fS BMX-kampioenschap Top Meeting Soulvation treedt op voor thuisfront Een dag lang rust en ruimte op straat Schone lucht: ook in de regio Rotterdam Energy Port 2007 AUTOVRIJE DAl 2007 i OOK IN R'Of Het Nederlands kampioenschap BMX-street sluit op vrijdag 21 sep tember het Rotterdams Klimaatfes tival af. De wedstrijd vindt plaats voor het stadhuis aan de Coolsingel. De orga nisatie vindt plaats in het kader van één van de projecten van de week van de Vooruitgang: 'Start met be wegen. De wedstrijd De jury bestaat uit drie professionele BMX-ers uit Engeland. De wedstrijd kenmerkt zich door een gebrek aan regels. Deelnemers hebben een uur om op het parcours in te rijden en vervolgens een kleine drie uur om zichzelf aan de jury te bewijzen. De jury rijdt - natuurlijk op een ei gen BMX - tussen het deelnemers veld door en neemt aan het eind een beslissing over de winnaars. Er zijn drie prijzen, voor: Best Overall Best Trick Best Slam Coolsingel, voor het stadhuis, aanvang 19.00 uur Wanneer: vrijdag 21 september Progra nnia Nederlandse kampioenschappen BMX-street -18.00 - 19.00 uur inrijden -19.00 - 21.45 uur wedstrijden -21.45 uur prijsuitreiking De stadsregio Rotterdam is een slag vaardig, op uitvoering gericht regio naal bestuur dat via een totaalaanpak zaken tot stand brengt die om samen werking tussen gemeenten vraagt. De stadsregio ondersteunt de zestien regiogemeenten bij de aanpak van de gemeentelijke (grensoverschrij dende) milieuproblematiek. luchtkwaliteit Gebrekkige luchtkwaliteit is één van de dringende milieuvraagstukken in de regio, onder meer als gevolg van de uitstoot van stikstofdioxide en fijn stof door wegverkeer en scheepvaart. Ook de stadsregio doet er alles aan om de luchtkwaliteit te verbeteren, samen met de lokale overheden, het rijk en de provincie. Want luchtkwa liteit is een aangelegenheid waar niet alleen Rotterdam, maar de hele regio mee te maken heeft. RAP De regionale aanpak van luchtkwali teit is vastgelegd in het Regionale Ac tieprogramma Luchtkwaliteit (RAP), dat weer direct gelinkt is aan de Rot terdamse Aanpak Lucht (RAL). Het actieprogramma bevat maatregelen ter verbetering van de luchtkwaliteit in Rijnmond, en de stadsregio 'trekt' hierbinnen zes projecten. Een daar van is het project 'schone voertuigen'. In de wagenparken van de verschil lende regiogemeenten worden alle wagens vervangen door wagens met een schone uitstoot. Activiteiten in 'De week van de Vooruitgang' De stadsregio sluit natuurlijk ook aan bij het landelijke initiatief van 'De week van de vooruitgang', in Rotterdam het Rotterdams Klimaat festival. Enkele activiteiten van de stadsregio zijn: - opening van OV-fietslocaties (waar u fietsen kunt huren) Hoogvliet en Spijkenisse; - organisatie mobiliteitscafé en het winterse vervolg van de actie 'op de fiets werkt beter'; - cursus 'het nieuwe rijden' aan alle gemeenteambtenaren van de ge meente Vlaardingen; - uitdelen gratis OV-kaartjes vanaf P&R locaties. Informatie www.stadsregio.info Komt u op de fiets naar de stad? Stadstoezicht stelt de fietsenstal lingen op de Meent en de Bin nenrotte (bij Station Blaak) tus sen zondag 16 en zaterdag 22 september gratis open. Op de autovrije zondag krijgt u ook nog Het Havenbedrijf Rotterdam en overslagbedrijf EMO organiseren op 20 september de Top Meeting Rot terdam Energy Port 2007. Het thema van de dag zal zijn: duurzame ont wikkeling van Rotterdam Energy Port, met een focus op kolen, bio massa en CO2. Een duurzame ontwikkeling van Rotterdam