t Deltalinqs l?U>A =J Isinael Schiedamsediik NEUTRAL De CO» uitstoot veroorzaakt door dit evenement is gecompenseerd Overige locaties Niet alles concentreert zich tijdens het Rotterdams Klimaatfestival op de CO2 Lsingel en de Schiedamsedijk. Door de hele stad heen vinden leuke activiteiten plaats. En kom gerust met de fiets: Stadstoezicht stelt de fietsenstallingen op de Meent en de Binnenrotte (bij Station Blaak) de hele week gratis open. Doorlopend fietsenstallingen Meent en Binnenrotte gratis open voor het publiek Doorlopend bij de P+R locaties Prins Alexander, Noorderhelling en Slinge worden gratis OV-kaartjes uitgedeeld voor vervoer naar en van het centrum; alleen geldig op 16 september 08.30 uur tweede dag van de Groene Vierdaagse: het vertrek is bij Engels aan het Stationsplein; de familiewandelingen vertrekken om 11.00 uur vanaf de Groene Oase 10.45 uur Nivon wandeltocht van Nieuwerkerk a/d IJssel naar de Esch (16 km) 11.00-16.00 uur Boompjes voor boompjes: bandenspanningmetingen en voorlichting over biobrandstof bij benzinestation Argos aan de Vaanstraat; iedereen die deelneemt aan de actie op het terrein van Argos krijgt een zakje met boomzaadjes mee 12.00 uur gratis vertoningen An inconvenient truth' van Al Gore in zaal 5 van Cinerama. De film wordt driemaal vertoond: 12.00 uur, 14.00 uur en 16.00 uur. Het aantal kaarten is beperkt, en vanaf maandag 10 september vanaf 15.00 uur te reserveren/af te halen bij Cinerama Rotterdam, telefoonnummer kassa 010 - 411 53 00. Vanaf 12.00 uur gratis vertoningen 'The Great Global Warming Swindle', de tegenhanger van de film van Al Gore, in het City Informatie Centrum (ook deze film wordt driemaal vertoond; 12.00 uur, 13.00 en 14.00 uur. Het aantal plaatsen is beperkt) 12.10 uur start fietstocht langs de deelgemeenten Delfshaven, Overschie, Noord, Hillegersberg/Schiebroek, Prins Alexander en Kralingen/ Crooswijk olv de Fietsersbond (vanaf de Meent) 19.00 uur minifilmfestival in het Nivonpand aan de Dirks Smitsstraat 76 Maandag 17 september: op de flets naar ie werk Groen licht voor de fiets. In Rotterdam is de actie op de fiets werkt beter. Deze actie sti muleert werknemers en werkgevers om vaker de fiets te gebruiken voor het woon/werkver keer. Dat is goed voor de gezondheid, en voor het milieu. Doorlopend op de fiets naar je werk? 14.00 uur Wethouder Baljeu opent de OV-fietslocatie in Hoogvliet 14.30 uur wethouder Baljeu onthult de nieuwste OV-fiets locatie in Spijkenisse Dinsdag 18 september: cursus Het Nieuwe Rijden voor ambtenaren en bestuurders van de gemeente Vlaardingen Nivon-wandeling van Rockanje naar de Voornse Duinen (13 km) Donderdag 20 september: 'op voeten en fietsen naar school' In Rotterdam is het project Verkeersslang erg succesvol, een initiatief van dS+V en de DCMR, dat ouders én kinderen motiveert om gezond, schoon en veilig op school aan te komen. Door lopen en fietsen naar school te promoten zijn de straten rondom de scholen veilig voor de kinderen. Doorlopend Doorlopend 10.00 uur 08.15 uur 08.15 uur 13.00 uur 19.00 uur Basisschool de Clipper uit de wijk Feyenoord doet tijdens het Klimaatfestival mee aan de Verkeersslang (zie artikel Farhad Fietsen) bandenspanningcontrole op de Erasmus Universiteit praktijkexamen fietsen in Overschie: kinderen uit groep 7 en 8 van Basisschool 'De Startbaan' doen fietsexamenstart: Pieter van Aschstraat fietsactie: fietsers mogen op de campus van de Erasmus Universiteit hun fiets gratis laten checken mber: verkeerspark Plaswijck wethouder Harbers geeft het startschot voor The Bet op het Grafisch Lyceum in Rotterdam wethouder Baljeu is klaarover bij het project verkeerseducatie wethouder Baljeu bezoekt speeltuin Plaswijckpark voor de start van het vernieuwde OV-fietsproject voor leerlingen van groep 8 van alle basisscholen in de stadsregio; leerlingen kunnen vanaf dat moment niet één maar drie maal per schooljaar praktijklessen Verkeer volgen in de verkeerstuin van het park; tijdens de bijeenkomst is de Emmausschool uit Rotterdam aanwezig Nederlandse kampioenschappen BMX-street met Jumpbox voor het stadhuis Vrijdag 21 september: start met.... Als u bewust beweegt, pakt u vast eerder de fiets om naar uw werk te gaan of boodschap pen te doen. Dienst Sport Recreatie doet mee met 'Start met... bewegen'. De Rotter damse activiteiten vinden voor het stadhuis plaats: 18.00 uur 19.00 uur Inrijden Nederlandse Kampioenschappen BMX-street mét Jumpbox! (locatie voor het stadhuis op de Coolsingel) 10.30 uur Zaterdag 22 september: ontdek de wereld onder water cursus waterleven op het Eiland van Brienenoord door het Nivon ^i;Li Ondernemersfederatie Rotterdam City ^UGHTFRESH unica installatiegroep Roteb urnen maken wc <fe tockBmlt Gemeente Rotterdam Gemeente Rotterdam gj FORMULAZERO Rabobank

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 73