modebeé lifestyle IANCIELE OPVOEDING? DAT DOE JE ZO! Vierentachtig en twee pakjes per dag maar zingen...! Succesvolle beauty and food beurs Handboek Model voor Holland's next topmodel dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad LIFESTYLE Woensdag 3 oktober 2007 - Pagina 59 De 10-daagse tentoonstelling Paradise by the Dashboard Light besteedt aandacht aan het ontwerp en het gebruik van het auto-in terieur. Een tentoonstelling, een congres en lezingen gaan in op de geschiedenis, de te genwoordige toestand en de toekomst van de gebruikersruimte van de automobiel. De tentoonstelling presenteert de geschie denis van het auto-interieur aan de hand van een selectie brochures uit de beroemde collectie van autofanaat Piet Olyslager. In de tentoonstelling zijn ook fragmenten te zien uit roadmovies. De toekomst van het auto interieur wordt verbeeld door concep ten, ideeën en ontwerpen van vier vooraan staande ontwerpopleidingen. De Techni sche Universiteiten Eindhoven, Delft en Twente presenteren le en 2de jaars projec ten en afstudeerprojecten. Verder brengt de tentoonstelling een ontwerphoek met ver schillende studenten aan het werk en het interieur van de open source auto van de toekomst 'C,MM,N'. De Design Academy Eindhoven toont een aantal spectaculaire concepten, die in samenwerking met Peu geot zijn ontwikkeld. Verder zal het (Neder landse) bedrijfsleven verschillende innova tieve interieurconcepten presenteren, waaronder sportwagenfabrikant Donker voort. Het evenement wordt afgesloten door een wetenschappelijke congres over design en heritage. Enkele sessies zijn opengesteld en geschikt voor een groter pu bliek. Het programma van het congres is begin september te raadplegen op de web site www.t2m.org/conference. Wat: Tentoonstelling over het auto-interi eur. Waar: Bavaria House Steenweg 19 Hel mond. Wanneer: 19-28 oktober 2007 (tij dens de Dutch DesignWeek Eindhoven) met opening op 18 oktober. Sinds 2004 ontwerpt en produceert Cool Cooking trendy keukentextiel. Het bedrijf heeft inmiddels vijf verschillende collec ties op zijn naam staan. Van een verleide lijk Latijns-Amerikaans schort tot flamen co theemutsen, de nieuwste collectie! De jonge eigenaresse Martien van Loo laat zich door culturen en fashion inspireren. Cool Cooking staat voor genieten en fun hebben in de keuken. Cool Cooking is vrolijk en verrassend! De collecties wor den verkocht in cadeauwinkels, kookwin kels, kinderwinkels en het woonwaren- huis Bijenkorf. Misschien alvast een tip voor de feestda gen? gewoon J achter de hand-1 doeken ver- j stopt houden! Wil je passie in| de keuken? De j Argentijnse serie is echt passievol, uitgevoerd in rood met zwart. De Flamenco serie is uitgevoerd in ver schillende kleuren; rood, zwart (de hit-kleuren), roze, en blauw. Nieuw in het as sortiment zijn de flamen co theemutsen. Uniek voor de aankomende kerst: de Flamenco Gold collectie! Ook zeer geschikt voor de bling-bling liefhebber. Ga je toch liever voor de Hollandse keuken, dan past de Hollandse serie echt bij je! Het ontwerp van deze serie is gebaseerd op de bekende Hollandse Delfts blau we tegeltjes.In felle kleuren Tlauw en roze. Cool Cooking gaat ook voor couture! De cou turier Jaap Rijnbende heeft in sa- ienwerking met Cool Cooking iet Gooise schort ontworpen. Dit schort in de kleuren Navy Blue of Pink (inclusief parelketting knoop) is een knip- naar de 'dames van 't Je kunt het schort ook nog combinerenmet een bijpassende oven- want, inclusief pare larmband! En tenslotte, niet te geloven maar waar, eindelijk kunnen echte heren ook in stijl achter het fornuis in pannen roeren. Het klassieke kostuum met krijtstreep is de basis geweest voor het ontwerp van een uniek keukenschort, inclusief pochte- je én bijpassende ovenwant. Ook je gasten geheel in stijl een heerlijke maaltijd voorschotelen? Sms dan naar 2121: win (spatie) product (spatie) en dan het woord kookoutfït. Het ontvangst sms- je kost 40 eurocent. Mojo presenteert vol trots het eerste album in meer dan 20 jaar van CELESTE Rodrigues, de 84 jaar jonge zus van de le gendarische Amalia., getiteld "FADO CELESTE". Waarom op 84-jarige leeftijd nog een album maken zult u zich mis schien afvragen? Celeste's antwoord daarop is simpel: 'zin gen laat haar leven, en in haar zang kan ze al haar innerlijke gevoelens kwijt. Celeste rookt 2 pakjes sigaretten per