Future-toernooi Holy Schiedam'59 start cursus bridge met beginnerslijn (jm fl 'f fjJ"' Rotterdam wordt nu ook voor jou bereikbaar L WOM Nieuwe Stadsblad 'De hele club gaat achter de zondag staan', belooft voorzitter Jan Zwep. SCHIEDAM - Als er geen maatregelen worden ge troffen op de korte termijn dreigt de thuiszorg eind van het jaar in financiële pro blemen te komen. Ook in de regio Nieuwe Waterweg Noord (NWN) en Delfland, Westland en Oostland (DWO) heeft Careyn te kampen met dit vooruit zicht. Wanneer Careyn in dat gebied zorg blijft leveren zoals ze nu doet, heeft ze eind van het jaar een budgetoverschrijding van ruim 1 miljoen euro. Daarom worden enkele maatregelen in gevoerd om dit te voorkomen. Onder andere wordt aan nieu we klanten een zogenaamd Per soonsgebonden Budget (PGB) aangeboden. Daarnaast kijkt Careyn bij nieuwe en bestaande klanten naar de meest efficiënte wijze van zorginzet. Elk jaar wordt vanuit de overheid een budget bepaald voor zorg van uit de AWBZ. Binnen dat budget moeten alle zorgvragen behan deld worden. De problemen worden veroorzaakt door een te grote zorgvraag die niet evenre dig is met de vastgestelde bud getten voor AWBZ (Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten) zorg in 2007. Over deze proble matiek zijn reeds vragen gesteld in de 2e kamer. Of er vanuit Den Haag echter concrete acüe wordt onderno men is nog onduidelijk. Van een zorgstop zoals op de Zuid-Hol landse eilanden is in dit gebied geen sprake. SCHIEDAM - De Nederlandse bridgebond start in september landelijk met een grote actie om NOG meer mensen aan het bridgen te krijgen. Hiervoor is een leermethode ontwikkeld, dat de naam startersbridge heeft meegekregen. Traditio neel beginnen bridgecursus- sen met het moeilijkste onder deel, het bieden en wordt er pas na een paar lessen begon nen met afspelen. Bij starters bridge wordt dit omgedraaid en beginnen de cursisten me teen met spelen. Het bieden wordt pas na drie maanden in een vervolgcursus behandeld. Het voordeel is dat er al vanaf het eerste moment gespeeld kan worden. Bridgeclub Schie dam'59 doet mee met de lan- WATERWEG - 'Future-toernooi zijn er in Nederland veel te wei nig', vindt tenniscoryfee Rae- mon Sluiter. Vandaar dat de Rotterdammer blij is, dat het Bokx Vastgoed Open op de ba nen van Holy in Vlaardingen delijke actie en verzorgt vanaf maandag 3 september de eer ste cursussen. De kosten tot en met december zijn 33,75 euro, waarbij men meteen ook lid is van de club en de NBB. In janu ari kunnen de cursisten beslui ten of ze lid blijven en door gaan met de (gratis) aanvullen de biedcursus. Verdere infor matie is te vinden op internet: www.schiedam'59.nl of via tel. 010-4708372. Schiedam'59 speelt in Boerderij Land- vreugd. Op zaterdag 1 septem ber organiseert Schiedam'59 voor de derde maal de Schie- damse Historische Bridgedri ve. Gespeeld wordt in histori sche locaties, zoals molens en musea, maar ook op een huif kar en een boot. van 20 tot en met 26 augustus op herhaling gaat. Met de nieu we toernooidirecteur Jorgen van Rijn en een nog professio neler aanpak verwachten de or ganisatoren het succes van vo rig jaar te kunnen evenaren. WATERWEG - 'Een tropen jaar', benoemt Hargasport- voorzitter Jan Zwep de wijze waarop de zondagvoetballers de competitie volbrachten. De heren kregen het eind sep tember aan de stok met Real Zoetermeer en hoefden, in af wachting van het onderzoek van de tuchtcommissie, we kenlang niet in actie te ko men. Veel eer viel er daarna niet meer te behalen. Van de 22 potjes werden er slechts drie gewonnen en vier gelijk ge speeld. De rest werd dus ver loren met de 3-9 nederlaag te gen Steeds Hooger als diepte punt. Het zorgde voor een gi gantisch contrast bij de fusie club, want in het zaterdag kamp kon met de titel en pro motie het succes niet op. Niet de dat de zondag nu ook een kampioenschap al doelstel ling heeft geagendeerd, wel is het de bedoeling om veel be ter voor de dag te komen. 