De deuren open voor kunst ZADKINE m TANDARTS? Vlietland i 010 - 273 35 71 Mooi cadeau Kom naar de Zadkine-kraam op de infomarkt van 8 september! - Bent u op zoek naar een nieuwe of andere Uitnodiging voor patiënten Zaterdag 22 september 2007 dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad Woensdag 5 september 2007 - Pagina 21 DOOR MARIANNE VAN VELZEN SCHIEDAM - Aankomend weekend vindt er voor de 10 keer het Open Atelier route door Schiedam plaats. Julia Snikkers en Frits Kloppers zijn de organi satoren van deze jubileum edi tie. "Langzamerhand krijgt het de allure van een evenement," aldus Snikkers, "Frits heeft de route uitgezet en ik zorg voor de activiteiten er om heen. We werken heel fijn samen." Dit jaar zetten maar liefst 44 kun stenaars de deur van hun atelier open en in Pand Paulus is een overzichtstentoonstelling van de deelnemende kunstenaars ingericht. Zo kan het publiek al vast een keuze maken tussen de kunstwerken die hen aanspre ken. Met een plattegrond in de hand kan de kunstminnaar ver volgens in een gratis velotaxi stappen die langs de deelne mende ateliers rijdt. "De velo taxi is ieder jaar een groot suc ces," vertelt Snikkers, "je kunt er mee naar de ateliers die wat ver der van het centrum liggen zo als in de Gorzen. Dit jaar stopt De atelieroute is in tien jaar naast een traditie, ook steeds meer een evenement gewor den. Kunstenaars laten het publiek kennismaken met hun werk op de plek waar het ontstaat, het atelier. Daarnaast kunnen bezoe kers zich laven aan aards en geestelijk voedsel. Wie voor meer dan 150 euro aan kunst koopt krijgt een mooi cadeau. Een ijsbeer in de vorm van een kaars zet aan tot denken over het milieu. de taxi ook bij het Julianapark waar een Cultuurborrel wordt gehouden." Er is van alles gedaan om de be zoekers aangenaam te verpo zen. Er kunnen zalmhapjes ge nuttigd worden bij de ateliers in de Zalmstraat en in de romanti sche tuin van de Westmolen straat is een theetuin ingericht. Bovendien krijgt de reiziger bij het verlaten van Pand Paulus EDUCATIE Op zaterdag 8 september wordt er op de Broersveld een informatiemarkt gehouden. Wij staan daar voor u klaar om u te vertellen over onze cursussen. U kunt zich ook inschrijven voor ^#1 cursus. Wilt u: beter leren lezen en schrijven zelf uw formulieren invullen brieven leren schrijven computerles volgen beter leren rekenen meer kennis van de wereld krijgen KOM LANGS EN VRAAG EEN FOLDER OF GEEF U OP! Meer weten? of Stuur de bon (zonder postzegel) naar: Zadkine Educatie Zadkine Educatie St. Liduinastraat 35 Antwoordnummer 669 T.a.v. NT 1 3100 WB Schiedam 3117 CP Schiedam T (010) 473 33 77 vraag naar: Ellen Pattenier of Tine van Kassen Bp SP w' TSrxx- Ik wil een afspraak maken/meer weten over Naam Adres Postcode Telefoon Geb. datum m/v Woonplaats Bel voor meer informatie of voor uw aanmelding: vakkundig betrouwbaar bij u in de buurt Groepspraktijk 's-Graveiandseweg, 's-Gravelandseweg 612, 3119 NA Schiedam Ter gelegenheid van de viering van haar eerste lustrum nodigt de Cliëntenraad van het Vlietland Ziekenhuis u uit voor een discussiebijeenkomst voor patiënten onder leiding van de heer Koos Postema. van 10.30 tot 14.00 uur in het Fortis Theater in Schiedam Programma; 10.00 uur Ontvangst gasten in de foyer van het Theater aan de Schie te Schiedam 10.30 uur Opening door de heer Henk van Goor, voorzitter Cliëntenraad Vlietland Ziekenhuis 10.40 