Gala zonder grootste ster Mark-Jan Hedderw revanche met FC Gronini Eoekt Muis van Rotterdam spele ArS wil spits van Brazilië worden Dick Advocaat levert ook in Rusland vakwerk Nu in de winkel! GA VOOR MEER VOETBALNIEUWS NAAR WWW.VI.NL dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad VOETBAL INTERNATIONAL Woensdag 12 september 2007 - Pagina 64 Na een wisselvallig jaar kan Mark-Jan Fledderus (24, foto) dit seizoen weer reke nen op een basisplaats bij FC Groningen. De middenvelder heeft er als amateur moeten vechten voor een contract en is vervolgens met succes meegegroeid met de noorderlin gen. Fledderus: 'Dit seizoen ben ik uit op re vanche. In de voetballerij kun je nóg zulke mooie wensen hebben, de realiteit zal altijd anders zijn. Mijn jongste zusje is ook een middenvelder en heeft veel talent. Wie weet komt ze in de toekomst nog wel eens in de Eredivisie voor vrouwen terecht. Dat zou leuk zijn: broer én zus Fledderus in de Eredivisie.' Luigi Bruins, In de luwte van de grote aankopen veroverde WÊ een andere nieuweling ijj geruisloos een basis- plaats bij Feyenoord. Lui- <fl£ gi Bruins (20, foto) maak- I te op zaterdag 1 septem- ber tegen Willem II alweer zijn tweede doelpunt in de com- W petitie. Het gaat snel met de middenvelder. Bruins wil de top halen en daarvoor moet alles wij ken, vertelt hij. 'Ik ben zoals ik ben, vrienden van me zeggen dat ik me gedraag als iemand van der tig. Discö^, ik begin er niet aan. Er bestaan veel verleidingen waar aan je bloot kunt komen te staan, maar ik wil me niet laten afleiden. Mijn bijnaam is Muis. Die gaat ook niet direct op een stuk kaas af. Hij weet waar het ligt, maar tast alles af en slaat dan toe.' Koeman ziet kansen in CL PSV-trainer Ronald Koeman is gematigd positief over de Champions League-loting, die zijn ploeg koppelde aan CSKA Moskou, Internazio- nale en Fenerbahge. 'We hebben redelijk geloot en er liggen absoluut kansen', al dus Koeman. 'Het zal weer spannend worden en veel zal afhangen van de start te gen Moskou, op 19 septem ber in Eindhoven. Het is leuk tegen Inter te spelen, waar onder anderen Maxwell, Zlatan Ibrahimovic en Cristian Chivu actief zijn. Met hen heb ik nog samen gewerkt bij Ajax.' PSV wijst Ajax-bod op Aissati af Aartsrivaal Ajax meldde zich onlangs officieel bij PSV voor Ismail Aissati (19) en bood ongeveer 3,5 miljoen voor de jeugdinternational. De Am sterdammers zagen in hem de beoogde opvolger van Wesley Sneijder. Wat PSV betreft viel over een over gang van de middenvelder niet te praten, want de Eind- hovenaren willen juist zélf graag het tot 2009 doorlo pende contract met Aissati verlengen. Ajax was van plan na de door iedereen ver wachte plaatsing voor de Champions League terug te komen met een hogere in zet, maar na de uitschake ling vernam de landskam pioen geen nieuw bod meer. Roda JC koopt alsnog Hadouir dankzij Koné Dankzij de transfer van voormalig Roda JC-speler Arouna Koné van PSV naar Sevilla speelt Anouar Ha douir (24) de komende vier seizoenen in Kerkrade. De club van Raymond Atteveld betaalde kort voor de trans- ferdeadline de vraagprijs van 750 duizend euro. De aanvaller van Marokkaanse komaf stond al langere tijd in de nadrukkelijke belang stelling van de Limburgers. 'We hadden Anouar al maanden op het oog als ideale opvolger van Adil RamzT, zegt algemeen di recteur Huub Narinx. Ha douir kwam in totaal 99 keer In actie voor Willem II en maakte achttien goals voor deTilburgers. Zenit Sint Petersburg is nog vol op in de race in de strijd om de Russische landstitel en heeft liefst vier spelers in de nationale selectie van bondscoach Guus Hiddink. Niet voor het eerst levert Dick Advocaat (59, foto) vakwerk af. Maar hoe lang nog? 'Ze wilden eerst dat ik twee jaar bleef. Mijn assistent Cor Pot en ik kwamen in juli, midden in het seizoen. Twee jaar blijven is dan niet logisch, want dan ein digt je contract weer midden in een seizoen. Onze verbintenis loopt in december af en ik geef eind september uitsluitsel over mijn toekomst De bond van Australië is geïnteresseerd in mij. Ik zit nu bij Zenit en heb nergens anders getekend. Er zijn twee mogelijkheden: óf ik blijf bij deze club, óf ik word eigens bondscoach.' Tijdens het Gala Voetballer van het Jaar werden op maan dag 3 september prijzen over het vorige seizoen uitge reikt. De winnaar van de Gouden Schoen, Afonso Alves (foto), trok de hoofdrol naar zich toe door niet te komen opdagen. De topscorer van SC Heerenveen en de Eredivi sie ontbrak uit teleurstelling over zijn geflopte transfer naar AZ. Oud-voorzitter Riemer van der Velde, die als ont dekker van Alves de Gouden Schoen uitreikte, nam het laatste woord richting de betrokkenen bij het steekspel rond de aanvaller: 'Heel jammer dat Alves hier niet is. Maar wat mensen - ook uit deze zaal - hem hebben aan gedaan, kan absoluut niet. Hier zitten wolven in een schaapsvacht die zich diep moeten schamen'. AZ beschikt sinds deze zo- ten echter niet waar. Na acht mer over de Braziliaanse spits maanden zonder salaris keer- Ari (21, foto), maar dat had de de aanvaller terug. 'Voor ret zo goed diens buurjongen het eerst zag ik mijn zoontje, kunnen zijn. 'Genoeg jongens hij was al drie maanden oud. waren beter, maar je moet Maar als je in Brazilië een iemand tegenkomen die de kans krijgt, dan moet je die contacten heeft', weet Arl. pakken.' De sprong van Brazilië naar Europa lukt nooit zonder ma- keiaars. En die heren zijn lang ÊÊL niet altijd even betrouwbaar. £3^ Als zestienjarige speelde Ari net ren seizoen bij ren kleine Jk clubje in zijn geboortestad. 'Tot dat moment verkocht ik I Êk_ fruit op straat. Mijn vriendjes j g jMk vertelden me dat er bij een f club een trainingsdag was.' fj Q r\ Ad werd goed genoeg be- - vontten en kreeg een contract. Al snel stond er een man langs de lijn. Hij zou voor hem zorgen, de fa- milie zou zich ontfermen over Ari's zwangere vriendin. De makelaar maakte zijn belof J9

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 64