Schrijven met een ooglid kij ken lezen I u isteren Lindsay Lohan ook op witte doek van god los Kijkcijferhit op dvd o in Matt Damon nog één keer in de huid van ex-geheim agent Gevaarlijke schoolbanken Snel aan de speed dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad CD/DVD/FILM Woensdag 12 september 2007 - Pagina 59 The Diving Bell And The Butterfly vertelt het waarge beurde verhaal van de Fran se Elle-hoofdredacteur Je- an-Dominique Bauby die door een beroerte volledig verlamd raakt. Van carriè reman en vader verandert hij in een kasplantje. Het enige dat hij nog kan bewe gen is zijn linkeroog. Bauby wei gert echter op te geven; hij leert te communiceren door te knip peren, en weet zo vanuit zijn ziekbed een boek te schrijven. De film begint ook als het boek met een wit verblindend licht en vreemde gezichten die bo ven de hoofdpersoon hangen en tegen hem aanpraten. Al snel komt Bauby erachter dat hij in een ziekenhuis ligt en dat hij door machines geholpen wordt met ademen. Hij blijkt enkele maanden in coma te hebben gelegen en volledig verlamd te zijn. Op zijn linkerooglid na dus. Het zal z'n enige gereedschap worden om met de buitenwe reld te kunnen communice ren. The Diving Bell And The Butterfly is vanaf 13 september te zien in de bioscoop. Foto: 2007 A-Film Distribution. he Bourn ltimatum In The Bourne Identity uit 2002 probeerde Jason Bourne (Matt Damon) erachter te komen wie hij was. In The Bourne Supremacy uit 2004 nam hij wraak voor wat hem was aan gedaan. Nu, in The Bourne Ultimatum, komt hij thuis... en is hij eindelijk in staat alles weer terug te halen. Bourne werd ooit onderworpen aan een spijkerharde training waarvan hij niets meer weet, gegeven door mensen die hij niet meer herkent. Bourne werd een geraffineerd menselijk wapen, het moeilijkste doelwit waar de CIA ooit jacht op heeft gemaakt. Sinds hij een paar jaar geleden werd aange troffen in de Middellandse Zee bij de Italiaanse kust, probeert hij er wanhopig achter te komen wie hij vroeger was en wie van hem een dodelijk wapen heeft gemaakt. Maar nadat zijn vriendin Marie werd doodgeschoten, was Bourne alleen nog maar uit op wraak. Daarna wilde hij alleen nog maar verdwij nen en het leven vergeten dat hem was ontnomen. Een arti kel met speculaties over hem op de voorpagina van een Lon- dense krant slaat die hoop echter de bodem in. Opnieuw wordt er op hem gejaagd. Treadstone, het ultra geheime pro gramma dat deze supermoordenaar creëerde, is opgeheven. Het wordt nu voortgezet door het ministerie van Defensie on der een andere naam: Blackbriar. Er is een nieuwe generatie goedgetrainde moordenaars aan het werk voor de overheid, onzichtbaar voor binnen- en buitenland. Voor hen is Bourne een mislukt en uiterst gevaarlijk project van dertig miljoen dollar dat voorgoed moet worden uitgeschakeld. The Bourne Ultimatum is vanaf 13 september te zien in de bioscoop. (Foto: Universal Pictures International) Lindsay Lohan is in de romanti sche film Georgia Rule te zien in een rol die haar op het ranke lijf is geschreven. Het blonde zan geresje die wekelijks opduikt in de kolommen van de Ameri kaanse en Britse sensatiepers speelt de rebelse tiener Rachel die schreeuwt, vloekt, drinkt en in één woord onhandelbaar is. Wanneer ze als klap op de vuur pijl ook nog een auto ongeluk veroorzaakt, is haar moeders (Felicity Huffman) grens be reikt. De wanhoop nabij brengt ze haar dochter naar de plaats waarvan ze had gezworen er nooit meer een voet over de drempel te zetten: haar moe ders boerderij in Idaho. Groot moeder