1 Kip op z'n Marokkaans Mogen wij je even lekker maken? Talent m/v de Weekkrant Kerkdiensten Verfreien. FuwForFoo*. Niéuwe Stadsblad Woensdag 10 oktober 2007 - Pagina 47 Fittest voor 50-plussers SCHIEDAM - De populaire regionale fittest voor 50- plussers wordt dit jaar ge houden op maandag 5 no vember in de sport- en eve nementenhal Margriet in Schiedam. Voor de fittest bestaat elk jaar veel belangstelling. Het geeft de deelnemers inzicht in onder an dere bloeddruk, de algemene li chamelijke conditie, de spier kracht, het cholesterol gehalte, en het uithoudingsvermogen. Ook wordt er een gehoortest af genomen. De uitslag van de fittest wordt na afloop besproken met een sportarts. Veel 50-plussers wil len graag weten hoe hun fitheid ervoor staat en kunnen die op deze fittest laten meten onder deskundige leiding. Het Sport servicebureau van de gemeente Vlaardingen en de Dienst Sport en Recreatie van de gemeente Schiedam, ondersteund door het Fonds Schiedam Vlaardin gen, hebben deze test al een flink aantal jaren op hun pro gramma staan en de belangstel ling blijft groot. De aanwezige sportartsen advi seren de deelnemers tevens om aan sport te gaan doen om fit te blijven. De meest eenvoudige manier om de gezondheid te bevorderen is het uitvoeren van fysieke activiteiten in de juiste dosering en intensiteit. Dit bij voorkeur gedurende minimaal 30 minuten per dag. Belangstel lenden kunnen zich tot uiterlijk 17 oktober aanmelden. Bij de Herst. Herv. Ge meente zondag wordt om 10.00 uur een dienst gehou den in het Accent College, voorganger is Dr. P. Buite laar, om 16.30 uur vindt een dienst plaats in de Grote Kerk, voorganger is Ds. A. van Wijk. In de Liduinabasiliek aan de Singel 104 is zaterdag om 18 uur een Stille Heilige mis, zondag om 10.15 uur Gezon gen Hoogmis, predikatie wordt verzorgd door pas toor P.M. Vismans. In de jacobus en Martinu- sparochie aan de Kerkweg 53, is er een zondagsviering om 9.45 uur dinsdag om 9.15 uur: eucharistieviering of dienst van Woord en Com munie. Zondag is er bij de Evange lische Lutherse gemeente aan de Lange Nieuwstraat 219, geen dienst. In de Frankelandkapel is zondag om 10 uur viering van Woord en Communie met als voorganger is pater K. Veltman met medewer king van het Liduinakoor. Zondag is er om 14 uur een dienst bij de Pinksterge meente Morgenstond voor ganger is Immy de Jong, om 19 uur geeft Peter Helms een gospelconcert. De toegang is gratis. In de Magnalia Dei kerk is zondag, een speciale ge bedsdienst, dit in samen werking met de verschillen de Schiedamse kerken. Zin gen, Taizé muziek, foto's op thema, viering, rust en in be weging komen. Thema: Vre de in/met jezelf, aanvang 19.00 uur Albardastraat 67 (Nieuwland). Verstegen Spices Sauces is in de eerste plaats een toonaangevende producent en leverancier van o.a. kruiden(mixen), specerijen, sauzen, marinades en grond stoffen. Maar daarnaast ook een bedrijf met meer dan 350 mensen, een uitstekende werksfeer en een nuchtere Rotterdamse mentaliteit. Over onszelf kunnen we dus kort zijn: Verstegen geeft de foodsector pit! En we zoeken mensen die dat ook willen. Verstegen Spices Sauces groeit en heeft nog plaats voor: Voor productie en logistiek. Het talent had je al, als schoolverlater heb je de kennis nu ook en je staat op het punt om een stap te maken. Een belangrijke stap. Zet die stap richting Verstegen Spices Sauces. Bij Verstegen komen je talenten echt tot z'n recht. We hebben alle ingrediënten voor een passend carrièreplan. Startend op een afdeling binnen productie logistiek kun je snel doorgroeien naar een leidinggevende functie binnen productie logistiek. Ben je bereid in twee- of drieploegendienst te werken en je extra in te zetten tijdens piekperioden? Heb je MBO/- HBO werk- en denkniveau en ben je op zoek naar het startpunt van een pittige carrière? Aarzel niet en stuur je cv naar onderstaand adres, t.a.v. P&O of mail naar: personeelszaken@verstegen.nl. Industrieweg 161-163, Postbus 11041,3004 EA Rotterdam. Telefoon (010) 245 51 00. Fax (010) 462 47 07. www.verstegen.nl E-mail: verstegen@verstegen.nl In de Marokkaanse keuken wordt veel gebruik gemaakt van kip. En die wordt dan vaak gecombineerd met couscousfgrof gemalen tarwe of spelt). Couscousgerechten worden met verschillende ingrediënten klaargemaakt, het verschil zit vooral in de hoeveelheid en de soorten groenten. Vaak wordt het gerecht pittiger gemaakt met harissa, een Noord-Afrikaanse va riant op sambal. In de Arabische landen wordt couscous vaak met de handen ge geten, maar dat is, vooral als het gerecht nog warm is wel even wennen. Ingrediënten: 350 gram kipfilets, een rode peper (van de zaadjes ontdaan en heel fijn gesneden), theelepel cayennepeper, twee teentjes knoflook, fikse scheut olijfolie, een theele pel kaneel, twee eetlepels rozijnen, ci troensap, twee eetlepels pijnboompitten, een zakje couscous en wat blaadjes mint. Bereidingswijze: Snijd de kip in grove blokjes. Maak een mengsel van de peper, de cayenne, de ge hakte knoflook, het citroensap, een scheut olijfolie, de kaneel, de rozijnen en de pijn boompitten. Giet dat over de kip en laat het een paar uur intrekken. Haal vervol gens de kip uit het mengsel, verwijder alle aanhangende pijnboompitten en rozij nen en bak de kipdelen goudbruin in olijf olie. Kook intussen de couscous volgens de aanwijzingen op het pak. Temper het vuur en giet het marinademengsel bij de kip. Aan de kook brengen, even laten doorkoken en van het vuur halen. Afsma- ken met peper en zout. De couscous af gieten, eventueel droogstomen, een klontje boter er door en op de borden brengen. Dan de kip verdelen en het ge heel decoreren met blaadjes mint. Glas koele droge rosé er bij en smullen! Anneke Kaiser

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 47