lezen luisteren Dynamische duo Chan en Tucker is terug IIII HERMAN Romantische avonturenfilm met De Niro en Pfeiffer fiSTEEi L Nieuwe magie van de Boss Liefde is... Ongelooflijke reis Woorden om een voor een te proeven dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad CD/DVD/FILM Woensdag 3 oktober 2007 - Pagina 62 Zes jaar na deel twee is er i nu Rush Hour 3. Wederom zien we het dynamische duo Jackie Chan en Chris Tucker zich in de meest on mogelijke bochten wrin gen. Ditmaal reist het tweetal naar Parijs waar ze een Chinese bende een lesje komen leren. De twee tegenpo len Lee (Chan) en Carter (Tucker) raken tijdens hun verblijf in de Franse hoofd stad betrokken bij de zoektocht naar Chinese criminelen die bij de even beroemde als be ruchte Triade behoren en al snel geduchte te genstanders blijken te zijn voor vechtjas Lee en praatpaal Carter. Rush Hour 3 voegt niet echt veel toe aan de voorgaande delen, maar is vooral een komische herhalingsoefening die de fans van Chan en Tucker ongetwijfeld weer zal bekoren. Te zien vanaf 4 oktober. FOTO: NEW LINE CINEMA. Stardust De spannende fantasy film Stardust is gebaseerd op het beroemde boek van Neil Gaiman en wordt vertolkt door een ware sterrencast. Zo zien we onder meer grote namen als Robert de Niro, Michelle Pfeiffer, Ricky Gervais, Sienna Mil ler en good old Peter O'Toole door het magische landschap van Stormhold trekken. In Stormhold, net aan de andere kant van het alledaagse Victori aanse dorpje Wall, is een verblin dende ster uit de lucht ko men vallen. Deze ster is geen gewone meteoor, maar een mooie jonge vrouw. En haar diepe val door de kosmos betekent voor haar een groot ge vaar: haar geheime krachten worden nu ge zocht door een bonte schare zoekers. Van een verliefde dorpsjongen die de ster nodig heeft j om zijn geliefde te win nen tot een meedogen- loze boze heks die be- f slist haar eeuwige jeugd wil herwinnen. En van een hebzuchtige prins die geen middel onge bruikt laat om de troon van zijn vader buit te maken op de andere mededingers, tot een - serie wonderbaarlijke tovenaars, dwergen en zelfs een vliegende piraat. Wie de ster ook ontmoet, allemaal hebben ze hun eigen doel, soms goed en soms slecht, maar uiteindelijk willen ze alle maal maar één ding: haar hart. Stardust is een oogverblindend fantasy-sprookje waarin hu mor, visuele hoogstandjes en goede ac teerprestaties worden samengebald tot een meeslepende filmervaring. Vanaf 4 oktober te zien in de bioscoop. FOTO: PARAMOUNT/ UNIVERSAL INTERNATIONAL De documentaire Goud van Niek Koppen geeft een unieke inkijk in een sportploeg onder hoogspanning. De film biedt een unieke inkijk in de intense voorbereiding van het dameshockeyteam en hun coach op het wereldkampioenschap in 2006. In oktober 2006 veroverde het Nederlands dameshockeyteam na zestien jaar eindelijk weer de wereldtitel. Regisseur Koppen volgt het team tijdens de zware voorbereiding. Verlies, teleurstelling, maar ook saamhorig heid en vreugde, kortom alles wat komt kij ken bij een sportploeg die naar een toppres tatie toewerkt. In Goud zien we de speelsters en hun coach Mare Lammers tijdens de tien intense we ken van voorbereiding op het toernooi. In het hotel, bij alle trainingen en besprekin gen, maar ook gedurende de wedstrijden. Tijdens een trainingsstage in de Verenigde Staten wordt de ene na de andere wedstrijd verloren. Lammers worstelt intussen met de bles sures van vele speelsters en met de Neder landse overlegcultuur. Vertwijfeld vraagt hij zich af of de coaches van andere landen ook zoveel met hun speelsters moeten praten. Voor het eerst sinds 2002 (The