Jenever voor de rechter en de goden Een avondje headbangen 1*51 Alles beweegt in de tentoonstelling van Jean Tlnguely in De Kunsthal Hocus Pocus in de Doelen op zondagochtend 4= Kaartverkoop Zesdaagse gestart Heerlijk swingen op muziek van DJ Bootsy Paul tijdens Tea Time Funk op 21 oktober in Waterfront Dé Agenda i f Luisteren naar herfst in 't Huis te Poort Artistiek leider Masato Suzuki. FOTO: FR Het oude-muziekprogramma in de Oud-Katholieke kerk 't Huis te Poort op de Dam kent een trouwe schare enthousiaste bezoekers. Na het overrompe lende optreden van het Neder landse ensemble Fortuna is het op vrijdag 12 oktober om 20.15 uur de beurt aan het Japanse ensemble Genesis, dat een pro gramma zal brengen dat geheel in het teken staat van het najaar. Onder de titel 'Concert in de herfst' worden een aantal wer ken gespeeld waarin dit seizoen verklankt wordt. Vanzelfspre kend de bekende 'Herfst' uit de 'Vier Jaargetijden' van Vivaldi, maar daarnaast ook werk van diens collega-barokcomponist Muffat. Als contrast wordt mo derner najaarswerk gespeeld van de jonge componist Niigaki ('Herfstberg') en een composi tie van Milhaud/Suzuki ('Herfst'). Kaarten a 17,50 euro zijn te koop bij Jongen's Boeken of aan de zaal (20 euro). SCHIEDAM - Jenever is een West Afrika uitgegroeid tot een spirituele drank, die een be langrijke rol speelt bij plechtig heden en rituelen. Dat is te zien op de tentoonstelling King of Drinks, jenever in Ghana', die zaterdag wordt geopend in het jenevermuseum. Honderd jaar geleden nog was de jenever een volksdrank in West-Afrika. Maar schaarste aan het Nederlands gedistil leerd door oorlogen en crisis maakten van de 'schnapps' of 'Schiedam' een zeldzaam pro duct dat méér en méér aan cul turele betekenis won. De basis voor de tentoonstelling wordt mede gevormd door het boek 'The King of Drinks' dat Schie dammer en docent Afrikaanse geschiedenis aan de Universi teit van Liverpool, Dmitri van den Bersselaar schreef naar aanleiding van een meerjarig onderzoek in vier Afrikaanse landen. Vanuit bronnen en ver halen van stamoudsten, chief en koningin-moeders stelde hij het verhaal samen hoe het kon het gebeuren dat, terwijl het drinken van jenever aan de westkust van Afrika in de loop der jaren stelselmatig terugliep, zich kon ontwikkelen tot een fenomeen dat bij geen enkele festiviteit, geen enkele ceremo nie, bezoek aan een heiligdom, rechtspraak door een inheems hof, huwelijk of begrafenis mag ontbreken. De tentoonstelling geeft zowel een beeld van hoe de export van jenever naar Gha na in Schiedam werd beleefd als van het Ghana van vandaag. Op de miniaturenzolder gaat alle aandacht naar het historische Nederlandse verhaal. In de Northwoodzaal stapt de bezoe ker het tegenwoordige West- Afrika binnen waarin de jenever een onderdeel is van de cultuur en dan met name de rituelen die het dagelijks leven kleur en betekenis geven. De tentoonstelling is tot 9 de cember in het Jenevermuseum aan de Lange Haven in Schie dam. Mike del Ferro trio en Thijs van Leer treden op zondag 21 okto ber op tijdens het Zondagochtendconcert. Mike del Ferro be gon op 9-jarige leeftijd met klassieke piano. Thijs van Leer is een muzikale duizendpoot die op jonge leeftijd begon met pianoles en op zijn 13e dwarsfluit ging spelen. De wereldhit 'Hocus Po cus' stond maandenlang op nummer 1 in de Amerikaanse Hit parade. Van Leer is daarnaast een fantastisch klassiek fluitist en jazz improvisator. Mike del Ferro en Thijs van Leer werken sinds 1987 samen en hebben over de hele wereld opgetreden. Hun optredens bestaan uit een mix van Focus en Introspection hits, enkele nieuwe composities en bekende jazzwerken. Het concert in de Doelen begint om 11.00 uur. De Grote Zaal is open vanaf 10.30 uur. Kaarten kosten 11,50 euro en zijn te koop bij Wegener Huis-aan-huiskranten (zie colofon), Buro Hanson, Straatweg 179 (010-4225244) en de Doelen in Rotterdam. Jenever is nauw verweven met cultuur en godsdienst in Ghana. foto: jenevermuseum Thijs van Leer speelt de sterren van de hemel. Gorefest mag met recht één van de belangrijkste Nederlandse deathmetalbands genoemd worden. De band, meer dan eens vergeleken met bands als Entombed en Sepultura, is de strakste en hardste metalband van Nederland! Met een lange en indrukwekkende lijst aan optredens en een grote stapel aan platen, waaronder het in dit jaar uitgebrachte "Rise To Ruin", dendert de Gorefest- trein genadeloos door waar ze gebleven waren na "La Muer- te". De nieuwste plaat is zowaar nog sneller en harder, met ex plosieve drums en walsende rit mes, logge gitaarpartijen en gie rende solo's. Datum: vrijdag 12 oktober in Waterfront Rotter dam. Deur open: 19.30 uur. Toegang: 13, - Gorefest, onvervalste deathmetal van Nederlandse bodem Op zaterdag 6 oktober is de kaartverkoop van de 26e Rotterdamse Six van start. Ook deze maai belooft de organisatie weer met een IJ zersterk deelnemersveld en swingend artiestenpro gramma te komen. In ieder geval Theo Bos en het duo Slippens/Stam weer aan de start zullen verschijnen. De Rabobank Zesdaagse van Rotterdam vindt plaats van 3 t/m 8 januari 2008, Kaarten zijn verkrijgbaar vla de Kassa van A hoy, tel. 0900 235 24 69

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 19