WerelJ flaVcft Jagen Argos: "Zeilen past perfect bij onze bedrijfsfilosofie" 30jaar «t»tterJaffl Gloria Estefan sluit muziekspektakel af Frans Swarttouw: Wij hebben een Rotterdams hart dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad Woensdag 5 september 2007 - Pagina 28 Swingen op de Maas Het podium voor de Erasmusbrug is op Pinkpopformaat DOOR TAÏS VEZO ROTTERDAM - Zeilracen, demonstraties, excursies voor jong en oud trekken jaarlijks duizenden bezoe kers naar de Wereldhaven dagen. Dit jaar bestaat het Havenbedrijf Rotterdam echter 75 jaar en de We reldhavendagen 30 jaar. Dat vraagt om een andere aanpak. Met op zaterdag avond 8 september een verrassend muziekspekta kel. Lee Towers opent de avond. Vanuit een boot zullen de bandleden van Di-rect hun hits zingen. Ziggi heeft een po dium dat doet denken aan een tropisch eiland. En het optre den van Tasha's World is op een containerschip. Ondertus sen zorgt dj Roland Molendijk voor de muzikale rode draad. Met als klap op de vuurpijl, een half uur durende optreden van Gloria Estefan. Op de Maas zal haar nieuwe Spaanstalige cd 90 millas in wereldpremière gaan. Met als afsluiting een spetterende vuurwerkshow. De NOS zal het evenement live uitzenden op Nederland 1. Dit aan de hand van vele camera's op de kades en zelfs door inzet van helikopters. Dat zorgt voor extra druk op de organisatie van het Havenbedrijf Rotter dam. "Sinds maart zijn we be zig met de voorbereidingen", aldus Rudolph van der Graaf. "Het moet een onderscheiden de avond worden. Met diverse artiesten die een brede doel groep zal aanspreken". Daarom wordt er van alles uit de kast gehaald. Het podium voor de Erasmusbrug zal op Pinkpopformaat zijn. Daar naast moeten vier potons met geluidsystemen zorgen voor perfect geluid. Deze zijn voor zien van grote beeldschermen voor de mensen aan de kades en op de Erasmusbrug. Boven dien zal op het Willemsplein een van de grootse beeldscher men ter wereld te zien zijn van maar liefs 80m2. "Op logistiek gebied is het een uitdaging om alles op het exac te moment klaar te hebben. Er zijn extra maatregelen getrof fen om dat te regelen", bena drukt Van der Graaf. De bevei liging is verscherpt, om onge vallen zoals vorig jaar te voor komen. Tijdens een concert van dj Tiesto raakte een vrouw, in een boot, verwond door een voorwerp dat van de Erasmus brug werd gegooid. Dankzij een stremming is dat zaterdag avond onmogelijk, aangezien er geen schepen kunnen va ren. Bovendien zal de Eras musbrug gedeeltelijk voorzien zijn van grote zwarte hekken. De Wereldhavendagen zijn be doeld om de Rotterdamse ha ven te profileren als de beste haven ter wereld. Diverse ster ren moeten daar, onder ande re, voor zorgen. Uiteraard zijn de Wereldhavendagen ook oer-Hollands gezellig. Met dit jaar een Zuid-Amerikaans tin tje. dat zijn bedrijf om verschillen de redenen het zeilevenement steunt. "Allereerst zijn we na tuurlijk een Rotterdams bedrijf, dus onze binding met de stad en haar evenementen is lo gisch. Wij hebben een Rotter dams hart. Ook met de haven sector hebben we een stevige band. Door onder andere de inspanningen van onze direc teur Peter Goedvolk voor de ontwikkeling van biobrand stoffen is hij in februari nog door de havenpersclub Kyoto benoemd tot havenman van het jaar. Daarom vinden we de sport zeilen ook perfect bij on ze bedrijfsfilosofie passen. Bo vendien is zeilen een echte team-effort, en zo zien wij onze activiteiten in het bedrijfsleven ook graag. Argos probeert op vele manieren haar bijdrage aan een beter milieu te leveren. De ontwikkelingen van bio brandstoffen en de aankoop van BK-GAS zijn hier goede voorbeelden van," volgens Swarttouw. Milieuridder Argos Oil is gevestigd in Rotter dam-Hoogvliet en één van de grotere, zelfstandige oliebedrij- ven van Nederland. Het bedrijf werd 23 jaar geleden opgericht door huidig directeur Peter Goedvolk, die bekend staat als een ware milieuridder. Goed volk is kritisch op de huidige manier van energiedenken en zet druk in Den Haag om de milieuwetgeving aan te scher pen. Als eerste leverde het be drijf vorig jaar zomer autoben zine met 85 procent bio-et- hanol (alcohol), wat een stuk milieuvriendelijker is dan de gewone benzine. De Argos groep doet aan handel, opslag, bunkering en verkoop van olieproducten en bevoorraadt 75 tankstations. Peter Goedvolk en Frans Swarttouw voor de Mercedes, een van de deelnemende schepen aan de Marketingmanager Frans Home Port Race waarvan Argos OU de hoofdsponsor is. rara: Brigitte wopereis Swarttouw van Argos Oil zegt ROTTERDAM - In navol ging op de etappeaankomst van de zeer succesvolle Vol vo Ocean Race heeft Rotter dam tijdens de aanstaande wereldhavendagen weder om een groot zeilevene ment binnen haar wateren. Van 7 tot en met 9 septem ber doet de eerste Admiraal de Ruyter Homeport Race de havenstad aan. De zeil race vertrekt vanaf vier ver schillende locaties in Ne derland. De grote zeilsche pen starten op 7 september vanuit Vlissingen en Den Helder en de kleinere sche pen varen op 8 september vanuit Scheveningen en Stellendam. Het Rotter damse bedrijf Argos Oil is hoofdsponsor van deze race, die aankomt op de Rotterdamse Wilhelmina- pier.

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 28