r Zl OM I IE "Ik heb mijn huis gevonden op www.huislijn.nl" rH Sa i KUNSTGEBIITT College wil meer zekerheid Nieuwland I KEUKEN KANPIOEN IS STEïMAUS De Setterlaine pullies 8SWI CINEMA FILMCABINES gk zijn binnen! In 17 kleuren maat S t/m XXL Courtelle Mode Autorijden duur? ■?TTnTïïTl Overwinning op de draak MCQWy' Miuislijn nl\ dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad Woensdag IQ oktober, 2007 - Pagina 3 Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Implantaatprotheses Dagelijks geopend van 08.30-16.30 uur Behandeling volgens afspraak Tandprothetische Praktijk Veringmeier Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 «.klikgebitschiedam.nl winst! h#WELTMEISTER KÖCHE^/ ROTTERDAM, Stadionweg 37a (tegenover de Kuip, naast Vervat) tel 010-4796911 Kijk voor overige adressen en openingstijden op www.keukenkampioen.nl of bel 0800-1536. DE EROTHEEK SCHIEDAM Rotterdamsedijk 411/413 W tel.: 010 - 4270424 W www.erotheekshop.nl M de Loper 45, Vlaardingen-Holy Autoclub voor iedereen Admirood öc Ruyfcr-strtKrt 22 Sdtktktm Word lid van de WAC en tank spotgoedkoop. Leden kunnen ook gebruik maken van goede sleutelvoorzieningen, garage, autowasboxen en supergoedkoop de auto verzekeren. Info: bel 010-4731346. U vindt ons 100 meter na de Gamma bij de Admiraal de Ruyterstraat in Schiedam. Het toneelstuk 'De Mythe van de Draak' is een bewerking van een Engels kinderboek. Het is een spannend verhaal over een stadje dat de 1000 jarige overwinning op een verschrikkelijke draak viert. Een schoolklasje wordt uitgenodigd om de overwin ning na te spelen maar tijdens de repetities blijkt dat de draak nog lang niet is verslagen. De sluimerende draak neemt bezit van de geest van de vier kinderen die hem moeten spelen. De beste vriendin van één van die kinderen besluit dat de draak nogmaals overwonnen zal moeten worden. Maar de weg naar de zege over het kwaad is lang en er gebeuren wonderlijke din gen in het kleine stadje. Jeugdtheater de Teerstoof is op zoek naar getalenteerde jonge ren en kinderen vanaf 10 jaar met veel inzet. Ze moeten bereid zijn iedere zaterdag van 10 tot 14uur deel te nemen aan repeti ties. Opgeven kan via: www.deteerstoof.nl of tel: 0102465932 mee te doen kunnen ingezet worden voor de rol van dorpe ling. "Het uiteindelijke resultaat moet zijn dat iedereen schittert en geloofwaardig is op het to neel. Daar doe je het voor." SCHIEDAM - Het college van burgemeester en wethouders heeft in een brief aan minister Vogelaar gevraagd om meer duidelijkheid over financiële steun aan de wijk Nieuwland. Vorige week maakte de minister bekend dat het Rijk de komen de 10 jaar 44 miljoen euro uit trekt voor Nieuwland in het ka der van de 40-wijkenaanpak. Volgens het college is dit een eerste aanzet en moet nu ook helderheid komen welke mid delen de gemeente kan ver wachten voor het uitvoeren van het wijkaciieplan. Het steekt het gemeentebestuur dat bij het toekennen van de gelden geen rekening is gehouden met de inhoud van de plannen voor de wijk, terwijl de minister dit in openbare uitspraken wel had gesuggereerd. De gemeente Schiedam heeft deze zomer een Wijkactieprogramma opgesteld samen met de inwoners en 34 instanties die actief zijn in Nieuwland. Volgens wethouder Siljee is veel energie gestopt in een goed plan, waarin ieder zich herkent. Of die maatregelen kunnen worden uitgevoerd is nu onzeker geworden. Waar schijnlijk moet ook Woning bouwcorporatie Woonplus flink meebetalen aan de investerin gen in Nieuwland. Wethouder Groene gaat daarover binnen kort onderhandelen. Koffie met gebak voor actieve surfers SCHIEDAM - Het Stedelijk Museum trakteert bezoekers op koffie met gebak als die hun mening willen geven over de museumwebsite www.stedelijkmuseum- schiedam.nl Met de uitkom sten van het onderzoek wordt de website begin 2008 in een nieuw jasje gestoken. Jong en oud kan zijn of haar inbreng geven tijdens een bijeenkomst op zaterdag 27 oktober om 15 uur. Na af loop mag ook een gratis be zoek aan het museum wor den gebracht. Aanmelden voor 17 oktober bij de floor managers van het Stedelijk Museum Schiedam, Ed van Gulik en Marieke Julius. Te lefonisch bereikbaar van maandag t/m vrijdag op: 010 - 246 36 52 of010 - 246 36 58 of e-mail facility@stedelijk- museumschiedam.nl. Aan melden graag voor 17 okto ber. Voors en tegens van orgaandonatie SCHIEDAM - In het Scheppenhuis aan de Dorpsstraat wordt 18 oktober Café Babyion gehou den. Het thema van de avond is: 'Or gaandonatie, over mijn lijk'. Een tegen stander van orgaando natie bijt de spits af. Daarna pleit mevrouw Jannet Bisschop - van Swieten vóór donatie. Ver volgens gaan de bezoekers in gesprek met de inleiders en elkaar. De toegang van Café Babylon is gratis. Aan vang 20.30 uur. De avond wordt georganiseerd door de Oecumenische Werkgroep Vorming en Toerusting. Lezing over Willigis Jager SCHIEDAM - Theoloog Lid- wien Meijer geeft woensdag 17 oktober een lezing over de Benedictijn Willigis de Jager in de Jan de Doper-Visitatie- parochie. Willigis Jager is ge boren in 1925. Hij werkte tussen 1960 en 1975 als ont wikkelingsadviseur bij ker kelijke organisaties, waar door hij de hele wereld over reisde. Zo kwam hij ooit in Japan waar hij kennis maak te met de Zenmeditatie. Hij volgde een Zenopleiding en is ingewijd als zenmeester. Hij voelt zich diepgeworteld in de mystieke tradities van het christendom en ver trouwd met de wijsheid van zen. In 2001 kreeg pater Wil ligis een spreekverbod van Rome, onder meer vanwege zijn kijk op de verschillende godsdiensten als gelijkwaar dige wegen naar die ene God. Twintig jaar geleden stichtte hij cursushuis St. Benedikt in Würzberg. Daar geeft hij nog steeds cursus sen en inleidingen. Deze avond zal Lidwien Meijer en kele belangrijke aspecten uit het werk van Willigis Jager belichten. Aanvang 20.15 uur. Entree 5 euro. Kinderboeken bij Eigen Werk SCHIEDAM De Stichting Ei gen Werk probeert kinderen op eigen wijze aan het lezen te krijgen tijdens de kinder boekenweek. In het onder komen aan de Overschies- estraat 44 worden jeugdboe ken van bekende schrijvers verkocht voor 1 euro. VAN LOENBN Dam 37 - 45, Schiedam T. 010 - «26 61 92 www.vanloenen.inf0

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 3