Prof peloton fietst door de regio Wielrenners weg, sporten maar Record Hele nacht theater in nieuwe Stadsgehoorzaal Verhalen van Van Delft in Hooimijt Jumpen op Coolsingel voor vermelding in Guiness Book of Records Hoogvlietse kunstenaars stellen ateliers open tijdens traditionele Kunstkopfestival in weekeinde van veertien tot en met zestien september, bezoekers laten zich vervoeren met de oosterse TukTuk ROTTERDAM De Ark van No- ach is vorige week aangemeerd in de Kop van Zuid. Met maten van 70 meter lang, 95 breed en 13 meter hoog is het een in drukwekkende replica. Aanne mer Johan Huibers bouwde het schip om het Bijbelverhaal tast baarder te maken. Het bouw werk is gemaakt van 12.000 zelf gezaagde bomen. De plastic en opgezette dieren maken het plaatje af. Op de eerste verdie ping wordt op een wetenschap pelijke manier geprobeerd het verhaal van de Ark te bewijzen. De Ark van Noach ligt nog tot medio oktober in Rotterdam, aan de Levie Vorstkade op de Kop van Zuid. Een toegangskaartje kost 3 euro voor kinderen en 5 euro voor volwassenen. Voor rolstoelge bruikers is er een lift. Op 23 september en 21 oktober zijn er kerkdiensten in de Ark, verzorgd door de Koningskerk. Kijk voor meer informatie op www.arkvannoach.com. Na twee jaar is de finish op de Eerste Heulbrugstraat in het centrum van Spijkenisse weer terug SPIJKENISSE - Wie profwielren ners wil zien sprinten voor de eindoverwinning in een neo- klassieker kan op zaterdag 22 september naar het centrum van Spijkenisse komen. Daar is de start en de finish van de eni ge UCI-profwielerwedstrijd die de regio rijk is. Maar wie de zoe vende renners voorbij wil zien komen hoeft niet ver te reizen, want bijna iedere stad in de re gio wordt aangedaan door het profpeloton tijdens deze Tour de Rijke. Op zaterdag 22 september staan in totaal vijf teams uit de UCI ProTour aan de start in Spijkenisse. Al langer was dui delijk dat de ploegen van Rabo bank, Quickstep, Predictor en Unibet naar Spijkenisse zouden afreizen, op het laatste moment is daar ook nog de veelbespro ken ploegen van Astana aan toegevoegd. De ploeg die dit jaar met name in de Tour de France geplaagd werd door do- pinggevallen met Vinoukourov en later met Kascheskin, is op zoek naar eerherstel en heeft daarvoor onder andere het oog laten vallen op de Tour de Rijke. Route Na de start in Spijkenisse om 12.00 uur slingert de karavaan zich via Barendrecht en Zwijnd- recht naar Dordrecht. Vanuit Dordrecht gaat het noord waarts richting Rotterdam waar de renner rond half twee de Erasmusbrug zullen passeren. Via Capelle aan de IJssel, Berg- schenhoek en Schiedam komt de karavaan terug in Rotterdam en zal via de Maastunnel en de Waalhaven haar weg vervolgen richting Rozenburg. Na een laatste stuk via Oostvoorne over Voome-Putten wordt dan Spij kenisse weer bereikt. Het is dan naar verwachting rond de klok van half vijf en tot slot volgt nog een plaatselijke omloop door Spijkenisse alvorens bekend wordt wie de opvolger is van Ra bobank renner Graeme Brown die de editie 2006 won. Info: www.tourderijke.nl Middenin de nacht meezingen met Ja zuster, Nee zuster. FOTO: VICTOR ARNOLDS EN GEERT VAN TOL VLAARDINGEN - Zaterdag 15 september gaat er iets unieks ge beuren in Vlaardingen. Uniek voor Vlaardingen, uniek voor Ne derland en uniek voor theaterbegrippen. In het kader van de heropening van de Stadsgehoorzaal vindt een Theatermara thon plaats, een hele nacht non-stop theater. In beide zalen van de Stadsgehoorzaal staan van 21.00 tot 7.00 uur diverse artie sten op het podium. Ondertussen zijn de wandelgangen en foy ers gevuld met een videolounge, een spelletjestafel en een ta- pasbar. De nacht is onder andere gevuld met zanger/cabaretier Kasper van Kooten, de ijzersterke improvisatiecabaretgroep Op Sterk Water, de Comedy Explosion, Enge Buren, een hilarische showvanAdje, 'Mooi weer de Leeuw', Berry Lussenburg of vol ledig je uw dak gaan met de Meezing Bioscoop Ja Zuster, Nee Zuster. Kaarten kosten 32,50 voor de hele nacht, met ontbijt. Informatie/reserveren: www.stadsgehoorzaal.nl/opening. SPIJKENISSE - Wie zin heeft om mee te doen aan een les Nordic Walking met een ervaren in structeur, komt zaterdag 22 september naar de Dag van de Vooruitgang op het marktplein naast de Dorpskerk. Om 12.30 uur en om 13.30 uur start een les Nordic Walking. De les is gratis. Opgeven kan bij M.Point Life Style Center, telefoon: (0181) 642 888. Tussen 10.00 uur en 16.00 uur is daar ondermeer een Fiets je fit! Informatiemarkt, een klim wand, een suikerspinnen- kraam, 'Ren je Rot' Verkeers- quiz en live muziek van Togido. Bovendien is het evenement ge koppeld aan de internationale wielerklassieker 'Tour de Rijke' en het Dikke banden Race Lessen in Nordic walking scholenkampioenschap. IRU5THUS l+KUÜÜ' VLAARDINGEN - In het nieu we Vlaardingse theater De Hooimijt zijn zondag 16 september de verhalen van vertelster Anne van Delft te zien en te horen. Van Delft wordt begeleid door German Popov, die een aantal bijzondere instru menten bespeelt. Het nieu we theater ligt aan prachti ge Zuidbuurt 30 in Vlaardi- gen. De voorstelling begint om 12.00 uur. Voor meer informatie en re serveren: www.hooimijt.com

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 35