dag, slaapt weinig en snel, zingt nog twee avonden per week in het "Bacalhau de Molho" fadohuis in Lissabon om in leven en onder de mensen te blijven en vult haar nachten met schilderen en kaarten met haar muzikanten. De zang, an ders dan bij Flamenco, is ondergeschikt aan de woorden. Fado is het woord. En dat is zeker te horen op haar nieuw ste album "Fado Celeste", dat op 5 oktober 2007 als primeur in Nederland uit gaat komen! Celeste's grote wens is om nog een keer een grote internationale tour te maken. Als voorlo per daarop komt ze voor een éénmalig concert speciaal naar Nederland, en wel op zondag 7 oktober 200 in het Thalia Theatein IJmuiden. Een uitgelezen gelegenheid om de tra ditionele muziek van Lissabon te beleven via iemand die lang genoeg meegaat om alle veranderingen, die Fado de af gelopen 80 jaar doorliep, persoon lijk meegemaakt te hebben. Het "FADO CELESTE" album is verpakt in een prachtig digipack met 24 pagina boek je met vele nostalgi sche foto's, een prachtig interview met een journalist van El Pais en de Portugese teksten van del5 liedjes. Beauty Salon dimensions 2007 heeft opnieuw een bezoe kersrecord gebroken. In totaal wisten 14.959 bezoekers de weg naar dit beautysuccesnummer te vinden. Dat betekende een stijging van 4% ten opzichte van 2006. Schoonheidsspecialisten vormden opnieuw het leeuwendeel van het aantal bezoekers, namelijk 48%. Hand- en nagelverzorgsters volgden met 25%, voetverzorgsters met 8% en overige bezoekersdoelgroepen met 19%. 91% van de bezoekers heeft daadwerkelijk inkopen gedaan tijdens Beauty Salon dimensions 2007. Dat de beurs bekend staat als "musf'om op de hoogte te blijven van de laatste trends is te zien aan het percentage van 42% van de bezoekers dat aangeeft dat de reden van bezoek het bekijken van nieuwe markt- en productontwikkelingen is. Voor 75% van de bezoekers voldeed de beurs aan zijn/haar verwach tingen, en 73% weet nu al zeker dat hij/zij ook een bezoek aan Beauty Trade special in maart 2008 zal gaan brengen. oo In het nieuwe Nibud-boek 'Fi nanciële opvoeding? Dat doe je zo! staat het Nibud uitvoerig stil bij alle vragen die ouders kunnen hebben over de finan ciële opvoeding. Voor ouders komen veel herkenbare situ aties aanbod: "mijn zoon geeft geen geld uit, hij pot alles op" of: "kleedgeld is niets voor mijn dochter, binnen een paar da gen geeft ze alles uit". In het boekje staan praktische ad viezen, waarbij het Nibud van me ning is, dat kinderen best af en toe fouten mogen maken, omdat ze daarvan leren. Uit onderzoek is ge bleken dat volwassenen die als kind hebben geleerd met geld om te gaan, later minder snel financiële problemen krijgen. Vanaf het acht tiende levensjaar moet een jongere niet alleen in staat zijn zelf een zorgverzekering af te sluiten, of uit te zoeken of het recht heeft op zorg- toeslag, maar mag het ook duizen den euro's lenen. Ouders lijken daar niet altijd voldoende bij stil te staan, meent het Nibud. Naast een boek komt het Nibud op internet met een Financiële Opvoedtest waarmee ouders hun eigen opvoe dingskwaliteiten kunnen testen. De test is voor ouders van kinderen van zes tot achttien jaar en laat ouders nadenken over praktische zaken als: 'uw kind heeft een goed rap port, beloont u dat met geld?' Ou ders krijgen per situatie te zien wat een slimme manier is om hun kin deren voor te bereiden op financië le zelfstandigheid. De opvoedtest is in te vullen op www.nibud.nl/ financieleopvoeding. GrscJ Nederlandse fotomodellen zijn over de hele wereld gewild. Volgens Maartje Blijleven, auteur van het handboek voor beginnende fotomodellen "Beauty with brains' komt dat omdat de Nederlandse modellen nuchter en vrij zakelijk zijn. Blijleven was zelf tien jaar fotomodel, ze reisde over de hele wereld. In haar boek geeft ze tips op zakelijk gebied, wat moet je weten en wat je wel en voord ook niet moet doen. Door aandacht voor modellenwerk zoals bij Hol land's next topmodel proberen steeds meer mensen de stap naar t' het modellenwerk te maken. Beauty with Brains is speciaal ge- j schreven voor modellen die aan het begin van hun carrière staan. Maar tje Blijleven beschrijft het model- j lenwerk in de landen waar Neder- £j landse modellen werken, Ne derland, België Spanje, Enge-1 land, Duitsland, Zuid-Afrika, Frankrijk, Amerika en Japan.

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 59