uur Inleiding door de heer Koos Postema, dagvoorzitter 10.45 uur 'Communicatie? Natuurlijk, maar wordt de patiënt daar beter van?' door de heer Rembrandt Zuijderhoudt, arts/psychiater, lid Tuchtcollege Gezondheidszorg Den Haag 11.15 uur 'Bejegening' door de heer Alex Lindenburg, afdelingshoofd en voorzitter Verpleegkundige Adviesraad Vlietland Ziekenhuis 11.45 uur Pauze 12.05 uur 'Kwaliteit, cliënttevredenheid en doelmatigheid: tegengestelde belangen of... win-win situatie?' door mevrouw |anneke van Vliet, lid Raad van Bestuur Vlietland Ziekenhuis 12.35 uur Forumdiscussie onder leiding van de dagvoorzitter 13.05 uur Sluiting door de heer Koos Postema 13.15 uur Lunch Informatie en aanmelden Via e-mail: jvdijk(a)ssvz.nl of telefonisch via 010-2044928. Hoofdsponsors: Fonds Schiedam Vlaardingen e.o., Stichting Gezondheidszorg Nolet Overige sponsors: Deems Raadgevende Ingenieurs, EGM Architecten, Joining Minds. KPMG, ING Bank, Plexus Medical Group, Sigma Medical Olympus De velotaxi Is het populaire vervoermiddel tijdens de Open Atelier dagen. een dorstlesser voor onderweg mee. Snikkers: "Bijzonder on derdeel van het programma is dit jaar is het Kunstenaarsate lier. Deze avond begint zaterdag om 20.00uur in de aula van het Stedelijk Museum. In vijf pre sentaties worden uit verschil lende invalshoeken oplossin gen voor de werkplek van de kunstenaar onder de loep geno men." In het Filmhuis wordt de docu mentaire over kunstenaar Con stant, Avant le depart, getoond. Het Filmhuis heeft ook nog op vrijdag en zaterdag de histori sche thriller Goya's Ghosts ge programmeerd. "Voor veel kunstenaars is de Open Ateliers de belangrijkste verkoop moment van het jaar. Er wordt meestal goed verkocht en voor de koper lijkt het een uitgelezen moment om tot aan koop over te gaan. De Gemeente Schiedam biedt in dit jubileum jaar de mensen die een kunstwerk kopen een uniek geschenk aan. Kunste naar Marcel van Warmenhoven heeft de milieuproblematiek verbeeld in een kaars in de vorm van een ijsbeer. De beer smelt langzaam weg als het lont wordt aangestoken. Kerkdiensten Schiedam Kerkdiensten Protestantse Kerk Schiedam.diensten om 10.00 uur :Magnalia Dei- kerk:Intrededienst ds.mv. M. Russchen m.m.v. 'Vocalis Stjan' en Oostercantorij 0.1.V. Jac. Horde. Dorpskerk ds. J. v.d. PeppeLoverige vier PKN-kerken gesloten 1.v.m.intrededienst Magna- lia Deikerk. Dit weekendworden in de St.Jan de Doper - Visitatie- kerk, Mgr.Nolenslaan 99, seizoenopening en zieken- zondag gevierd, voorgegaan door Pater Leo de Jong o.p. en Pastor Lidwien Meijer. Zaterdag 17.00 uur met mu zikale begeleiding van Jan Meisters, Zondag 10.30 uur met koor Laus Deo o.l.v. Zuri Ramirez Zondag zijn er in de Christe lijke Gereformeerde Hoek- steenkerk (hoek Waran- de/BK-laan) kerkdiensten om 9.30 en 16.30 uur, voorganger is ds. W. van Sorge. Zondag is er een dienst om 10 uur bij de Vrijzinnige Geloofsgemeenschap aan de Westvest 90-92, voorganger is. Ds.KYntema Bij de Herst Herv. Gemeen te zondag om 10.00 uur een dienst in het Accent College, voorganger Ds. BA Dubbel dam, om 16.30 uur in de Grote Kerk, voorganger Ds. C.M. Visser. In de Liduinabasiliek aan de Singel 104 is zaterdag om 18 uur een Stille Heilige mis, zondag om 10.15 uur Ge zongen Hoogmis, predikatie pastoor P.M. Vismans.? In de Frankelandkapel is zondag om 10 uur eucharis tieviering

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 21