Rising) komt Bruce Springs teen met een nieuw album waarop ook z'n oude trouwe E Street Band is te horen. En volgens insiders maakt de Boss de verwachtingen helemaal waar. Magic is een nieuw hoogtepunt in het al behoorlijk imposante oeuvre van Springsteen en staat weer bordervol, ouderwets heavy rocksongs. Dus meer gitaargericht dan voorgaande platen, terwijl er toch ook de nodige ruimte is ingeruimd voor de saxofoon van Clarence Clemons. De eer ste single van het album, Radio Nowhere, wordt hier en daar alvast aangekondigd als het nieuwe, alternatieve volkslied van Amerika. Springsteen The E Street Band zijn eind no vember live te zien in het Gelredome in Arnhem. Voor de romantici onder ons is er nu de dvd-box Liefde is... met daarin drie films van vaderlandse bodem die om de liefde draaien en veel be kende Nederlandse acteurs tellen. De eerste film is Ik Omhels Je Met Duizend Ar men van Willem van de San- de Bakhuyzen naar het boek van Ronald Giphart waarin onder andere Carice van Hou ten te zien is. Extra's: trailer. Making Of, videoclip en ver wijderde scènes (22 min.). Film 2 is Hannahhannah met Antonie Kamerling en Maria Kraakman. Hierin draait alles om een huwelijksfeest en de ideale schoonbroer Victor. Phileine Zegt Sorry met o.a. Kim van Kooten is wederom een verfilming van een Giphart-boek en maakt de box vol. Als extra is onder meer het audiocom- mentaar van regisseur Robert Jan Westdijk bijgevoegd. Op de tractor naar de Zuidpool Ondanks het drukke schema wordt ook tijd ingeruimd voor ontspanning: de dames shoppen, bezoeken het Vietnam Memorial Centre en vermaken zich op de jetski. Terug in Nederland maakt Lammers zijn definitieve keuze en moet hij drie speelsters meedelen dat zij niet mogen afreizen naar het WK. Goud is vanaf 4 oktober te zien in de bioscopen. FOTO: 2007 A-FILM DISTRIBUTION. Manon Ossevoort heeft haar trac tor nog ergens in Afrika staan. Toch ligt het boek Op de traetor naar de Zuidpool inmiddels in de winkel. De reden is simpel: met de uitgever is afgesproken twee delen te laten verschijnen. In dit eerste deel neemt Ossevoort de lezer mee door (voormalige) oorlogsgebieden op de Balkan en in Afrika, door woestijnen, door steden en prachtige natuur. Niet in de laatste plaats volgt de lezer ech ter ook wat bij Ossevoort zelf ge beurt. Haar relatieve zekerheden maar vooral haar twijfels. In het begin van haar reis ontmoet zij op gezette tijden haar teamleden in een volgbus. Zoals veel reizigers komt zij al reizende tot de conclusie dat ze al leen verder moet. Nou ja, dat wil zeggen, samen met de hond Kosovo. Om die reden - en vanwege de vraag of ze echt de Zuidpool gaat bereiken - is het nu al uitkijken naar het tweede deel. Manan Ossevoort, Op de tractor naar de Zuidpool, is ver schenen bij uitgeverij De Geus en kost 19,90 euro. Zoals steeds moetje een boek van Herman Brusselmans ei genlijk lezen zoals we dat vroeger in het allereerste be gin geleerd hebben. Door echt hardop of stiekem in ge dachten te lezen, kun je zijn woorden het beste proeven. In De perfecte koppijn staan de wederwaardigheden van Danny Muggepuut, al be kend uit de vorige roman van Brusselmans, centraal. Bele venissen van de schrijver zijn niet bepaald altijd vrolijk maar door de manier waarop Brusselmans het opschrijft, toveren ze steeds weer een lach op je gezicht. Met prachtige dialo gen. En natuurlijk met Brusselmans' onverwachte wendin gen, die ook het lezen van zijn roman tot een avontuur ma ken. Herman Brusselmans, De perfecte koppijn, is versche nen bij uitgeverij Prometheus en kost 16,95 euro.

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 62