u' n Wekelijkse spooknacht Duinrell in ere hersteld Spannend en gezellig tot een jaar of 12 Gratis naa>r kantie! Zomerfestiin in het £omeirestijn ir 1 -* n dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad DAGJE UIT Kasteelpark Born is een dierenpark dat gelegen is in de tuinen van voormalig Kasteel Bom, dat in 1930 door een brand is verwoest. Op deze plek in Limburg ervaar je de rust die er al van oudsher heerst. Met het hele gezin kun je er wandelen tussen apen, roofdieren, walla bies, wasberen en herten. Erg leuk is bij voorbeeld ook dat de trompetzwanen ie dereen enthousiast begroeten, met hun trompetgeschal. In de grachten zwem- men vele soorten zwanen, ganzen en eenden en in de grote doorloop volière vliegen de papegaaiachti- gen vrolijk om je heen. Vermaken in dit park hoeft niet alleen door naar dieren te kijken, want midden in het park is namelijk ook een grote speel tuin. Deze ligt naast het terras, zodat ouders kunnen genieten van een hapje en een drankje, terwijl de kinderen ravotten op de speel toestellen of spelen in het zand. Tot 1 november is het Kasteel park dagelijks geopend van 10.00 tot 18.00 uur. Geduren de het zomerseizoen organi seert Kasteelpark Bom di verse activiteiten. Kasteelpark Bom, Kasteel park 38, Bom. Voor meer informatie www.kas- teelparkbom.nl. Met de organisatie van een wekelijkse spooknacht herstelt Vakantiepark Duinrell in Wassenaar een oude traditie in ere. Deze spooknacht, een bijzondere aanwinst voor de vakantiegasten, zal tot en met 24 augustus aanstaande iedere dinsdagavond van 23.00 uur tot 01.30 uur worden gehouden. In het bosgebied van het landgoed wordt een route uitgezet waar de deelne mers aan deze 'nachtelijke' tocht voor angstaanjagende verrassingen, gebaseerd op een bijzonder verhaal uit 1907, komen staan. Tijdens de spooknacht neemt Duinrell de bezoekers mee naar 19 juni 2007, de trouwdag van Marcia en Frederick. Een 'gezellig samenzijn' wordt daarbij verstoord door een onthulling, een onterving en... een gruwelijke moord. De moord op Baron van Dracken- burch. Normaal is Duinrell een vakantie- en attractiepark voor alle leeftijden. Tijdens de nachtelijke uren in de zomervakantie ligt dat net even anders. Het park is te vinden aan de Duinrell 1 in Wassenaar. Meer informatie op www.duinrell.nl. Concurreren met bijvoorbeeld de Efteling of Walibi World is beslist geen doel voor Avonturenpark Hellendoorn. Al bij aankomst wordt duidelijk gemaakt dat het hier gaat om een 'gezellig' park voor het hele gezin. En daarmee wordt eigenlijk gedoeld op ouders of grootouders met kinde ren tot een jaar of twaalf. Het park is zo aangelegd dat die ouders over al met hun kinderen naar toe kunnen gaan, maar ook lekker op een terras kunnen zitten om hun kinderen vanaf daar in de gaten te hou den. Het park is compact en overzichtelijk aangelegd, waardoor de kin deren nooit ver weg zijn en altijd de weg terug vinden. Er zijn vele at tracties, waar kinderen zich uren kunnen vermaken en die ook voor de ouders eng genoeg zijn: de Tornado, de Rioolrat of Montezuma's Reven ge. Minder eng maar met een beetje pech wel erg nat zijn de Wild Water val en Sungai Kalimantan. Maar als je daar als ouder geen zin in hebt, kun je altijd zeggen datje bij Dreu- I mesland een oogje in het zeil wilt houden op het jongeren broertje of zusje. De hele vakantieperiode verzorgen de Skypirates dagelijks meerdere shows. Acro batiek, humor en een vleugje romantiek gaan hand in hand in een spetterende show, waarbij op zoek naar de schat vanuit grote hoogte het water in wordt gedoken. Avonturenpark Hel lendoorn, Luttenbergerweg 22, Hellendoorn. Meer informatie op www.avonturenpark.nl. In het Tropenmuseum ontdek je duizenden