a Het programma: m b ■V:;: O -tar c Zondag 16 september (landelijke autovrije zondag) Zet Rotterdam op de kaart op hier.rtu &n.ergie ER hier Rotterdam doet dit jaar mee aan de landelijke autovrije zondag. Op deze eerste dag van het Rotterdams Klimaatfes tival zijn de Cooisingel en Schiedamsedijk afgesloten voor verkeer. In het stadscentrum vinden de hele dag leuke, spannende en sportieve activiteiten plaats die de bewustwording over de gevolgen van mobiliteit voor het milieu onder de aandacht brengen. Daarnaast wil Rotterdam bezoekers inspireren bewust om te gaan met energie en zelf bij te dragen aan het verbeteren van de luchtkwaliteit en het klimaat Groene Oase (plein voor het stadhuis) 12.00-13,30 uur 12.15 uur 12.50 uur 13.05 uur Groene Oase 14.00 uur 14.25 uur 14.30 uur 15.00 uur 16.00 uur officiële opening van het Klimaatfestival door burgemeester Opstelten debat tussen Milieudefensie, jongeren en politicus opening Groene Oase door wethouder Bolsius afkondiging milieuzonering door wethouder Baljeu 14.00-17.00 uur swingende percussie door percussiegroep Kawienbi muzikaal intermezzo door de Tentband circus Klomp: straattheater acrobatiek swingende percussie door percussiegroep Kawienbi een spetterende act van acrobatiektheater Limousientje samen met de Tentband Locatie COa Lsingel (vanaf de Kruiskade) 13.40 uur Formula Zero: officieel FIA wereldsnelheidsrecord van racekart zonder uitstoot van CO2. Wethouder Harbers vlagt voor de start van de race! De tweede run is tien minuten later. Diverse plekken CCFLsingel 14.00 uur 14.00 uur 14.00 en 16.00 uur 14.15 uur 14.30 uur 14.30 uur Doorlopend Doorlopend Doorlopend Doorlopend Doorlopend Start van de Klimaat, Want? Maak van een paneel een origineel stuk over het klimaat: schilderen, dichten, tekenen, alles is geoorloofd! En kinderen van 2 tot 12 mogen in de tenten van de Kleurbende mooie schilderkunstwerkjes maken... Pimp up your Bike: alleen voor kinderen. Dé kans om je fiets een mooie facelift te geven! première van het Openluchttheater Wereldwachter door Ruut van Hooft (ook om 15.00 uur en 16.00 uur) straatartiesten van het Foole Theater bikescontest op het parcours van Formula Zero: 14.15 uur racen op skelters 15.00 uur sprintersrace 7 t/m 12 jaar 16.00 uur HolyCow Dragrace vanaf 16 jaar poppentheater (de voorstelling wordt om 15.20 uur weer herhaald) circus Vladimir (herhaling om 15.30 uur en 16.30 uur) de verschrikkelijke sneeuwman tent met de denkende 'Braincar' van Rotterdams beeldend kunstenaar Olaf Mooij, vol brainwaves overhet klimaat Ben Jerry's geeft gratis klimaatneutraal ijs weg vanuit een eigen caravan en een ijscowagen op zonnecollectoren! alternatieve voertuigen karavaan: opstelling schone voertuigen, emissie vrije voertuigen en futuristische vernieuwingen de schminkfiets: leuk voor de kleintjes, zij mogen zich laten schminken in alle kleuren van de regenboog! paneeltjes versieren voor de Klimaat, Want? oO Oif.OOoo HIER is een initiatief van meer dan veertig maatschappelijke organisaties in Nederland, van Wereld Natuur Fonds tot Rode Kruis. HIER voert actie door projecten rond klimaat verandering te realiseren. En misschien heeft u zelf ook klimaatvriendelijke initiatieven of tips! Dan is nu het moment om in actie te komen en tijdens het Klimaatfestival uw eigen idee op hier.nu te zetten. Het zou leuk zijn als er door het Rotterdams Klimaatfestival weer veel nieuwe initiatieven door bewoners ontstaan! Meer weten? Ga naar www.hier.nu! Locatie Schiedamsedijk 14.00-17.00 uur Doorlopend Doorlopend Klimaatboulevard Groene markt waar u al wandelend langs de aanwezige bedrijven en gemeentelijke diensten allerlei informatie kunt opvragen over duurzame producten, diensten en maatregelen. De mobiele meetwagen Op de boulevard staat ook een meetwagen van DCMR Milieudienst Rijnmond opgesteld. De meetwagen beschikt over zeer gevoelige apparatuur om de kwaliteit van de lucht te meten. De medewerkers van DCMR geven u graag uitleg over de meetmethoden en de luchtkwaliteit in Rotterdam. Bewegen is goed voor de gezondheid. En bewegen hoeft echt niet saai te zijn, dat bewijzen de volgende activiteiten wel! Panna Knock Out (Soccerdam) -svp aanmelden tussen 13.00 en 14.00 uur! Kiddyland 50-plusplein Sprint en estafette Freerunning Voorstelling circus Rotjeknor Stoepkrijten Speurtocht Street Challenge In de pauze van het Pannatoernooi: ludieke voetbalwedstrijd door voetballers in pinguïn kostuums 10.4 11.C Locatie COz Lsingel: plein van de schone lucht (rijbaan en plein boven Koopgoot) 14,00-17.45 uur Het Plein van de schone lucht is op de autovrije zondag één groot podium en staat garant voor een middag lang entertainment en leuke acts in het teken van schone lucht. En op de Cooisingel wordt aan het eind van de dag een recordpoging Jumpstyle georganiseerd: met zoveel mensen tegelijk jumpen dat Rotterdam een vermelding in het Guiness Book of Records krijgt. Kom dus jumpen zodra u de muziek hoort! De recordpoging wordt begeleid door MC O en Jeckyll Hyde, die daarna nog een spetterend optreden verzorgen. Doorlopend entertainment en informatie Doorlopend optredens door VJ Adida 14.00 uur klimaatquiz door EN ECO, voor volwassenen 14.00 uur klimaatquiz door EN ECO, ditmaal voor kinderen 15.00 uur optreden band Soulvation 16.15/16.30 uur optredens door VJ Adida 17.00 uur warming up voor de recordpoging Jumpstyle en presentatie MC O 17.15 uur recordpoging Jumpstyle 17.25 uur optreden Jeckyll Hyde Van. 19.C Gro mul< keer Doo 14.C 14.C woonbron E N ECO FEENSTRA DCMR c Rijnmond mebitftoft 'jUi

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 72