Comfort en ruimte in Citroen C4 Picasso 'Kleinere' basismotor in Audi A8 Vliegensvlug dieselen met Mégane Renault Sport dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad AUTO Woensdag 19 september 2007 - Pagina 39 De rondom onafhankelijk op gehangen wielen zorgen voor een uitstekend comfort, zonder negatieve invloeden op de sta biliteit. Zowel grote als kleine wegoneffenheden worden keu rig verwerkt en opgevangen, zo dat de auto onder alle omstan digheden comfortabel blijft. En daarin schuilt wellicht het grootste pluspunt van deze Ci troen als zullen er altijd zijn die de Picasso té comfortabel vin den. Met een vanafprijs van 24.990 euro is de auto goed ge prijsd. Onze Prestige-uitvoering komt met deze motor op 26.700 euro. De diesel is mede dankzij de lage uitstoot aan C02 erg populair in een groot deel van Europa. In Neder land lopen nog steeds politici rond die de diesel al leen uit het verleden herinneren en vanwege een buurman die in alle vroegte met zijn hard nagelen de en fors roet uitstotende diesel naar z'n werk ging. En daarom moet de diesel boeten, terwijl één proef rit met de nieuwe Mégane Renault Sport met 175 pk dCi motor hen direct op het niveau van de huidige techniek zal brengen en ook meteen zal overtuigen. Toch is deze uitvoering niet direct leverbaar via Re nault Nederland en al haar dealers, maar brengt het fenomeen Renault Sport-dealer hier oplossing (www.renaultsportdealer.nl) Uiterlijk zien we totaal geen verschil met het poten te broertje, voorzien van een 225 pk sterke 2 liter tur bomotor. Onderhuids is dat verschil er wel degelijk. De diesel heeft een zeer plezierig koppel van 360 Nm bij 2.000 tr/min en dat betekent dat meteen na dat het gaspedaal wordt ingetrapt, de motor in volle hevigheid losbarst. De souplesse is groot en er hoeft relatief weinig geschakeld te worden. Een van de goede eigenschappen van de 2.0 dCi is zijn lange adem. De motor kan relatief ver in toeren worden doorgetrokken en blijft ook lange tijd krachtig. De prestaties liggen met een top van 220 km/ u en acce leratie van 0 tot 100 in 8,3 seconden op een zeer hoog niveau, maar eerlijk is eerlijk, daarmee haalt de Mégane niet de 6,5 seconden die de 2 liter Turbo no dig heeft. Toch is de diesel in de dagelijkse praktijk enorm plezierig en voor veelrijders een aangename aanvulling in het programma. De auto is er vanaf 32.500 euro. De Citroën C4 Picasso blijkt ook na een lange kennisma king een zeer plezierige au to vooral door zijn forse in terieurvolume met onder meer een bagageruimte die varieert van 500 tot 1734 li ter en het geboden comfort door meubilair en onder stel. Een ideale auto voor zowel zakelijk als privége- bruik. De Prestige-uitvoering staat op het tweede niveau en dat blijkt al meer dan voldoende onder meer door zijn airco met ge scheiden temperatuurregeling, gekoeld dashboardkastje, zeven airbags en elektrische ramen en spiegels. Door de ver in het dak doorgetrokken voorruit is het uitzicht enorm, maar als de zon ook maar een beetje schijnt moet de rolhoes al snel in stel ling worden gebracht. Door de smallere voorruitstijlen is het uitzicht vooral in bochten beter dan bij de vorige generatie. De 1.8 16V van 125 pk is de basis motor die vooral dankzij een koppel van 170 Nm meer dan voldoende krachtig is. Dat blijkt ook uit de prestaties zoals een top van 185 km/u en acceleratie van 0 tot 100 in 12,7 seconden. Mede dankzij het flinke gewicht van 1.450 kg blijft het brandstof verbruik behoorlijk stabiel rond de 1 op 10 en dat is net een tik keltje teveel. De grote stoelen zitten voortreffelijk en ook ach terin is er genoeg plaats voor drie personen. De stoelen blij ven altijd in de auto en klappen in één soepele beweging in de vloer weg. Behalve deze instapper kan de A8 uiteraard met krachtigere motoren besteld worden, zoals de 3.0 en 4.2 TDI, een 3.2 en 4.2 FSI, de V10 FSI in de S8 en als topmodel de 6.0 liter W12. Vooral aan de 3.0 liter diesel merkje goed, dat de heren inge nieurs werk hebben gemaakt van de isolatie. De ruiten zijn uitgevoerd in dubbelglas met een laag isolerende foÜe ertus sen. Binnenin hoor je deze doorgaans wat rauw klinkende diesel nauwelijks zijn werk doen, terwijl ie dat toch met alle plezier doet. Met een koppel van 450 Nm (1.400-3.250 tpm) snelt de A8 3.0 TDI, standaard mét Quattro-aandrijving, in 7,8 tellen naar de 100 km/u. De vernieuwde A8 staat vanaf 84.500 euro voor de 2.8 FSI in oktober bij de dealer. Audi heeft de A8 vernieuwd. Maar men moet van goed hui zen komen om de uiterlijke ver schillen met de voorganger te ontdekken. Het blijft hier en daar bij wat meer chroom en opnieuw gestileerde mistlam pen. Het grote nieuws vinden we echter onder de kap, waar een 'kleinere' basismotor zijn debuut maakt. De 2.8 liter FSI krachtbron levert in de A8 210 pk en een koppel van 280 Nm. Standaard is een zeventraps multitronic auto maat, die het vermogen over brengt alleen op de voorwielen. Quattro-aandrijving is namelijk niet beschikbaar voor deze in stapper. En we kunnen u gerust stellen, we hebben het ook niet gemist. Met de zescilinder krachtbron in het vooronder zet de A8 zeer acceptabele presta ties neer. Zo wordt de sprint naar de honderd in 8 seconden afgewerkt en bedraagt de top snelheid 238 km/u. De zevende trap van de transmissie heeft al leen maar zin als er handmatig wordt geschakeld, dan wordt bij hogere snelheden namelijk het verbruik getemperd. Wie dan vervolgens even riot wil passe ren, zal echt twee trappen terug moeten schakelen. In de auto matische stand is de multitro nic continu variabel en dan doet dit fenomeen zich niet voor. De fabrikant claimt een brandstofverbruik van 1 op 12.

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 39