Georgia (jane Fonda) is inderdaad niet bepaald wat je noemt een doorsnee lieve oma maar een strenge vrouw die leeft naar een aantal niet te overtreden regels. En ze ver langt van iedereen die in haar huis leeft dat ze met dezelfde overgave God en hard werken hoog in het vaandel hebben staan. Uiteraard botst dit met Rachels ongecontroleerde ma nier van leven en het kost Geor gia dan ook de nodige inspan ning om haar kleindochter te le ren begrijpen. Langzaam maar zeker begint ook Rachel haar plaats te vinden in het behou dende Mormonen dorpje. Maar ze zorgt uiteraard met haar on stuimige gedrag voor nogal wat opschudding waardoor het voor alle betrokkenen op z'n zachtst gezegd een zeer bewo gen zomer wordt. Georgia Rule is vanaf 13 september te zien in de bioscoop. Foto: BFDfilm.com 06-07. Wie af en toe te rugdenkt aan die schooljaren van toen, heeft zich waarschijnlijk al lang ingeschreven op schoolbank.nl. Sascha de Ruiter is een van de re dacteuren van het in nood verkeren de vrouwenblad Bloei Groei, dat als B&G een twee de leven moet krijgen. Door ge durfdere onder werpen aan te pakken moeten de oplagecijfers van het blad om hoog. En daar past een idee van Sascha van een artikelenreeks 'Wat is er toch gebeurd met...' prima in. Via schoolbank.nl gaat zij op zoek naar haar medeleerlingen van toen. In Wraaklustvan LIV dwingt hoofdredacteur EJ Sascha tot het uiterste te gaan. Door de, soms wat al te sensationele, artikelen worden gebeurtenissen uit het verleden opgera keld. Niet in de laatste plaats uit het verleden van Sascha zelf. Tijdens den reünie van de 'Vereniging ter Genot van Ethanolverbindingen' volgt een even heftige als onver wachte ontknoping. LIV, Wraaklust, verscheen bij AW Bruna Uitgevers en kost 18,95 euro. Gruwelijk gedetail- I leerd en razend spannend. Maar te gelijkertijd erg I Amerikaans. In On-1 aantastbaar bouwt Karin Slaughter de spanning in ver schillende verhaal- I lijnen met precisie I op. De aanklacht I die de ouders van de in het zieken huis overleden Jim my Powell tegen Sara Linton heb- I ben ingediend, de I wens van Sara en I haar man Jeffrey I om een kind te l adopteren en daar- I naast het complot, waarin de opvlie- I gende rechercheur I Lena is verzeild geraakt. Nazi's strijden om de macht en in die strijd is geld uiteindelijk het enige dat telt. En waarmee is makkelijker geld te verdienen dan met drugshandel? De veelal met het weinig Nederlandse 'meth' aangeduide drug noemen we hier meestal 'speed'. En dat is gelijk een goede typering voor het boek. Slaughter neemt de lezer in snel treinvaart mee naar een wereld, waarin je nog geen uur zou willen verblijven. Maar vanaf de zijlijn: prima! Karin Slaughter, Onaantastbaar, is verschen bij uitgeverij Cargo van de Bezige bij en koart 19,90 euro. Grey's Anatomy is dé kijk cijferhit van Net 5 met we kelijks 740.000 kijkers. De serie is de best verkochte TV-serie van 2007 in de Be nelux en won diverse prij zen waaronder de Golden Globe in 2007 voor Best Drama. De serie draait om operaties, relaties en com plicaties in het Seattle Grace ziekenhuis waar vijf jonge artsen gevolgd wor den tijdens hun zware op leiding tot chirurg. Vanaf begin september is de uit acht dvd's bestaande box - getiteld de Complete Second Season - te koop. Daarop het dus complete tweede sei zoen in met alle 27 afleveringen en meer dan vijf uur bo nusmateriaal waaronder verwijderde scènes en inter views achter de schermen. Alles bij elkaar goed voor zo n twintig uur kijkplezier.

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 59