ü- Chech: iHChech.nl ujïn 100 dagen salaris! Bob Verbiest Cultuurprijs opnieuw naar Vlaardingen Net niet Nominatie Kerkdiensten JobTrack.nl de Weekkrant Nieuwe Stadsblad Woensdag 17 oktober 2007 - Pagina 39 Oermens heeft prijs! DOOR FRANS ASSENBERG SCHIEDAM - Het DNA-pro- ject 'De zoektocht naar de Oer-Vlaardinger' van het Stadsarchief en de afdeling Archeologie van de ge meente Vlaardingen heeft de Bob Verbiest Cultuur prijs 2007 gewonnen. Voor dat bekend zou worden gemaakt wie de gelukkige win naar was, stal de veelzijdige Paul Haenen in de creatie van Margreet Dolman de show door op onnavolgbare wijze pro grammapunten aan elkaar te praten. Zijn wisseling van stem geluid was hilarisch. Haenen blijkt een Vlaardingse partner te hebben. Ondanks dit feit kende hij de Bob Verbiest Cultuurprijs niet. Een drietal korte films gaf de ge nomineerden aan: het project Heenvlietsehof in Schiedam- Zuid waar een aantal woningen van architect Piet Sanders wordt gerestaureerd: een ande re kanshebber was de Andreas, Petrus en Pauluskerk in Maas sluis. Uiteindelijk viel de eer en de prijs, te beurt aan 'De zoek tocht naar de Oer-Vlaardinger'. Beeldje Het DNA-project. Archivaris Harm Jan Luth en archeoloog Tim de Ridder namen de prijs en een beeldje in ontvangst. 'Het voelt fantastisch,' was de enthousiaste reactie van De Nadat de vorige editie van de Bob Verbiest Cultuurprijs werd gedeeld door Vlaardin gen en Maassluis, viste Schiedam ook deze keer achter het net. De restaura tie van het Heenvlietsehof in Schiedam Zuid haalde het niet, tot spijt van onder an dere de Schiedamse burge meester Wïlma Verver. 'Het is jammer dat we het net niet hebben gehaald. Daarmee wil ik niets afdoen aan de andere projecten.' De Heen vlietsehof mag gerekend worden tot één van de meest kenmerkende projecten van architect Piet Sanders (1888 -1937). Woningen moesten volgens Sanders vriendelijk zijn en extra details hebben. De zoon van de architect schonk een fontein voor dit hof. Ridder. Over wat de mannen met het geld zullen gaan doen, moeten zij nog nadenken. 'Het is machtig nogmaals je werk be kroond te zien. Het voelt aan als iets heel bijzonders,' laat Luth met gepaste trots weten. De mannen zitten vol met plannen ten aanzien van dit project. Enkele aanwezigen vroegen zich na afloop af of er geen scheiding gemaakt moet wor den tussen particuliere en ge- De Vlaardingse winnaars op het podium. FOTO: ROEL DUKSTRA meentelijke projecten. Immers, nu gaat geld uit een particulier fonds naar een gemeentelijk project terwijl de winnaars voor hun werk gewoon betaald wor den. Welkom Dat geld was zeer welkom ge weest voor de Andreas, Petrus en Pauluskerk in Maassluis. Pastoor Dick van Klaveren vond het jammer de prijs niet in de wacht te hebben gesleept: 'Ja, we konden het geld goed ge bruiken om projecten op en rond de kerk te organiseren. Ik vond het wel mooi dat we geno mineerd waren. Daar ben ik wel trots op.' Het fraaie spraakma kende kerkgebouw ligt in de driehoek Maasdijk - Westland- seweg en heeft een centraal ge legen positie zodat de kerk als een baken in de stad en aan de dijk staat. De Bob Verbiest Cultuur prijs wordt eens in de twee jaar uitgereikt aan een toon aangevend cultureel project in Vlaardingen, Schiedam of Maassluis. In totaal werden dit jaar 25 projecten inge zonden, waarvan er drie werden genomineerd. Bij de Herst. Herv. Ge meente zondag om 10.00 uur een dienst in het Accent College, voorganger Ds. K. Schipper, om 17.00 uur in de Grote Kerk, voorganger Dr. P. Buitelaar. In de Liduinabasiliek aan de Singel 104 is zaterdag om 18 uur een Stille Heilige mis, zondag om 10.15 uur Ge zongen Hoogmis, predikatie pastoor P.M. Vismans. In de Jacobus en Martinu- sparochie Kerkweg 53, is er een zondagsviering om 9.45 uur dinsdag om 9.15 uur: eu charistieviering of dienst van Woord en Communie. Zondag is er bij de Evange lische Lutherse gemeente aan de Lange Nieuwstraat 219 een dienst om 10 uur voorganger is ds. TAD.W. Aris. In de Frankelandkapel is zondag om 10 uur eucharis tieviering met als voorganger pater K. Veltman met mede werking van het Liduinakoor Zondag is er om 14 uur een dienst bij de Pinksterge meente Morgenstond voor ganger is Jan de Jong. Bob Ross mini-workshop SCHIEDAM - In wijkcen trum De Erker wordt elke laatste zondag van de maand een Bob Ross land schap schilderworkshop ge geven. Daarnaast wordt nu ook elke laatste zaterdag middag van de maand een workshop bloemen schilde ren gegeven. Meer informa tie: Studio Fatamorgana 010- 4353660 of e-mail info@stu- dio-fatamorgana.nl /- r, Ben lil tussen 9 en 5 nog lezelf? 't Betere werk!

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 39