U Schiedam Positieve omslag komt er aan centrum ii Caiway opent feestelijk Sfeer in Hoeckhuys Column Fijnstof en de A4 Koopzondag in binnenstad Colofon Griffioen: 'Er moet nog wel veel gebeuren dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Woensdag 3 oktober 2007 - Pagina 53 De binnenstad stond van vrij dag 28 t/m zondag 30septem- ber tijdens de Brandersfeesten in het teken van Europa. On danks dat het weer niet altijd meewerkte, was het gezelÉg druk in de stad. Een keur aan amusement, cultuur, muziek en activiteiten. Wat een pro motie voor de karakteristieke binnenstad! Alle ingrediënten voor een geweldig feest waren aanwezig. Het toegestroomde publiek was dan ook enthou siast Een compliment aan de stichting Brandersfeesten. Petje af en vooral doorgaan. Het was leuk om in de binnen stad te verblijven en mis schien heeft u gezien wat er aan bouwactiviteiten plaats vindt Het Land van Belofte, de Oude Passage, Het pand De Joker en diverse panden op de Hoogstraat? Dit zal de binnen stad positief beïnvloeden. U heeft de afgelopen dagen kun nen beleven hoe gezellig het in de Schiedammer horeca en winkels is, en wat een prachtig decor de historische panden bieden. SCHIEVESTE, stads deel aan de A20, waar in de toekomst Wonen Werken en Winkelen wordt gecombi neerd, heeft mogelijk last van de fijnstof problematiek, De politiek in DenHaag is van mening dat er geen scholen aan snelwegen mogen wor den gebouwd Ik vraag me dan af of er dan wel kan worden gewoond of gewerkt. Voor de economische groei van onze regio is de A4 van groot be lang, Wordt dit een prestige strijd worden tussen de lokale en landelijke overheid? Gaat het om WELVAART of WEL ZIJN. De tijd zal het ons leren. Ed Vriethoff Ondernemers vereniging de Nieuwe Passage In de sfeervolle binnenstad van Schiedam wordt zondag 7 oktober de maandelijkse koopzondag gehouden. Voor het publiek een uitstekende gelegenheid om te shoppen, lekker door het centrum te slenteren en een terrasje te pakken. Neem ook eens een kijkje op het Broersveld, waar zondag een curiosa- markt wordt gehouden en veel bijzondere spullen te vin den zijn. De winkels in het centrum zijn geopend van 12 tot 17 uur. Iep De eigenaren van 't Stadhuys en 't Hoeckhuys: Edgar de Wit, Dolf en Conny Meinckens en Astrid Oomens. Twee jaar na het openen van hun restaurant 't Stadhuys aan de Grote Markt, openden de en thousiaste eigenaren op nog geen steenworp afstand, Markt 2a, een tweede restaurant, met de toepasselijke naam: 't Hoeckhuys'. Dit pand ademt, net als 't Stadhuys, een authen tieke sfeer met dit verschil dat 't Frans Griffioen, programma manager voor de gemeente Schiedam is tevreden met de eerste resultaten om de Schie- damse binnenstad weer aan trekkelijk te maken. Schiedam is zijn werkgebied en hij ziet een positieve kentering ontstaan. "Er zijn al veel verbeteringen tot stand gekomen," aldus Grif fioen. "In openbare ruimten, met de terrassen, maar ook waar het gaat om restauratie van monumentale panden. In het winkelbestand is nu ook eindelijk sprake van een kente ring. Dat het zo lang duurde had te maken met een minder ster ke economie die ook voelbaar was in de detailhandel. Daar door reageerden investeerders terughoudender met nieuw bouw en restauraties." Nu de economie weer aantrekt zijn er in de Hoogstraat recente lijk een aantal belangrijke pan den gerestaureerd en opgele verd. Een prachtig voorbeeld is Hoogstraat 157, waar 'Caiway' zich onlangs vestigde. Maar ook 'Galerie Conny Paap' (149) start binnenkort de verbouwing, en nieuwe zaken zijn 'Delicatessen Portegal' (133), 'Isabella' (131), 'Samba Y Fado' (118), en 'Edith's Candels Gifts'. Op de hoek van het Broers- veld/Hoogstraat is een muur schildering aangebracht. "De oude passage wordt straks ver bouwd enkrijgt haar allure, zo als oudere Schiedammers zich die nog herinneren, terug." "Vanaf het Broersvest bezien is de linkerkant al klaar en zijn de oude gevels in ere hersteld. Alles staat leeg omdat er nog gesloopt moet worden voor de nieuw bouw. Ook aan de rechterkant van de Passage