Supervrijwilliger De Sint is wel heel vroeg dit jaar. Stiekem zingen met mannen Stuurloos CEN RjjJVIJtelIMOORDEIIMDE 2, 3121 KG SCHIEDAM TELEFOON/FAXIUR.: 010-4706874 Jan liet zich door niemand opzij zetten Wie moet betalen? Bij aankoop van Gazelle Chamonix Excellent model 2008 Gazelle Medeo Excellent 2008 van €899 per stuk Ter waarde van 450.- Bij minimale afname van 2 fietsen dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad Woensdag 17 oktober 2007 - Pagina 9 In memoriam Burgemeester van de Gorzen Jan Joore is zondag na een hevig ziekbed overleden. Vanwege zijn inzet voor de huurders in zijn wijk, staat hij bekend als de burgemeester van de Gorzen. Hij heeft onder andere gestreden voor renovatie van het Heenvlietseplein. foto: pr DOOR SOBO EN AANGESLOTEN BEWONERSORGANISATIES Jan Joore, bestuurslid van SO BO, redacteur van de Gorzette, buurtburgemeester van het Heenvlietseplein en voorzitter van de werkgroep huurdersbe- langen is op zondag 14 oktober na een hevig ziekbed, nog vol met plannen en onverminderd betrokken, thuis overleden. Er zijn vrijwilligers, actieve vrijwil ligers en supervrijwilligers. Jan Joore behoorde tot de laatste categorie. We kennen Jan al een paar decennia vanwege zijn enorme inzet voor de werk groep Huurdersbelangen. Als het om onderhoud van de wo ningen en huurdersbelangen ging, stond Jan altijd vooraan en zette hij zijn tanden in de zaak. Dat deed hij op vele manieren voor de buurten in Schiedam- Zuid en als SOBO-bestuurder voor alle wijken in Schiedam. Jan maakte van zijn hart geen moordkuil en was altijd recht voor zijn raap. In de Goizette kon je altijd lezen wat er nu weer gebeurd was in Schiedam- Zuid en wat Jan daar van vond. Hij liet zich nooit aan de kant duwen; integendeel als het om de bewoners ging was Jan altijd de eerste die hun belangen ver dedigde. De wijk -Zuid zou er minder florissant bij staan als Jan er niet was geweest. Als voorman van de werkgroep Huurdersbelangen en de bewo- nersgroep Heenvlietseplein en omgeving ging hij de discussie aan met Woonplus en wist de sloopplannen voor zijn eigen buurt uiteindelijk tegen te hou den, met als resultaat dat de buurt Heenvlietseplein en om geving behouden blijft en zelfs gerestaureerd wordt. Het is erg jammer en zelfs navrant dat Jan de kroon op zijn laatste grote werk niet meer in levende lijve mag meemaken. We zullen Jan enorm missen. SCHIEDAM - Caroline Steenbergen verliest ze geen moment uit het oog: de stoere zeelui van Shanty- koor Stuurloos. Ze mag zich namelijk de officiële huisfo tograaf van het zingend ge zelschap noemen. Of het nu een optreden is op de Brandersfeesten of een besloten party, Caroline Steenbergen is erbij. "Ik kwam in aanraking met het koor door mijn man Bert. Omdat fotografie een hob by van me is, ben ik plaatjes gaan schieten van de optre dens. De foto's werden dezelfde dag onder de leden verspreid per e-mail en dat bleek goed te vallen." Inmiddels heeft ze van het koor een heuse perskaart gekregen. "Die had ik op de we reldhavendagen hard nodig. Ik was een stukje afgedwaald en kon bijna niet meer terugko men omdat de politie de weg had afgezet. Toen ik na lang praten die kaart liet zien, mocht ik toch nog doorlopen." Het repertoire van Stuurloos kent Caroline inmiddels uit haar hoofd. Maar een plaatsje in het koor is - hoe graag ze dat ook zou willen - ijdele hoop. Stuurloos is namelijk voorbe houden aan stoere mannen, Caroline Steenbergen is de huisfotograaf van Shantykoor Stuur loos. met als enige uitzondering ac- uit, waardoor de versterker en cordeoniste Mat. Maar op de het licht op de boot het niet Brandersfeesten kreeg ze dan meer deden, Toen heb ik stie- toch even haar kans. "Tijdens kern meegezongen. Niemand de Gondelvaart viel de stroom die het kon zien of horen." M.C.M de Grootspeld voor Lansbergen SCHIEDAM - Dirigent Ton Lansbergen van Harmonie Ambrosius heeft de M.C.M. de Groot-speld ontvangen. De onderscheiding werd za terdag uitgereikt door wet houder M. Siljee in de aula van het stedelijk museum. Daar vierde de harmonie het drievoudig jubileum van hun dirigent. Lansbergen is 50 jaar lid, waarvan 30 jaar dirigent en 10 jaar erelid van Ambrosius. Man (17) beroofd op Knappertlaan SCHIEDAM - Een 17-jarige man uit Krimpen aan den IJssel is vorige week woens dagavond op de Burgemees ter Knappertlaan beroofd. Omstreeks tien uur kwamen drie jongen op hem aflopen en dreigde hem neer te ste ken als hij zijn spullen niet wilde afgaf. Het gaat om drie jongens, dioe geschat wor den op 17 a 18 jaar oud. Filmfestival in de herfstvakantie SCHIEDAM - Niks te doen in de herfstvakantie? Dan kan je altijd nog een filmpje pak ken. Het Filmhuis aan de Nieuwstraat opent komende week de deuren voor het Jeugdfilmfestival. Van zater dag tot en met woensdag wordt iedere middag Shrek de Derde gedraaid. Van don derdag 25 oktober tot en met zondag kan gekeken worden naar Zoop in Zuid-Amerika. Het hele programma is nog niet bekend. Meer informa tie op internet: www.film- huisschiedam.nl SCHIEDAM - Niet minister Vogelaar maar de woning corporaties hoesten de 44 miljoen euro op voor de wijk Nieuwland. laat Woonplus weten. De corporaties gaan 250 miljoen euro investe ren in de veertig aan- dachtswijken. De minister heeft 4 oktober alleen de verdeling bekend gemaakt van de miljoenen. Overi gens investeert Woonplus naar eigen zegggen komen de vijf jaar 91 miljoen euro in de wijk en voldoet daar mee ruimschoots aan de taakstelling uit het akkoord tussen het rijk en koepelor ganisatie Aedes 24 versnellingen, naafdynamo, roller brakes, verende voorvork en zadelpen IMexus 8 versnellingen, naafdynamo, roller brakes, verende voorvork en zadelpen LCD-TV GRATIS üp deze aanbieding geen NFP bedrijfsfietsenplan en geen inruil; alles zolang de voorraad strekt

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 9