Kleurloos en stotterend IMiet pushplaygame zoveel veranderd Vooral leuk met lilGGIT spelers Proef de sensatie van de Mazda5 Autobedrijf Hoogwerf De Mazda5 Sense en Mazda5 Vision dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad Woensdag 10 oktober 2007 - Pagina 39 Halo, het schietspel waarbij je door de ogen van Master Chief kijkt en probeert de melkweg te redden, is nu al een enorm financieel succes. Dat wil overigens niet zeggen dat Halo 3 een perfect spel is. De cam pagne voor 1 speler is gewoon veel te kort. In zes uur waren we door de game heen en dat is echt te weinig. Daar staat tegenover dat de finale subliem is. Een hom mage aan de eerste Halo en tegelijk een waardige afsluiting van een epische strijd, gevolgd door een zeer bevredigend filmisch eind. Maar genoeg over de 1 speler modus. Het belangrijkste van Ha lo 3 is multiplayer. De strijd lijkt op die in Halo 2, maar gelukkig is er ook een heleboel nieuws te ontdekken. Een briljante toevoeging is de moge lijkheid om ieder ge speeld spel als film terug te kijken. Je kunt die re play op elk moment pau zeren, en de actie vanuit elke hoek bekijken. Een andere nieuwe toevoe ging is d een level editor waarbij je naar eigen in zicht alle wapens, voor werpen en voertuigen kunt verplaatsen, toe voegen of verwijderen. Helemaal leuk is het dat je met meerdere mensen tegelijk de levels kan aanpassen, en tegelijk op elkaar kan schieten. Heb je een raketwerper nodig? Ploep! Wil de te genstander in een tank springen? Kazam! En weg is die tank. Dit is onvoorstelbaar leuk en zorgt voor eindeloze lol. Halo 3 is zoals gezegd niet per fect maar ongetwijfeld de aanschaf waard. Voor: Xbox360 fMLefaj, Hier keken we wel even van op. Nog geen half jaar na het verschijnen van Tiger Woods 07 kregen we de editie van '08 binnen. Wat kon ont wikkelaar EA in een half jaar verbeteren? Om eerlijk te zijn: niet zo heel veel. Tiger Woods 08 voor Wii is in essentie de zelfde game als 07, met een aantal verfijningen. Belangrijk ste verbetering is in de besturing. Deze is vele malen verbe terd, waarbij de computer de swing van de afstandsbedie ning een stuk nauwkeuriger volgt. Het spel speelt daardoor natuurlijker en gebeurde het ons niet meer dat onze virtuele golfer uit zichzelf sloeg omdat wij onze pols een millimeter bewogen. Afgezien daarvan is er weinig nieuws toegevoegd. Nog steeds kim je met de Wii niet online. Wel is het mogelijk om met meerdere spelers te golfen. Om dit wat 'spannender' te maken kun je de tegenstanders hinderen tijdens zijn of haar beurt. Je kunt de bal laten spinnen en meer ongein uithalen. En de ander kan uiteraard tijdens jouw beurt wraak ne men. Dit zijn echter allemaal kleine verbeteringen, en wij kunnen deze nieuwe versie dan ook alleen aanraden voor de fanatiekste golffans. Want hoewel Tiger '08 absoluut superieur speelt, is er voor '07 bezitters niet genoeg reden om hetzelfde spel nogmaals te kopen. Voor Wii De Mazda5 Sense Cruise control Volautomatische airconditioning Picknicktafels aan voorstoeien Parkeersensoren Twee schuifdeuren Zeven zitplaatsen Nu vanaf 26.395,- De Mazda5 Vision Panoramisch dak 16 inch lichtmetalen velgen Volautomatische airconditioning Privacy glass Regen- en lichtsensor Zeven zitplaatsen Nu vanaf 27.995,- Leaseprijs vanaf 639,- De Mazdaö is nu nog aantrekkelijker. Dankzij de zeven zitplaatsen, vijf sterren bij de veiligheidstest van EuroNCAP en de twee handige schuifdeuren werd de Mazda5 verkozen tot de gezinsauto van het jaar 2006. Zoals elke Mazda blinkt de Mazda5 uit in betrouwbaarheid, rijeigenschappen en gebruiksgemak, zodat u kunt genieten van zorgeloos rijplezier. De gelimiteerde versies Sense en Vision bieden u extra comfort tegen een aantrekkelijke prijs. Dealer voor Vlaardingen en Schiedam (Bedrijvenpark Hoogstad) Hoogstad 1 - 3131 KX Vlaardingen - Telefoon 010-2488188 Openingstijden: maandag t/m vrijdag 8.30-18.00 uur, vrijdag koopavond tot 21.00 uur, zaterdag 9.30-17.00 uur. Internet: www.mazda.nl/hoogwerf Soms wil je van een spel houden. Je volgt maandenlang de aankondigingen en verwacht dat het fantastisch wordt. En dan komt het uit. En hoe graag we ook zouden willen, Two Worlds voor de Xbox 360 is geen goed spel. In dit rollenspel ben je een huurling wiens zus is ontvoerd. Je kunt vrijelijk rondlopen in een grote wereld, waar je allerlei dorpjes maar ook kerkers en mon sters tegenkomt. Wie oppervlakldg naar de game kijkt, zou denken dat het op Oblivion lijkt. En hoewel het veel elementen deelt (grote vrijheid, grote wereld, heel veel missies) is de uitvoering teleurstellend. Grafisch ziet de game er kleurloos uit, en het beeld stottert zo vaak dat we er wa- genziek van werden. De camera zit tijdens schermutselingen helaas ook nog eens regelmatig in de verkeerde hoek. Wapens kun je opwaarderen, en daarmee krachtiger maken, wat veel (leu ke) voorbereiding vraagt, maar de strijd zelf is eentonig. De gevechten bestaan vooral uit steeds de rechter trekker overhalen om te meppen. Het acteerwerk van de personages is verder bed roevend slecht, met veel amateuristisch 'oud Engels'. Wat het spel nog enigszins kan redden is de mogelijkheid om met meer spelers te strijden (of samen te werken). Helaas waren op het moment dat we deze recensie speelden helemaal geen andere spelers te vinden. Een oordeel daarover moeten we dus schuldig blijven. Two Worlds is niet 100% mislukt, maar de genrefans zullen na Oblivion alleen maar irritatie voelen bij dit spel. En zij die voor het eerst een rollen spel willen spelen kunnen véél beter Oblivion aanschaffen. Voor: Xbox 360 Zoals de vaste lezers weten wordt in deze krant vaker aandacht besteed aan games. Maar wie nog meer wil weten, kan een kijkje nemen op onze nieuwe website www.gamereporter.nl. Hier vind je lange recensies, videobeelden van de nieuwste spellen en natuurlijk al het actuele ga menieuws.

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 39