Wat leuks doen op zondagochtend? dé Weekkrant WEGENER ZONDAGOCHTENDCONP Zondag 7 oktober Edwin Rutten en combo Frits Landesbergen Zondag 14 oktober Combo Mike del Ferro Thijs van Leer Zondag 21 oktober Wiener Tradition met Wilma Driessen Zondag 4 november Chris Barber Zondag 11 november Yanaf 7 oktober start er weer een nieuwe serie Zondagochtendcon certen in de Doelen, gepresenteerd door zanger/ acteur Gerard Cox en Bert Nicodem. Zoals voor velen bekend, luiden zij elke zondag ochtendconcert in met het populaire 'lied van de week', waarin actuele ge beurtenissen worden bezongen. De foyer van de Doelen opent haar deuren vanaf 9.45 uur. Het concert begint om 11.00 uur, de Grote Zaal is open van af 10.30 uur. Kaartverkoop Stuur het ingevulde bestelformulier naar Theater Organisatiebureau Hanson, Postbus 37014, 3005 LA Rotterdam, U ontvangt een acceptgiro kaart. Na betaling worden de kaarten toegezonden. Deze voorverkoopservi ce sluit op 1 december. Kaarten kostenl 1,50 euro en zijn verkrijgbaar bij de kantoren van Wegener Huis-aan-huiskranten: Prins Hendrikkade 16 in Rotterdam, Fransenstraat 14 in Vlaardingen, Oostdijk 53 in Oud-Beijerland, Poldermolen 1 in Papen- drecht of bij de Doelen Kruisstraat 12 in Rotterdam en Euro Hanson, Straat weg 179 in Rotterdam Meer informatie? Bel (010) 422 52 44. Kaarten online bestellen kan via de website www.zondagochtendconcerten.nl Fanfare Orkest Wilhelmina, gastsolist en Ernst-Daniël Smid Bariton Ernst-Daniël Smid is niet alleen één van dè be roemdste operazangers van Nederland, maar vooral ook een gepassioneerd en gedre ven man. Het enorme succes dat hij heeft met zijn tv-pro- gramma 'Una Voce Partico- lare', is voor een groot deel te danken aan zijn presentatie. Op de radio is hij wekelijks te beluisteren in 'Muziek aan tafel'. Deze ochtend ontvangt Ernst-Daniel een gast die met hem meezingt en is er begeleiding van leden van muziekvereniging Wilhelmi na uit Numansdorp. Dit fan fare-orkest bestaat uit 60 le den en staat onder leiding van Alex Zwijgers. Al tijdens zijn gymnasiumtijd startte Edwin Rutten met vriend Rogier van Otterloo een jazzcombo waarin hij vo caal actief was en als slagwer ker. Als Edwin 16 is, komen de eerste vocale jazzplaten van hem in de winkel, waarop hij begeleid wordt door het Me- tropole Orkest. Jarenlang stond hij nummer 1 op de jazzpolls en stond hij met zijn muziek in de top 10 van de Nederlandse hitparade. In de jaren '60 nam hij deel aan songfestivals in Polen en Oostenrijk, waar hij de pers prijs kreeg uitgereikt én de eerste prijs. Edwin Rutten stond lange tijd in de Neder landstalige hitparade met het liedje 'Het spijt me'. Hij ver zorgde optredens in het Théatre des Champs Elysées, de Salie des Fêtes in Geneve en het Casino in Montreux met repertoire van Michel Le grand, Charles Aznavour, Jack Diéval en Bécaud. Deze ochtend wordt Edwin Rutten begeleid door het combo van Frits Landesber gen Mike del Ferro begon op 9-ja rige leeftijd met klassiek piano en raakte rond zijn 17e geïnteresseerd in lichte mu ziek en ging dit studeren aan het Amsterdams Conservato rium. Door zijn virtuoze spel en zijn eigen stijl van arrange ren verwierf Del Ferro veel re spect bij zowel musici als pers. Dit heeft geleid tot op tredens met topmusici over de hele wereld. Thijs van Leer is een muzika le duizendpoot die op jonge leeftijd begon met pianoles en op zijn 13e dwarsfluit ging spelen. Zijn wereldwijde doorbraak beleefde hij op z'n 21e nadat hij de rockband Focus had opgericht. De we reldhit 'Hocus Pocus' stond maandenlang op nummer 1 in de Amerikaanse Hitparade. Van Leer is daarnaast een fantastisch klassiek fluitist en jazz improvisator. Sinds 1987 werken Mike del Ferro en Thijs van Leer samen. Hun optredens bestaan uit een mix van Focus en Introspec tion hits, enkele nieuwe com posities en bekende werken uit het jazz repertoire. Het gezelschap Wiener Tradi tion volgt het succes van de Hoofdstad Operette door in hun succesvolle programma een plaats in te ruimen voor Wilma Driessen, jarenlang de ster van de grote operahuizen van Europa, In kleurrijke kostuums en de cors neemt Wiener Tradition de bezoekers mee naar de ro mantische sfeer die past bij de befaamde Weense- en operettemuziek. Het repertoire van Wiener Tradition omvat wereldbe roemde werken van de ope rettecomponisten Johann Strauss, Carl Millöcker, Franz Lehar, Emmerich Kalman, Ralf Benatzky, Paul Abraham, Fred Raymond en niet te ver geten Robert Stolz. Ook de charmante werken van tal van Weense Schram- m'l componisten komen de ze ochtend ruimschoots aan bod. Trombonist Chris Barber staat al 57 jaar op de planken en dat kunnen weinigen hem nazeggen. Wat is het geheim? Barber is natuurlijk een voortreffelijk trombonist met een krachtige, directe toon, die je er zo uitpikt. Zelfs in New Orleans, waar ze de jazz uitvonden, zien ze de Brit graag optreden. Daarnaast heeft Barber een goede neus voor het uitkiezen van zijn bandleden. Sinds 1954 leidt hij zijn eigen bands waarin legendarische muzikanten als Monty Sunshine, Pat Halcox en niet te vergeten Lonnie Doneganhun eerste mu zikale schreden zetten. De Big Chris Barber Band speelt een pro gramma dat geënt is op traditional jazz in de ruimste zin: bigband-jazz, dixieland, ragtime, skiffle, soul, swing hier en daar een nootje blues en op z'n tijd een stevig jazzrockertje. Vitaal en creatief, de legend arische Chris Barber blijft verrassen!

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 32