}r laaggeletterden Vlietland Eerste Avondmuziek wm Kinderpostzegel staat dit jaar in teken van een veilig thuis U bent van harte welkom! Zaterdag 22 september 2007 h Eerste Hollandse naaicafé opent deuren in Rotterdam Filmhuis NIEUW! Bei: 0900 0603 Courtelle Mode dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad Woensdag 19 september 2007 - Pagina 5 Tom Pauka en Ria van Adrichem lezen voor uit eigen werk. SCHIEDAM - Kinderen gaan vanaf volgende week woens dag weer de straat op om kinderpostzegels te verko pen. Het thema voor dit jaar is een veilig thuis. Minister André Rotivoet (jeugd en ge zin) geeft dinsdag 25 sep tember de eerste bestelling op aan de twee ambassa deurs. In de dagen erna gaan 240.000 kinderen uit groep 7 en 8 van meer dan 5.500 basisscholen op pad om kin derpostzegels en -kaarten te verkopen. aanwezig. Bewerken van een bestaand boek houdt onder an dere in dat de inhoud van het boek begrijpelijk en makkelijk te lezen moet zijn. Geen ingewik kelde hersenspinsels, korte zin nen en een ruime bladspiegel. 'In de Week van het Leren' op 27 september vindt een bijeen komst plaats van mensen die het boek, gelezen hebben en die met elkaar over de inhoud wil len praten,' legt Ria uit. Mensen kunnen het boek ophalen bij de bibliotheek. Ter gelegenheid van de viering van haar eerste lustrum nodigt de Cliëntenraad van het Vlietland Ziekenhuis belangstellenden uit voor een discussiebijeenkomst onder leiding van de heer Koos Postema. van 10.30 tot 14.00 uur in het Fortis Theater in Schiedam Programma: 10.00 uur Ontvangst gasten in de foyer van het Theater aan de Schie te Schiedam 10.30 uur Opening door de heer Henk van Goor, voorzitter Cliëntenraad Vlietland Ziekenhuis 10.40 uur Inleiding door de heer Koos Postema, dagvoorzitter 10.45 uur 'Communicatie? Natuurlijk, maar wordt de patiënt daar beter van? door de heer Rembrandt Zuijderhoudt, arts/psychiater, lid Tuchtcollege Gezondheidszorg Den Haag 11.15 uur 'Bejegening' door de heer Alex Lindenburg, afdelingshoofd en voorzitter Verpleegkundige Adviesraad Vlietland Ziekenhuis 11.45 uur Pauze 12.05 uur 'Kwaliteit, cliënttevredenheid en doelmatigheid: tegengestelde belangen of... win-win situatie?' doof mevrouw janneke van Vliet, lid Raad van Bestuur Vlietland Ziekenhuis Forumdiscussie onder leiding van de dagvoorzitter Sluiting door de heer Koos Postema Lunch 12.35 uur 13.05 uur 13.15 uur Informatie en aanmelden Via e-mail: jvdijk@ssvz.nl of telefonisch via 010-2044928. Hoofdsponsors: Fonds Schiedam Vlaardingen e.o., Stichting Gezondheidszorg Nolet Overige sponsors: Deerns Raadgevende Ingenieurs, EGM Architecten, |oining Minds, KPMG, ING Bank, Plexus Medical Group, Sigma Medical Olympus en Asito Medical B.V. Kinder- en damescollectie ROTTERDAM - "In februari liet een vriendin mij een artikel zien over een naaicafé in Berlijn en toen wist ik; dit wil ik ook! Ik gaf al naaicursussen en mijn huis werd steeds voller met stoffen en naaimachines", vertelt kos tuumontwerpster Caroline Vo gel. Ze vond dichtbij de markt, de kunstacademie en het cen trum van Rotterdam een pand aan de Hoogstraat, tussen Mari niersweg en Oostplein; een lich te ruimte waar langs de wanden diverse naaimachines staan die overdag gehuurd kunnen wor den; in de kelder zijn werkplek ken om vilt te maken te huur. Daarnaast worden er cursussen gegeven, voorlopig allemaal door Caroline zelf. Die straalt energie en enthousiasme uit als ze over haar café vertelt. "Ik hoop dat het een ontmoetings plek wordt, dat aan de tafels voor mensen zitten te breien, terwijl ik achter een naaicursus geef en in de kelder vilt gemaakt wordt Zo inspireren we elkaar." Ook wil Caroline het naaien promoten. "Het leuke is dat je in korte tijd resultaat hebt. Tegen woordig werken de meeste mensen in organisaties aan een onderdeel van een product, ze zien het eindresultaat niet. Hier kom je vandaan en dan heb je echt wat gemaakt. Wat is nu een heerlijker gevoel dan dat!" Het café is geopend van dinsdag tot en met zaterdag. Info: www.naaicafe.nl of2827570. SCHIEDAM - Het Film huis draait donderdag de Franse film Nue Prop- rieté. Voor vrijdag en za terdag staat Pan's Laby rinth op het programma. Aanvang 21 uur en kaar ten kosten 7 euro. In Nue Proprieté woont Pas- cale met haar tweelingzoons Thierry en Francois in een groot huis dat ze over heeft gehouden aan een venijnige scheiding. De tweeling heeft haar die scheiding nooit ver geven. Als Pascale overweegt het het huis te verkopen om een klein hotel te beginnen, reageren de kinderen ge schokt. SCHIEDAM - In de Dorpskerk van Kethel start zondag 23 sep tember een nieuw seizoen Avondmuziek. Te gast is het ka merkoor Musica Sacra o.l.v.Hans Jansen. Het koor voert werken uit van Palestrina, Schein, Disder en Gorecki. Het concert begint om 19.00uur en wordt afgesloten met een kort avondgebed. De dienst duurt ongeveer één uur. De liturg is ds. van de Peppel. De toegang is gratis. Pan's Labyrinth In Pan's labyrinth draait het om het introverte meisje Ofelia dat met haar zwange re moeder naar een noorde lijk gedeelte van Spanje ver huist om zich aan te sluiten bij een haar sadistische stief vader. De kijker wordt mee gesleept in een spectaculair vormgegeven uitzonderlijk wreed sprookje, dat je na het verlaten van de zaal precies die twee dingen duidelijk maakt: mensen zijn wreed, en daarom hebben we sprookjes nodig. HeatthCity Schiedam geopend www.heaithcity.nt Nog 3 dagen... 53 eengezinswoningen in de verkoop! Het TOERNOOIVELD www.hettoernooiveld.nl Onze nieuwe HERFSTKOLLEKTIE is binnen. U bent van harte welkom de Loper 45, Vlaardingen-Holy SNEL OVER! Persoonlijke OV-chipkaart I Jr5XJ Stap met de OV-chipkaart makkelijk over tussen bus, tram en metro! Kijk op www.ret.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 5