verhalen en voorwerpen uit verre culturen. Ook deze zomer organi seert het museum in Amsterdam dagelijks activiteiten voor jong en oud. Zo is de Lichthal deze zomer, tot en met 2 september, feestelijk versierd met kleurrijke Tibetaanse gebiedsvlag gen. Hierop staan allerlei wensen, over geluk, gezond heid en bescherming, in het Tibaans geschreven. Het is natuurlijk lastig om de inhoud van de vlaggen te ontcijfe ren, daarom kunnen bezoekers de Vlaggenroute lopen: een interactieve expositie die vertelt over de betekenis van kleuren en symbolen op de vlaggen. In de Vlaggen- tent kunnen kinderen van 4 tot en met 13 jaar dagelijks van 12.00 tot 16.30 uur hun eigen wensvlag maken. Nieuw deze zomer is ook de kijktocht De Kinderboom voor kinderen van 4 tot 8 jaar. Met behulp van dit boekje maken bezoekers kennis met kinderen van over de hele wereld. Op de tweede verdieping van het museum staan zeven kinderbomen, met bijbehorende opdrachten. Kin deren spelen bijvoorbeeld met het masker van Amadou uit Mali of drinken een kopje thee met Arwa en Moham med uit Jemen. De Kinderboom bevat ook leuke doe- dingen voor thuis. Tropenmuseum, Linnaeusstraat 2, Amsterdam. Voor meer informatie www.tropenmuseum.nl. gfH| 1 J mi Vakantie? Regen? Geen zin om geld uit te geven aan een duur museum? Dan kun je altijd nog gratis naar De Verdieping. Misschien wel het meest verstopte muse um van Nederland. Wie een ware puzzeltocht aflegt langs het Centraal Station in Den Haag en eindelijk de ingang van de Koninklijke Bibliotheek weet te vinden, die is er zó. Tot en met 23 september is er daar zeven dagen per week een tijdelijke, gratis te bezichtigen expositie te vinden: Op Vakantie!. Zoals de titel misschien al doet vermoeden is dat een presentatie over 100 jaar vakantie, strand en kamperen. Bijzondere foto's en unieke affiches uit de 20e eeuw tonen hoe men in Nederland kampeerde en hoe mensen hun vakantiebe stemming bereikten. Vakantie was tot zo'n halve eeuw geleden echt iets voor de beter bedeelden. Dat is heel goed te zien aan de reeks posters, waarmee ons land buitenlandse toeristen probeerde te trekken en later Nederlandse toeristen trachtte te houden. De Verdieping van Nederland, Prins Willem Alexanderhof, Den Haag. Scheveningen 1959. foto: koninklijke bibliotheek, NBTC Woensdag 8 augustus 2007 - Pagina 24 I OOfif m Een gezellig dagje weg, en toch ook informatie .op doen. Dat kan bij het Groninger Museum. f' Niet alleen de verscheidene kunstvoorwerpen als foto's, beeldhouwwerken en schilderijen zijn de moeite waard, maar ook het gebouw op zich is al een lust voor het oog. Het in 1994 geopende kunstwerk' heeft een levendige uitstraling door dat het midden in de stad is terug te vinden, en het het terrein van het openbaar vervoer door kruist. Qua collectie heeft het Groninger Museum de komende maanden overigens ook genoeg inte ressants voor cultureel Nederland. Zo is er een ten toonstelling waar men kan genieten van allerlei porseleinen beeldjes uit Japan, maar er is ook een A cdlleètje Énet modern es kunst. Een opvallende ex- pdsftl<jfi|liet werft .van kunstenar^siMarika Mori. Zij wettlfhidden jalert neglhtlg inte®a|onaal be kend met haar opvallende multimediawerk van geënsceneerde foto's, video's en installaties. In al haar werk staat de tegenstelling tussen fantasie en werkelijkheid centraal. Je kunt trouwens gewoon met het hele gezin naar het Groninger Museum, want ook voor de kids zijn er speciale rondleidingen en workshops. Het Groninger Museum, Museumeiland 1, Gronin gen. Voor meer informatie www..groningermuse- um.nl Het Groninger Museum, foto: Ralph Richter Tropenmuseum lebruik de k mdff 1

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 24