zullen de gevels bewaard blijven. Daarachter wordt een verbinding gemaakt richting de voormalige winkel panden van Slot en Van Dalen Gezellig winkelen bij Bon Bon Fleur en Mc Donald's. Daardoor ver dwijnt het 'gat' naast Bas van der Heijden. Deze oppervlakten worden toegevoegd aan de ruimten achter de oude passa ge. Als alles klaar is kunnen de winkelpanden, ruimer dan ooit, gezamenlijk worden geopend en zullen de diverse branches elkaar in aanbod versterken." Voor Bas van der Heijden komt er nieuwbouw op de hoek van het Herenpad en zal de super markt zowel beneden als op de eerste verdieping een meta morfose ondergaan. Onlangs werd ook de eerste paal gesla gen voor nieuwbouwproject 'De Kuiperswerf aan het Broersveld en is het Land van Belofte bijna klaar.. Volgens Frans Griffioen kan Schiedam zich, door het accent te leggen op de combinatie van oud en nieuw, als stad uitste kend onderscheiden. "Maar er moet nog veel gebeuren!" 'Bon Bon Fleur' bestaat al 25 jaar 'zegt eigenares Anja Weijts. "En al twintig jaar op deze plek." Het bloemrijke pandje komt nu goed tot haar recht aan het Land van Belofte, maar dat was wel eens anders. "Tien jaar lang zaten we in de stadsrenovatie. We kijken niet achterom maar voorruit en kunnen haast niet wachten tot dat het echt hele maal klaar is. Fantastisch om vanaf de weg onze winkel weer te kunnen zien!" Anke Veenstra, is al vele jaren een vaste klant van Bon Bon Fleur en heeft zojuist heide in een prachtige bak gekocht. "Voor vrienden waar ik morgen op bezoek ga." legt ze uit "Bon Bon Fleur organiseert ook ge zellige workshops en je kan hier niet alleen altijd voor bijzonde re bloemen en planten maar ook voor originele hebbedinge tjes terecht!' Samantha Kooring werkt hier al zes jaar met veel plezier in de volgens haar gezelligste winkel die er is! Het werken met bloe men is voor haar een passie. Inmiddels heeft ze de voorop leiding voor meester -binder met goed resultaat afgesloten en is zeker van plan om bij Bon Bon Fleur verder te groeien in het kleurrijke bloemistenvak. Hoeckhuys, al eeuwenlang een horecagelegenheid is. "We wa ren al een tijdje op zoek naar een nieuwe uitbreidingslokatie, aldus mede-eigenaar Conny Meinckens. "Soms was het zo druk in 't Stadhuys, dat we mensen moesten teleurstellen. Nu is 't'Hoeckhuys' onze'ach terkamer'." Op 28 september werd het eer ste Caiway servicepunt in Schiedam geopend. De Caiway Shop is ondergebracht in het monumentale hoekpand op Hoogstraat 157a. Het restaure ren heeft een jaar gekost. Cai way levert radio, tv, internet en telefonie via het eigen kabelnet werk in de gemeente Schiedam. Een aantal diensten wordt ook in andere gemeenten aangebo den en tot voor kort waren de Schiedamse abonnees voor ser vice en informatie aangewezen op het Caiway-filiaal in Naald wijk. "Het pand dat al 7 jaar leeg stond en tot bouwval was ver vallen, is nu geheel gereno veerd," aldus een trotse Hugo van Rees, manager van alle Cay- wai diensten en verantwoorde lijk voor de winkels en het call- centrum. "Caiway is ook sinds een jaar eigenaar van het kabel net van Schiedam waarvan zo'n negentig procent van de Schie dammers is aangesloten. Onze klanten weten ons uiteraard op internet te vinden via http://www.caiway.nl maar de winkel is persoonlijker én laag drempelig. Naast digitale televi sie, telefonie en internet bieden we een breed pakket. Hier kan alles geregeld worden, van aansluitingen tot informa tie en men vindt hier zelfs rand apparatuur. Of het nu gaat om een televisie, of internetaanslui ting, we geven elk gewenst ad vies." De nieuwe vestiging van Caiway is ondergebracht in het monu mentale hoekpand op de Hoogstraat 157a. Deze pagina is tot stand gekomen onder verantwoordelijkheid van de Stichting Centrum Management Schiedam. Tekst: Klaaske Geerst Foto's: Roel Dijkstra, WHK Eindredactie en vormgeving: Wegener Huis-aan-huiskranten De Nieuwe Passage wordt momenteel verbouwd en in oude luister hersteld. Dit tot groot genoe gen van veel Schiedammers.

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 53