■l Molenaars vertell leven en werk II One Night's Dance in Dansateliers Cabaret a nrrni n Spinvis speelt tijdens de literaire avond Café Blaman in Arminius Bling bling en workshops op sierradenbeurs Margriethal Spaanse rijschool in Ahoy Lebbis gaat op zoek naar 'het kwaad' in het oude Luxor Theater FOTO: MARTIN OUDSHOORN Op Stap met De Prins van Doornroosje Dé Agenda ROTTERDAM - De Prins is op weg naar Doornroosje. Om haar wakker te kussen en vervolgens samen lang en gelukkig...Maar hij leefde altijd binnen zijn ei gen (beschermende en afscher mende) kasteelmuren. Het eni ge dat hij nu goed kan is zwaai en, en vriendelijk glimlachen naar het volk. Dat kan hij als de beste! Maar alleen daarmee zal hij het niet redden in het echte Rotterdamse leven. Tijdens een wandeltocht door het Kralingse Bos zullen de Prins en zijn Ge volg (het publiek) op een sprookjesachtige wijze van alles leren over De Prins. En over wat een Prins behoort te kunnen om te leven in een stad als Rot terdam. Op stap met de prins van Doornroosje is een familie voorstelling vanaf 7 jaar. De theaterstraat speelt vanaf 20 ok tober tot en met 29 oktober om 12.00 en 14.00 uur vanaf de Prinses Beatrixlaan 24 in Rotter dam. Kaarten 5 euro. Reserve ren: www.detheaterstraat.nl. Oud-molenaar Post terug bij de plek waar hij is opgegroeid, de Babbersmolen in Schiedam. SCHIEDAM - Koken in het klompenhok, geen douche en samen met je broers een bedstee delen. Het leven in de poldermolens was ge speend van alle luxe. Zater dag vertellen molenaars in de Babbersmolen over hun leven en werk in de dagen van weleer. De Babbersmolen stamt uit 1710 en is het oudste voorbeeld van een stenen poldermolen. De Stichting Schiedamse Mo lens gaat de romp restaureren tot een maalvaardige molen, die wederom een rol zal spelen in de waterhuishouding. Een van de molenaars die alles weet van het leven in de polder is Willem Pieter Post (74). Hij heeft tot zijn dertigste gewoond en gewerkt in de Babbersmo len. Net als zijn vader, grootva der en overgrootvader. Een hard leven zonder comfort. "We hadden geen gas, licht en water leiding. Het regenwater werd opgevangen in een waterput en opgepompt. In droge zomers raakte de put leeg en moesten we een emmer water gaan ha len bij de buren." Koken gebeurde in het klom penhok. "Dat is helaas afgebro ken. Mijn moeder had een olie stel met twee pitten. Daarop be reidde ze iedere avond het eten. Binnen hingen petroleumlam pen aan het plafond. Mijn moe der zat 's avonds te breien en te lezen. Mijn vader deed niks, al leen een beetje pruimen. Na- Zelf aan de slag op de sierradenbeurs, die komend weekeinde wordt gehouden in de Margriethal. foto: PR SCHIEDAM - Een zelfgemaakt sierraad is persoonlijk en uniek. Steeds meer mensen gaan dan ook zelf aan de slag om hun juwelenkist te vullen. Een keur aan kralen en andere materialen is te vinden op de sierradenbeurs, die komend weekeinde wordt gehouden in de Margriethal in Schiedam. Om de techniek onder de knie te krij gen worden verschillende workshops gegeven. Wie geen zin heeft om zelf te rijgen kan terecht bij de kramen waar particu lieren hun handgemaakte kettingen, armbanden en oorbellen te koop aanbieden. Ook sierraden uit andere culturen worden hier aangeboden. Er is voor ieder wat wils. De materialen lopen uiteen van edelstenen, tot glaskralen en zoetwaterparels. Geo pend zaterdag van 12 tot 17.30 en zondag van 11 tot 17.30 uur. Entree 5 euro. ROTTERDAM Met een bijzon der project neemt Dansateliers de aftrap van het seizoen. One Night's Dance biedt vijftien be ginnende choreografen de kans om aan de slag te gaan in de stu dio's en na een aantal weken hun werk te presenteren aan publiek. Vanaf vrijdag 12 okto ber tot en met zondag 14 okto ber kunnen bezoekers genieten van drie verschillende dans voorstellingen per avond. Na af loop is er de gelegenheid tot het uitwisselen van gedachten met de choreografen en dansers. One night's dance wordt ge houden in de studio's van Dan sateliers 's aan de Gravendij- kwal 58b in Rotterdam. Kaarten kosten €6, twee avonden: €10 drie avonden: €15. Reserveren kan via tel: 010 4369937. Iedere avond kan het publiek genieten van een nieuwe voorstel ling. FOTO: PR FOTO: ROEL DUKSTRA tuurlijk gingen we al vroeg on der de wol. Wij hadden het rela tief nog riant omdat we in het huisje naast de molen woon den. In de molen zelf was het nog krapper behuisd." Toegang De molenaars vertellen zater dag van 14 tot 17 uur over hun leven en werk in de Babbersmo len aan de Schiedamsedijk 2A in Schiedam (in volkstuinencom plex De Vijfsluizen). Toegang gratis. De oudste en beroemdste rijschool ter wereld geeft van vrijdag 30 november t/m zondag 2 december drie voorstellingen in het Ahoy Theater. Inhoudelijk betreft het een geheel nieu we show, die in Nederland alleen in Ahoy gepresen teerd wordt. Tribunekaar- ten zijn te koop bij de Kas sa van Ahoy. 0900 235 2469. via Ticket Service Nederland, 0900 3001250 (beide 45 cpm), online via www.ticketservice.nl of bij verkoopadressen.

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 17