Huis vol moois üBubuTs heeft ruimte zat. ?'t fe HCUBIIS u Openluchtzwembad of een pretpark w» Direct opslagruimte nodig? .1 Brandersfeesten Gedicht van 160 tekens Threes: 'Alles in dit huis is mij dierbaar.' Internet actie nu 30%* korting MIIUI-OPSLAG PAK DIE RUIMTE! Lekker blijven slapen? Schiedam: G&W Gezondheidswinkel Libra, Hoogstraat 15 Drogisterij Dessing, Hof van Spaland 32 flMWiMNTAl'ill Nieuwe Stadsblad Woensdag 10 oktober 2007 - Pagina 9 SCHIEDAM - Het Nieuwe Stadsblad publiceerde vorige week een fotopagina van de Brandersfeesten. Daarop ontbrak de naam van fotograaf Caroline Steenbergen. Deze schitterende foto is van haar zoon Ivar Kooren. SCHIEDAM - Ter gelegen heid van de vernieuwde website heeft bibliotheek Waterweg een SMS-dicht- wedstrijd uitgeschreven. Bedoeling is een gedicht te schrijven van precies 160 tekens, de maximale leng te van een sms-bericht. Het thema van de wedstrijd is: De bibliotheek, voor infor matie en inspiratie! Instu ren voor 1 november. Voor meer info zie www.biblio- theekwaterweg.nl Op de nieuwe site worden onder andere de activiteiten ver meld en kunnen bezoekers meer zaken regelen met de bibliotheek. Concert op Het Mozaïek SCHIEDAM - Ze zijn het meest tevreden als een ouder hen na schooltijd opwacht met een kopje thee. Ze denken dat de baas van Schiedam de burge meester is, brengen hun vrije tijd door met computerspelle tjes, voetbal en streetdance. Ze willen graag een openlucht zwembad in de stad of een pret park en willen later verhuizen omdat Schiedam onder de zee spiegel ligt. De nieuwe Jeugdmonitor is uit en de conclusies die in het rap port staan zullen als richtlijn dienen voor het Schiedamse jeugdbeleid van de komende ja ren. In Schiedam is de Jeugd- SCHIEDAM - Threes Coenders heeft zich haar hele leven om ringd met toegepaste kunst. Naar aanleiding van haar 80ste verjaardag verschijnt de biogra fie Inboedel waarin haar meest bijzondere objecten ge fotografeerd en beschreven zijn. Inboedelschetst haar leven aan de hand van deze voorwer pen en is tegelijkertijd een bloemlezing van 20e - eeuws design. Maar bovenal is het een portret van een bijzondere vrouw, die beschikt over het vermogen om anderen te inspireren, door haar smaak, haar grenzeloze energie en kennis. "Inboedel" is typerend voor de wijze waarop Threes Coenders monitor in 2000 voor de eerste keer uitgevoerd. Dit onderzoek is in 2003 herhaald. De meting van eind 2006, begin 2007 is daarmee de derde in rij. Voor het eerst zijn in de jeugdmoni tor vragen opgenomen over de acceptatie van homo's. Daaruit blijkt dat het met de tolerantie ten aanzien van homo's en les bo's niet best gesteld is. Bijna 70 van de jongeren doet aan een vorm van sport en op vallend is dat dansen en street dance na het voetballen het meest populair is bij de jonge ren. Streetdance hoorde in 2003 nog bij de 'overige sporten' en werd niet apart vermeld. De ou- in haar omgeving leeft. "Ik ben geen verzamelaar! Ik koop mooie spullen. Dingen om te dragen, dingen die ik om me heen wil hebben. Alles in dit huis is mij dierbaar." Threes was in de jaren '70 be- trokken bij het Schiedams Mu seum. Als lid van de aankoop commissie heeft ze zich hard gemaakt voor in haar tijd oms treden aankopen van o.a. Jan Schoonhoven, Ad Dekkers en Daan van Golden, nu topstuk- dere jeugd mist in Schiedam vooral trendy uitgaansgelegen heden, disco's en een bioscoop. De roep door de jeugd om meer blauw op straat is opvallend. ken in de collectie. Voor Threes is het altijd volstrekt vanzelf sprekend geweest dat je de ont wikkelingen op het gebied van kunst en design op de voet volgt. De totstandkoming van het boek is bijzonder te noe men. De makers hebben hun kamp opgeslagen in het huis van Threes en zijn al fotografe rend van kamer naar kamer ge trokken. De selectie van 'din gen' is bepaald door de kwaliteit van de objecten zelf, de plek in het huis (de makers hebben niks verplaatst) en de verhalen van Threes. Op deze