Sterren stralen in de Teerstoof SN Jazzlink: When Jazz meets Rap Op zoek in Roemenië naar verdwenen geliefdes Edwin Rutten met combo Frits Landesbergen Stroopwafels centraal bij Anderson Theater Hair in nieuw jasje op de planken in Vlaardingse Stadsgehoorzaal Jazzmaand in Lantaren/Venster I ROTTERDAM - Cultureel podi um Lantaren /venster brengt in de maand Oktober de top van de internationale jazz. Morgen bijten Vinicius Cantuaria (Bra zilië) en het Bennie Wallace Trio (US) het spits af. Vinisius Canta- ria verweeft baiao, maracatü, samba en bossa nova subtiel met jazz. De Amerikaanse saxo fonist Bennie Wallace balan ceert tussen traditionele en Nu- Jazz. 20.45 uur. Vrijdag staan de Zwitserse jazzband No Square en Luc's Lantern Trio met Wil liam Parker (US) op de planken. Parker wordt gezien als de be langrijkste bassist uit de avant I garde jazz. Zaterdag 6 oktober spelen Tord Gustavsen Tore Brunborg Duo (NO) werk van de nieuwe cd Being There; me lodische, romantische en poëti sche muziek. Ook Parish (NO/SE) geeft acte de présence. De kosten voor een avond be dragen €17,-, een passepartout voor in totaal acht jazzavonden kost €100,- (normale prijs €156,-. I Rotterdam Philharmonisch Het Rotterdams Philharmo nisch Orkest speelt vrijdag en zaterdag Symphony in Jazz; Isymphonische jazz uit het inter bellum toen heel Europa in de ban van jazz. Aanvang 20.15 uur, entree €25,-. Acteren, dansen en zingen.het kan allemaal in de Teerstoof. SCHIEDAM - Schitteren, een ster zijn... het kan want de Jeugdtheater- school De Teerstoof is op zoek naar talent Alle kin deren vanaf 10 jaar kun nen op zaterdag 13 okto ber audities doen bij de Teerstoof. En wie weet... worden er een aantal nieuwe Schiedamse, Vlaardingse of Maassluise sterren geboren. Jongeren uit de regio kunnen op 13 oktober auditie doen voor enkele rollen in de nieu we productie van het Jeugd theater 'De mythe van de draak van Elsworth.' Deelna me aan de auditie is gratis en lid zijn van het Jeugdtheater is niet noodzakelijk. De voor stelling wordt in het voorjaar van 2008 gespeeld. De Teerstoof heeft een Jeugd theater, een jeugdimpresari- aat en er worden voorstellin gen gespeeld in het theater aan de Nieuwstraat 12. De Jeugdtheaterschool geeft iedere week lessen in toneel, dans en zang. Ieder kind van af zes jaar kan meedoen. Kin deren worden in groepen in gedeeld. De definitieve groe pen waarmee gewerkt wordt zijn bepaald op basis van techniek, leeftijd en sociale vaardigheden. De Teerstoof heeft zo'n honderd leerlingen. Het sociale aspect staat er hoog in het vaandel. Er wordt gelet op omgangsvormen, sa- Edwin Rutten 14 oktober in de Doelen Edwin Rutten treedt zondag 14 oktober met het combo Frist Landesbergen op tijdens het Zondagochtendconcert van die dag. Al tijdens zijn gymnasiumtijd startte Edwin Rutten met vriend Rogier van Otterloo een jazzcombo, waarin hij vocaal ac tief was en als slagwerker te horen was. In de jaren '60 nam hij deel aan songfestivals in Polen en Oostenrijk, waar hij de pers prijs kreeg uitgereikt én de eerste prijs. Edwin Rutten stond lan ge tijd in de Nederlandstalige hitparade met het liedje 'Het spijt me'. Hij verzorgde optredens in het Théatre des Champs Elysées, de Salie des Fêtes in Geneve en het Casino in Montreux met repertoire van Michel Legrand, Charles Aznavour, Jack Dié- val en Bécaud. Het optreden begint om 11.00 uur. Kaarten kosten 11,50 euro en zijn te koop bij alle kantoren van Wegener Huis-aan-huiskranten (adressen zie colofon), Buro Hanson, Straatweg 179 (tel. (010) 422 52 44) en de Doelen. Jazz Link wil een fusion tussen jazz en hiphop tot stand laten komen. Deelnemers delen mu zikale ervaringen uit en bouwen aan nieuwe relaties, terwijl ze eigen werk presenteren. Begin nende muzikanten krijgen zo de kans met grote namen sa men te werken en het podium te delen. Zoals Nneka Egbuna. Ondanks het internationale succes van haar debuut EP "The Uncomfortable Truth" blijft ze dicht bij haar roots en laat ze zich niet verleiden tot de meer materialistische insteek van de moderne hiphop. Haar album komt eind september uit en Jazz Link is de primeur beloofd van Jenny's nieuwe materiaal. Datum: zondag 7 oktober open: 20.00 uur. Toegang: 13 euro Locatie: WaterFront/ grote zaal Nneka Egbuna meets Jazz en Rap men spelen, dansen ven zin gen. Daarnaast worden er ook cur sussen gegeven in het theater, kostuums maken bijvoor beeld of workshops theater voor volwassen. Last but not least het jeugdimpresariaat. De Teerstoof heeft de groepen Opslag voor Cacao, Theater Kwark, Sering en Meatbaal van de Camp in het aanbod. Info over audities via www.de teerstoof.nl of Cassandra Wil- lemse (010-246 59 32) VLAARDINGEN - In het Streekmuseum Jan Anders on aan de Kethelweg 50 in Vlaardingen staan zaterdag en zondag De Amazing Stroofwafels centraal. Het museum toont beelden van de nieuwe DVD. Volgens Anderson een must voor de liefhebber van de Rotter damse regio. Daarnaast is er voor de laatste maal een expo over molens te zien en de expo Harstocht en Pas sie. Zaterdag en zondag van 14.00 -16.00 uur Toe gang vrij.

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 21