliteit? www.hhdelftand.nl/Wat doet Delfland/ waterkwaliteit. In deze rubriek behandelt Delftand elke maand een vraag van een lezer. Heeft u ook een vraag voor Delfland? Mail dan naar communicatie@hhdelftand.nl. Sinds kort is de website van Delfland verrijkt met Drop pie Water. Op dit deel van de website kunnen kin deren onder andere kleurplaten inkleu ren en spelletjes over water doen. Spelen derwijs komen kin deren zo meer over water te weten. i Delfland werkt aan water Het project berging Woudse polder wordt medegefinan cierd door het ministerie van Verkeer en Waterstaat in het kader van 'Nederland leeft met water'en uit de Europese Subsidieregeling Interreg III ft OéifUnd De vraag van deze maand is afkomstig van de heer Van Gaag uit Vlaardingen. Als het warm weer is, neem ik wel eens een duik in een plas. Maar kan ik eigenlijk zomaar overal zwemmen? Let op;

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 18