n streekziekenhuis _@L_ a/acar Actieplan voor Oost 4 y Schoe Wekelijks open huis in het Vlietland Ziekenhuis r - "Helemaal leuk Deuk in Duitsland? Stem bij de bibliotheek op je favoriete boek van 2007 OMlt KAM71R VHM OIT striot Courtelle Mode BRILMODE R#B BOON collectie^ dinsdag CINEMA FILMCABINES JQ NIEUW! Beu 0900 0603 dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad Woensdag 12 september 2007 - Pagina 5 SCHIEDAM - Wat is het bes te boek van 2007? Lezers kunnen nog tot dinsdag 16 oktober een stem uitbrengen op hun favoriete boek bij bi bliotheek Waterweg. De au teur die de meeste stemmen krijgt, wint de NS publieks prijs. Een deskundige jury heeft zes boeken gekozen als kanshebber. Maar een ei gen titel aandragen mag ook. ledereen die stemt maakt kans op elke week een gratis boek. En dat een jaar lang. Vorig jaar won Kluun de prijs. SCHIEDAM - Met ingang van deze maand is de bouwplaats van het Vlietland Ziekenhuis in Schiedam Nieuwland elke za terdag geopend voor alle be langstellenden. Afgelopen zaterdag was de af trap. In de ochtend kregen ge meenteraadsleden uit Schie dam, Vlaardingen, Maassluis en Hoek van Holland de eerste rondleiding in de nieuwbouw. In de middag waren huisartsen en verloskundigen aan de beurt. Hoewel het nog een jaar duurt voordat het ziekenhuis in ge bruik wordt genomen, is er toch al heel veel te zien. Waar komen bijvoorbeeld de verpleegafde- lingen, het restaurant, de cen trale huisartsenpost, het stilte centrum, de thuiszorgwinkel en de apotheek? Nieuwsgierig? Het Vlietland Ziekenhuis nodigt iedereen van harte uit om op zaterdagen van af 10 uur 's ochtends een kijkje te komen nemen in de nieuwe locatie. Er zijn meerdere rond leidingen op een dag. Vooraf gaand aan de rondleiding is er een presentatie over de wijze waarop het nieuwe ziekenhuis in elkaar steekt. Aanmelding voor de rondleiding kan door een e-mail te sturen naar rond- leidingennieuwbouw@ssvz.nl of een brielje te sturen aan het Vlietland Ziekenhuis, t.a.v. de oud-medewerkers vereniging, antwoordnummer 314,3100 VB Schiedam. Zaterdag werd een rondleiding gegeven op de bouwlocatie van het Vlietland Ziekenhuis. FOTO: pr niek. Centraal staan patiënten groepen per afdeling Alles is lo gisch en dicht bij elkaar. Er zijn geen aparte 'beddenafdelingen' in het nieuwe ziekenhuis; als een ziekenhuisopname nood zakelijk is wordt de patiënt me teen op de betreffende afdeling opgenomen. GJ. van Zoelen, voorzitter Raad van Bestuur, is trots op het nieuwe ziekenhuis: "Eén groot streekziekenhuis kan veel meer specialisme en extra zorg bieden dan kleinere lokale ziekenhuizen." SCHIEDAM - Wethouder Maar ten Groene geeft donderdag het startsein voor het actieplan Oost voor elkaar. Het plan moet de komende zorgen voor een betere leefbaarheid in de wijk. Oost heeft te kampen met uit eenlopende problemen. Die lig gen deels op het gebied van de buitenruimte, maar ook voor een belangrijk deel 'achter de voordeur'. De oplossing wordt gezocht in een aanpak van ver schillende deelgebieden. Kinderfeest op en rond de Baan SCHIEDAM - In en rond de Baan in het centrum van Schiedam organiseert de Be wonersvereniging Schiedam Centrum samen met Woon- plus en SWS een grandioos kinderfeest. De kinderen kunnen op zaterdag 15 sep tember op de speelveldjes rond de Baan deelnemen aan allerlei activiteiten. De kinderen zullen zich kunnen amuseren met diverse spel len, straattekenen, suiker spin. Er is ook aandacht voor de verkeerssituatie in de buurt. De kinderen kunnen, onder begeleiding van de dames Klieder en Klodder, een alternatief verkeersbord maken. Wethouder Yorick Haan (ook centrumbewo ner) heeft toegezegd een prijsje voor het mooiste/leukste verkeers bord te willen uitreiken. Garagehouder overvallen SCHIEDAM - Een garage aan de Nieuw-Mathenesser- straat is zondagmorgen overvallen. De eigenaar, een 63-jarige Vlaardinger, was rond tien over elf in zijn ga rage toen hij door vermoe delijk drie mannen werd overvallen. De overvallers mishandelden het slacht offer en gingen er daarna vandoor. Nog onbekend is of zij ook geld meenamen. Het slachtoffer is met hoofdletsel overgebracht naar het Eras mus MC. Om inzicht te krij gen over deze gewelddadige overval is de politie op zoek naar getuigen. Bel 0900-8844 of via Meld Misdaad Ano niem 0800-7000. Schiedam Alle deelnemers vind je op www.brilmoderoblxion.nl Onze nieuwe HERFSTKOLLEKTIE is binnen. U bent van harte welkom de Loper 45, Vlaardingen-Holy Uit de vele deelnemers hebben we onze KinderBrillenKanjer van dit seizoen gekozen, floor van Harmeien uit Schiedam is de gelukkige winnares geworden van een mooie prijs Hof van Spaland 5 Telefoon: (010) 470 17 30 www.brilmoderobboon.nl Alacar herstelt de schade! im Spaanse Polder Bokelweg 100, Schiedam 0900-0167 www.alacar.nl Kinder- en damescollectie Openingstijden Di t/m Vr 9.30 -17.30 uur, Za 9.00 -17.00 uur. Ma gesloten Van Hogendorplaan 73A, 3135 BG Vlaardingen, Tel. 010 - 470 76 80, E-mail info@schoenenzo.nl. Website DE ERQTHEEK SCHIEDAM Rotterdamsedijk 411/413 W tel.:010-4270424 www.erotheekshop.nl HealthCity HealthCity Schiedam geopend

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 5