'Dat zal best wel lukken', verzekert Zwep. De groep staat nu on der leiding van Guus van der Driessche, die vorig seizoen tussentijds afzwaaide bij DRGS. 'Nee, we hebben hem daar niet weggeplukt. Verha len, die daarover de ronde doen zijn pertinent niet waar.' Van den Driessche is overi gens geen onbekende bij Har- gasport, omdat hij ooit voor GTB werkte en daarmee kam pioen werd. De zondagsector kreeg er, zoals Zwep het noemt, aardig wat nieuwe jongens bij. 'We gaan er met zijn allen achter staan. Het gaat echt goed komen met dat elftal.' Spiegel reden tot mishandeling SCHIEDAM - De politie heeft maandag een 39- jarige man aangehouden die ver dacht wordt van mishande ling van een 23-jarige man uit Dordrecht. Rond tien uur reed de 23-ja- rige bestuurder van een koe riersbusje, op de Singel per ongeluk tegen een spiegel van een auto aan. De be stuurder echter, had niets in de gaten. Korte tijd later zag hij dat zijn buitenspiegel scheef stond en stopte om deze goed te zetten. De be stuurder van de auto was hem achterna gereden, kwam op de Dordtenaar af lopen en sloeg hem in het gezicht. De 39-jarige ver dachte, afkomstig uit Helle- voetsluis, is aangehouden voor mishandeling. Hij is overgebracht naar een poli tiebureau en ingesloten voor verhoor. Gratis ijsjes bij Trekschuit VLAARDINGEN Vanaf van daag ligt het voeten fietsveer 'de Trekschuit' over de Vlaardingervaart weer in het water. Dat wordt op vrijdag 10 augustus gevierd door het Recreatieschap MiddenD- elfland met gratis ijsjes bij de ligplaats van de Trekschuit. Een klein feestje voor de Trekschuit omdat passanten het een aantal weken zonder deze populaire pont over de vaart moesten stellen. Tus sen 14.00 uur en 18.00 uur IJsco Hassan op met zijn ijs- show. Daarbij deelt hij gratis ijsjes uit aan iedereen die langs de Trekpont aan de Kwakelweg komt. Jeffrey Huisman derde in Retie SCHIEDAM - Jeffrey Huis man reed in het Belgische Retie een drieluik, bestaande uit een tijdritsprint, een tijd rit en een wegwedstrijd. Na twee onderdelen had de jon ge renner de kop van het klassement al bereikt. In de wegkoers reed hij met twee medevluchters weg uit het peloton. In de slotronde viel de kop groep, mede door de heftige wind, uit elkaar. Coureur Jef frey Huisman werd netjes derde, waarmee hij zijn hoge positie in de eindklassering behield. Daarna tweede in Duizel SCHIEDAM - In het Bra bantse Duizel kwam Huis man enkele centimeters te kort voor de eindzege. Ook ditmaal liet hij (met vier an deren) het peloton al snel achter zich. In de kopgroep verzette hij vervolgens veel werk om uit de greep van de achtervolgers te blijven. An deren profiteerden ervan. In de sprint lukte het hem dus net niet om zijn wiel als eer ste over de meet te drukken. Afgelasting van de baan SCHIEDAM - Bij een gedeel telijke afgelasting hoeft er bij een thuiswedstrijd van de eerste elftallen van Spaland, WK en Hargasport niet meer gevraagd te worden of er wel of niet gevoetbald wordt. De KNVB heeft deze clubs verplicht om dan uit te we- ijken naar het kunstgras. V L A i wwm ti&do rdbtsbUuMV. hX SCHIEDAM - Het is alweer voor de derde keer dat Ineke Hagen een cultuur borrel organiseert in het oude Julia- napark aan de Burgemeester Knappertlaan. Dat het organiseren van kleinschalige evenementen in het park door de buurt wordt gewaardeerd blijkt wel uit de opkomst. Komende zondag (12 augustus) kan iedereen genieten van de muziek van Vegas for Millions. De band bestaat uit een driemans gitaar formatie en speelt losbandige frisse songs. Er kan ook meegedaan worden aan een workshop Capoeira, een Braziliaanse vechtdans spel. Woensdag 8 augustus 2007 - Pagina 9 Careyn onderneemt actie 'Een tropenjaar' i FOTO: ROEL DIJKSTRA DOOR GERARD S. VERVER TAft«rSWt,JK

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 9