manier is een unieke verzameling ontstaan. Van an tieke Chinese oorbellen tot rode nagellak van de HEMA. Nieuw in het prioriteitenlijstje van de jeugd is de aanpak van winkels. Volgens hen zijn er te weinig kwalitatief goede win kels in Schiedam. SCHIEDAM - Het jeugd- strijkorkest Oginskio heeft vorige week woensdag een verrassingsconcert gegeven voor de leerlingen van basis school Het Mozaïek. Dit or kest met leden tussen 15 en 22 jaar is een week in Neder land op uitnodiging van het Hellendaal Vioolinstituut uit Rotterdam. Er werden wer ken van Vivaldi, Weiner en Piazolla gespeeld. Voor de meeste kinderen geen mu ziek die ze dagelijks horen, maar ze luisterden geboeid en waren erg onder de in druk van het concert. Mekkaspreekuren bij de GGD SCHIEDAM - De GGD Rot terdam Rijnmond houdt dit jaar opnieuw speciale 'Mek kaspreekuren'. Tijdens dit spreekuur krijgen de men sen die op bedevaart naar Mekka gaan advies over de benodigde en verplichte vaccinaties en over de ge zondheidsrisico's tijdens de ze reis. Tijdens de spreek uren zijn een tolk Marok kaans en een tolk Turks aan wezig. Het Mekkaspreekuur in Vlaardingen is op woens dag 24 oktober, tussen 13.0015.00 uur. Locatie: de GGD op het Burgemeester van Lierplein 3 (naast NS sta tion VlaardingenOost). Bij de jeugd van Schiedam is de wens voor allerlei voorzieningen zoals een bioscoop of disco nog steeds erg groot. U heeft veel te veel spullen in huis? U wilt uw huisraad tijdelijk opslaan tijdens een verbou wing, verhuizing of lange reis? Of u heeft als bedrijf zeer snel extra opslagruimte nodig? Huur dan zo'n handige opslagbox bij Kubus miniopslag in Rotterdam en Schiedam. Ruimte zat. U kunt kiezen uit units van 1 tot 50 ntf. Huren kan al vanaf 9,- per maand*. Dus: pak de telefoon, pak uw spullen en pak die ruimte! bezoek snel onze site: www.kubus.nu/havenloods Rotterdam-Noord (Ceintuurbaan) 010-218 38 88, Rotterdam-Zuid (bi) De Kuip) 010-497 79 00, Schiedam Spaanse Polder 010-245 03 57. Daarom opslaan bij Kubus: spullen opslaan voor korte of langere tijd voor particulieren en bedrijven opslagunits van 1 tot 50m voorrijden met de auto gratis ophaalservice bewaking met camera's al vanaf €9,-per maand* per dag opzeggen (min. huur 7 dagen) Ook naar Kubus voor: uw eigen postbus vestigingsadres bedrijf telefoonservice doorzendservice Populaire slaapformule Melatomatine nu verkrijgbaar in twee varianten Lekker slapen doe je met behulp van Melatomatine. Deze bekende tabletjes zijn nu verkrijgbaar bij in twee varianten. Melatomatine Pure bevordert de slaapbereidheid wanneer u vooral uw lichaam rust wilt gunnen. In stresssituaties en spannende tijden wordt Melatomatine Forte geadviseerd. Aan deze variant is magne sium toegevoegd met een ontspannende invloed op uw geest en spieren. Met welke variant u ook gaat slapen: de volgende morgen staat u fit én uitgerust op! Melatonine is een stof die door de pijnappelklier wordt aangemaakt en een centrale rol speelt in het dag- en nachtritme van de mens. Dit bevordert een natuurlijke en gezonde slaap op het moment dat u naar bed gaat. In deze hectische en moderne tijd kunnen veel mensen ondersteuning gebruiken bij de aanmaak van melato nine in het lichaam. Daarvoor kunt u nu kiezen uit Mela tomatine Pure en Melatomatine Forte. Melatonine speelt een centrale rol in het dag/nachtritme van de mens. Door diverse omstandigheden kan het lichaam extra steun gebruiken bij het slapen. Dat kan dan door het innemen van extra melatonine. Bevat melatonine voor een goede nachtrust Helpt om geestelijk én lichamelijk fit op te staan Met Magnesium voor een ontspannende invloed op geest én spieren Helpt om relaxed wakker te worden NéLAÏ M ATI HE fOKTr SUPERAANBIEDING! Nu 1 verpakking Melatomatine Forte (60 tabletten) van€ 17,95 voor €13,95 uw voordeel 4,- Melatomaüne Melatomatine Pure 500 tabletten 200 GRATIS van €12,95 voor 10,95 uw voordeel 2,-

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 9