Energy Port is van groot belang. Enerzijds vanwege de econo mische en financiële betekenis van Rotterdam Energy Port. Anderzijds vanwege de maatschappelijke bete kenis van Rotterdam Energy Port: de continue en betrouwbare voor ziening van de regio, Nederland en Europa met schone en betaalbare energie. Het Havenbedrijf kiest voor een toekomstgerichte en energie- efficiënte Energy Port van wereldfor maat. De opgaven zijn: - ontwikkeling tot het meest energie- efficiënte energie- en industriecluster van de wereld; - groei tot dé Energy Port voor CO2- arme energiebronnen en -producten in NW Europa; - ontwikkeling van Rotterdam als de CC>2-hub van Noord-West Europa. Tijdens deze Top Meeting met ge renommeerde sprekers zal de vraag 'Hoe een duurzame Energiehaven mogelijk is' centraal staan. Activiteit: Top Meeting Rotter dam Energy Port 2007 Wanneer: 20 september P c.gramma: sprekers belichten de vraag 'Hoe een duurzame Energie haven mogelijk is' Toegang alleen op uitnodiging Sinds 1999 organiseert Milieude fensie jaarlijks een autovrije dag. Dit jaar rijden er op zondag 16 sep tember in veel Nederlandse steden geen auto's in de straten en ontstaat er ruimte voor andere dingen. Het Rotterdams Klimaatfestival bijvoor beeld, dat tot 22 september duurt. Met de autovrije zondag laten zeker twintig gemeenten, waaronder Rot terdam, Amsterdam, Den Haag en Utrecht, zien dat steden een stuk schoner en prettiger zijn als er meer ruimte is voor voetgangers, fietsers en openbaar vervoer. De autovrije dag maakt deel uit van de Week van de Vooruitgang, die in alle grote steden van Europa wordt georgani seerd. Ditmaal staat de week in het teken van duurzame mobiliteit. Mi lieudefensie is van mening dat het standaard maken van autovrije da gen, naar bijvoorbeeld maandelijks een dag, een bijdrage kan leveren aan het verbeteren van de lucht kwaliteit in steden en het beperken van het broeikaseffect. Autoverkeer draagt namelijk voor tien procent bij aan de uitstoot van broeikasgassen, een percentage dat alleen maar toe neemt. Bovendien vervuilt verkeer de lucht in het stedelijk gebied door de uitstoot van fijnstof en stikstofdi oxide. In Rotterdam Rotterdam doet voor het eerst mee aan de autovrije dag. De autovrije zondag van 16 september is bedoeld om mensen bewust te maken van hun mobiliteit, want hoe verplaatst u zich bijvoorbeeld? Pakt u zonder nadenken de auto? De stad loopt vol met verkeer en daardoor ontstaan problemen als luchtvervuiling en C02-uitstoot. Er zijn genoeg alterna tieven; denk maar aan de fiets. Het Rotterdams Klimaatfestival Rotterdam doet mee aan de Week van de Vooruitgang onder de naam Rotterdams Klimaatfestival. Zondag 16 september vinden er op de lege Coolsingel en Schiedamsedijk aller lei activiteiten plaats. Maandag 17 september is het thema 'Op de fiets naar je werk.' Donderdag 20 septem ber is het 'Op voeten en fietsen naar school'. Zaterdag 22 september start de landelijke '30-minuten-bewegen- actie. Want om gezond te zijn en te blijven moet u minimaal dertig mi nuten per dag bewegen. Ook op de andere dagen komen door de hele stad heen nog meer thema's aan bod, zoals de Groene Voetstappen van het Klimaatverbond. Kinderen verza melen dan voetstappen die dit najaar worden aangeboden op de klimaat- conferentie van de Verenigde Naties in Indonesië. Milieudefensie organiseert zelf twee activiteiten op de zestiende. Een de bat tussen een politicus, campagne leider Joris Wijnhoven van Milieude fensie en een lid van de