automotoren Maserati Car Configurator Nieuw Hyundai Kia R&D-centrum Honda Civic Hybrid voor Rijkswaterstaat DVD'tje kijken in Nissan Murano Maserati heeft recent 's werelds meest geavanceerde Car Configurator gelanceerd. Bob Nardelli topman Chiysler dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad AUTO Woensdag 12 september 2007 - Pagina 57 i -m" 5132WWM78 Kopers van een Nissan Murano kunnen voortaan ook genieten van een dvd/tv-multimediasysteem. Dat systeem heeft een waarde van drieduizend euro en wordt tijdelijk gratis geleverd. Het systeem bestaat uit twee zeven inch beeldscher men, die op een fraaie wijze aan de rugleuning van de voorstoelen zijn bevestigd. De Murano is verder voorzien van een dvd-speler en een tv-decoder van KPN. Ook is er een aansluiting voor een spelcompu ter. Om afleiden van de bestuurder te voorkomen, levert Nissan twee draadloze hoofdtelefoons bij het sys teem. Tegen een meerprijs van 610 euro is het beeld van de multimediaset ook voorin te volgen via de monitor van het navigatiesysteem. De Murano is het vlaggenschip van Nissan. De auto is vierwiel aangedreven en heeft een luxe en ruim interieur. Vooral de achterpassagiers, die genieten van een dvd tijdens de autorit, wanen zich in een comforta bele bioscoop. Nissan levert de Murano in een versie, een 3.5 liter motor goed voor 234 pk en een koppel van 318 Nm. De top van de Murano bedraagt 200 km/u. Stan daard is de Murano voorzien van een computerge stuurde X-Tronic Continu Variabele Transmissie (CVT). Een soepele acceleratie, zijdezachte schakelmo menten en een gunstig brandstofverbruik gaan schuil achter de CVT. De Murano staat in de showroom van de dealer voor een instapprijs van 61.440 euro. ken materiaal te vergroten. De van het centrum. Het is name- aandacht voor het milieu komt lijk vervaardigd van milieu- ook tot uiting in de constructie vriendelijke bouwmaterialen. voor het automatisch ontman telen van auto's, bedoeld om de hoeveelheid opnieuw te gebrui- Met een investering van 58 mil joen dollar zal het nieuwe Hyundai Kia R&D-centrum in Seoel haar krachten bundelen om milieuvriendelijkere auto's te ontwikkelen. Deze investe ring is een bewijs van de toewij ding van Kia en Hyundai om wereldwijd een vooraanstaande rol te gaan spelen op het gebied van milieumanagement. Beide merken zullen in staat zijn om pro-actief te reageren op de steeds strenger wordende mi lieuregelgeving voor product ontwikkeling, fabricage, ver koop, aftersales en recycling van auto's. De faciliteit biedt werkgelegenheid aan tweehon derd researchmedewerkers en beschikt over hightech installa ties. In het centrum is plaats in geruimd voor een pilotfabriek Via de website www.configu- rator.maserati.com kunnen klanten hun persoonlijke Gran Turismo tot in detail samen stellen. In totaal biedt de Car Configurator meer dan vier miljoen verschillende configu raties. Door gebruik te maken van de meest geavanceerde technologieën maakt het sys teem het mogelijk rekening te houden met alle persoonlij ke wensen, waardoor klanten virtueel hun eigen GranTuris- mo op kunnen bouwen. Voor werkelijk ieder detail, zoals d kleur van het stiksel, is het mogelijk de wens van een klant te realiseren. Als eerste ter wereld heeft Maserati een speciale 'x-ray view' voor haar configuratie-programma ont wikkeld, waardoor men de au to werkelijk 'tot op het bot' kan bekijken, inclusief alle niet-zichtbare onderdelen zo als het onderstel, de ophan ging, de remmen en de ve ring. Nadat een klant zijn per soonlijke GranTurismo heeft samengesteld, wordt het ge heel in een brochureachtige opmaak geplaatst, zodat de consument een compleet beeld krijgt van alle gemaak te keuzes. Rijkswaterstaat wil een groot deel van zijn wagenpark ver vangen door Honda's Civic Hy brid. Juist voor deze Civic is ge kozen om zijn lage C02-uit- stoot, de aangename rijeigen- schappen en de goede prijs- kwaliteitverhouding. De eerste zestig auto's zijn inmiddels af geleverd. Rijkswaterstaat wil in 2008 het merendeel van de au to's voor zakelijke ritten vervan gen door hybride auto's. Door te kiezen voor een wagenpark met een schonere aandrijving, laat de dienst zien, zich in te zet ten voor het milieu. Honda heeft een overeenkomst gete kend voor de levering van dienstauto's volgens de zoge naamde milieukavel. Hierdoor mag Honda de Civic Hybrid le veren aan alle ministeries, waaronder dus ook Rijkswaters taat. "De medewerkers die ge bruik maken van een poolauto mogen zelf het merk bepalen, onder voorwaarde dat dit een auto met hybride aandrijving is", vertelt Peter van den Berg, accountmanager Fleetsales en Leasing. "Honda Nederland heeft alle diensten van Rijkswa terstaat een maand lang een Ci vic Hybrid aangeboden. Op de ze manier konden de mensen zelf ervaren hoe het is om in de ze auto te rijden. Vooral het be dieningsgemak wordt gewaar deerd. Niet Wolfgang Bernhard (oud-Chrysler-topman) en ook niet Tom La Sorda (hui dige chef), maar de ex-baas van Home Depot, een ke ten van doe-het-zelf winkels in de VS, wordt de nieuwe topman van Chrysler. Bob Nardelli gaat het concern leiden. Hij heeft een aardi ge gouden handdruk mee gekregen van zijn oude werkgever. Dat heeft hij ook wel nodig, aangezien hij pas betaald krijgt wan neer hij Chrysler uit de rode cijfers weet te halen.

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 57