Druk op het toneel ENGELEN I 1%, DE GROOTSTE EN MOOISTE SHOWROOM VAN NEDERLAND VINDT U IN ROTTERDAM! ft Julianapark is weer een ontmoetingsplek Open dag van De Teerstoof trekt volle zalen Kuiperswerf van start >y i - mm de Weekkrant Nieuwe Stadsblad Woensdag 12 september 2007 - Pagina 10 Filmhuis SCHIEDAM - Het Film huis aan de Nieuwstraat draait donderdag de do cumentaire Dixie Chicks: Shut up and Sing. Op vrijdag en zaterdag wordt Interview ver toond. Aanvang 21 urn en kaarten kosten 7 euro. Shut up Sing volgt de tur bulente jaren in het leven van de Dixie Chicks, een zeer populaire Amerikaanse countrygroep bestaande uit drie vrouwen. De ommekeer komt na een inmiddels be ruchte anti-Bush uitlating van leadzangeres Natalie Maines. Interview De gerespecteerde journalist Pierre moet 's lands popu lairste actrice interviewen: soapster Katya die regelma tig te zien is in trash movies.. Geen enkele man zou het erg vinden een avondje met haar door te brengen, behal ve Pierre. Bij hun eerste ont moeting botsen hun twee werelden maar zoeken ze te vens toenadering. Interes sante Amerikaanse remake van de gelijknamige film van Theo van Gogh. Stralen op het podium SCHIEDAM - Iedereen is het erover eens dat de vier Cultuur borrels in het Julianapark, geor ganiseerd door cultuurscout In eke Hagen, een groot succes zijn. De laatste borrel was afge lopen zondag en werd weer druk bezocht door vele wijkbe woners van Schiedam West. Vooral het feit dat Hagen het prachtige Julianapark wist te herintroduceren als centrale ontmoetingsplek in de wijk is een verdienste. De muziekkoe pel deed vier zondagen, net als vroeger, dienst als podium. Vooral bij ouderen kwamen dierbare herinneringen aan het eens zo levendige park boven. Toen Hagen werd gevraagd voor een inventarisatie van de cultuur in de wijk en de eventu ele aanvullende behoeften van de bewoners, heeft zij wel even getwijfeld. "West is zeker geen achterstandswijk en ik heb mij wel afgevraagd wat ik zou kun nen toevoegen aan wat er al was. Al tijdens de eerste ge sprekken met bewoners bleek dat men het park weer als cultu rele ontmoetingsplek terug wil de. Er is zoveel talent in de wijk dat Hagen heeft besloten om, via internet, een culturele be wonersnetwerk op te zetten. "Dan kun je een inventarisatie maken. Daar kunnen andere Cultuurborrel in het Julianapark. foto:whk programmamakers weer ge- hielpen en wijkcentrum de Er- bruik van maken." Het succes ker heeft steeds gezorgd voor de van de zondagen werd vooral catering. "Hagen zou graag zien mogelijk dankzij de vele vrijwil- dat er volgend jaar weer een ligers. Jongeren en ouderen cultuurborrels is. ma's als Idols ook hebben bijge dragen aan de toegenomen be langstelling voor het podium mag duidelijk zijn. "Kinderen kijken naar zo'n programma en zien dat het leuk is om op te tre den.", verduidelijkt Deborah Lens. De toegestroomde kinderen kunnen met alle facetten van het theater kennismaken. Er wordt enthousiast meegedaan. Quynt is 8 jaar oud en één van de vele jongens die mee doet. "Ik vind dit hartstikke leuk. Ik heb al eerder bij de Teerstoof toneel lessen gehad." Het jonge talent heeft niet veel tijd om te praten want de zang juf, Cassandra Willemse, roept de groep op het toneel. Cas sandra leert de kinderen spe lenderwijs met hun stem te werken. Ook zij is wat verbaasd over de grote belangstelling voor de open dag. "We hebben al veel aanmeldingen binnen voor volgend seizoen. Het wordt heel druk in de Teer stoof." Binnenkort volgen de audities voor de nieuwe producties van de Teerstoof. Lens: 'Dat is altijd spannend. De kinderen willen allemaal graag optreden.' SCHIEDAM - Zingen, dansen en toneelspelen. Kinderen kunnen met alle facetten van het theater kennismaken tijdens de open dag van jeugdtheater De Teerstoof. De belangstelling was dit jaar groot. Er kwamen vooral meer jongens kijken. foto: pr SCHIEDAM - Het was volle bak in Jeugdtheater de Teerstoof tij dens de open dag. Deborah Lens, artistiek leider van de jeugdtoneelschool, weet even niet waar ze het zoeken moet. "Het gebouw stroomt letterlijk vol met enthousiaste kinderen." Vijf jaar geleden bestond het grootste deel van de aanmel dingen nog uit meisjes maar vandaag zijn de jongens licht in de meerderheid. Lens denkt dat dit vooral te danken is aan de ja renlange cultuureducatie op de basisscholen. "Dat werpt nu zijn vruchten af en dat merken we vooral op een dag als van daag." Dat televisieprogram- SCHIEDAM De bouw van het project Kuiperswerf aan het Broersveld is maandag officieel van start gegaan. Wethouder M. Siljee ver richtte de officiële hande ling. Het betreft de bouw van enkele winkels met 19 daarboven gelegen koop woningen op de bouwrijpe locatie aan het Broersveld en de Baan. Het project vormt de start van een aan tal verbouw- en nieuwbouw projecten die later dit jaar en volgend jaar aan het Broersveld van start gaat. De winkels zijn gericht op het Broersveld. De bouw neemt een jaar in beslag. xK| IS fc Engelen biedt het GENIETKLAAR concept, dot betekent alles in 1 band zoals het verwijderen van uw oude keuken of badkamer, betegelen, eventueel verleggen van leidingen enz. Uw keuken of badkamer wordt compleet werkend opgeleverd en u kunt direct genieten! - AL MEER DAN 30 JAAR - KEUKENS TEGELS SANITAIR Rotterdam, Industrieweg 1Tel. 010 - 262 07 33 Spaanse Polder (Hoek Matlingeweg) Barendrecht, Van 't Hoffstraat 8, Tel. 010 - 482 52 71, Woonboulevard Reijerwaard Spijkenisse, lepenlaan 19-41, Tel. 0181 - 62 32 00, Schenkelweg (hoek Eikenlaan) www.engelen-bv.nl Vestiging Rotterdam iedere zondag geopend van 11.00 tot 17.00 uur maandag gesloten

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 10