Rotterdamse Jongerenraad. Het is de bedoeling dat het debat een pittige discussie oplevert over klimaat, schone lucht en vervoer. De tweede activiteit is een partijtje straatvoetbal tussen twee pinguïn teams, tijdens de pauze van het Pannavoetbal. Eén team bestaat uit leden van Milieudefensie en het andere team uit Rotterdammers die zich voor het goede doel graag in een pinguïnpak laten hijsen. De pinguïns staan voor de boodschap dat het probleem van de opwarming van de zuidpool misschien wel een urgenter probleem is dan we met z'n allen denken. Want waar moeten die dieren straks leven? Debat: Groene Oase (plein voor het Stad huis), 12.15 uur Straal voetbal: Schiedamsedijk, in de pauze van het Pannavoetbal www.milieudefensie.nl www. weekvandevooruitgang. nl 'Soulvation staat voor een dancesound die zich niet in een hokje laat stoppen. Het is een unie ke samenwerking tussen muzikan ten en elektronica.' De band treedt tijdens het Klimaatfestival op voor het thuisfront, want de meeste bandleden komen uit Rotterdam. Naast bekende hits als 'Summer in the City' en 'Reset your Brain' spelen ze ook een aantal nieuwe nummers. Jeroen Rietbergen en Ronald Molendijk van Soulvation zijn druk bezig met opnames voor hun vierde album. De plaat komt in januari volgend jaar uit. Hoewel, plaat? Jeroen: 'De vorm ervan is nog niet helemaal duidelijk. Koopt iemand nog wel eens een plaat dan? Nou, dat bedoel ik!' Ronald vertelt dat zij nog een beetje aan het zoeken zijn naar nieuwe mogelijkheden om hun muziek uit te brengen, bijvoorbeeld in combinatie met film of het downloaden via een streamer. Het gaat goed met Soulvation. Naast hun eigen muziek hield de band zich de laatste tijd bezig met vernieuwende muzikale projecten in samenwerking met andere bands en muzikanten. Ronald: 'We wer ken aan een leader voor het junior songfestival. Ook hebben we mu ziek geschreven voor bijvoorbeeld Do, Hint en Boris. Met hen probe ren we momenteel een aantal nieu we dingen uit.' Ronald Molendijk heeft zijn muzikale roots in de club house liggen, waar hij als DJ al vele jaren een van de topnamen is. Jeroen Rietbergen is een veelgevraagd toetsenist. Hij speel de onder meer met Candy Dulfer, Ruth Jacott, en Marco Borsato. Vaste band leden, naast Jeroen en Ronald zijn Caro line Dest, en Marloes Nova. Caroline is de krachtige soulzange res die we vooral ken nen van Total Touch, waar ze meer dan tien jaar deel van uitmaakte en Marloes Nova, beter bekend als MC Nova, begon als zan geres in de formatie "Wonderland'. Zij werkt inmiddels samen met DJ's als Tiësto en Armin van Buuren. De laatste jaren gaf Soulvation ruim 150 optredens. Milieu Aan Jeroen als Ronald de vraag: Wat doen jullie zelf aan beter milieu? Jeroen: 'Ik rij in een dieselauto met roetfilter, ik scheid mijn afval en pro beer zuinig te zijn met water; kortom, dingen die eigenlijk normaal zijn en die ieder mens zou moeten doen. In de studio hebben we veel apparatuur staan, maar gaat alleen iets aan als we het gebruiken. Verder hebben we hier geen verwarming en gebruiken we bijna geen licht.' Ronald: 'Ook ik doe de gebruikelijke dingen en ga be wust om met natuur en milieu. Maar ik kijk ook over een langere periode en dan zien je in de natuur wel va ker gekke dingen gebeuren. Mensen doen alsof er voor het eerst bosbran den zijn of dat er al een aantal jaren geen elfstedentocht is geweest. Dat was een paar duizend jaar geleden ook wel een keer zo.'

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 70