Schiedam stad klaar voor de donkere maanden centrum Van pasfoto tot trouwreportage Lekker visje van Bijl Solidariteit met de stad Koopzondag in de binnenstad Colofon Feestelijke verlichting zorgt voor sfeervol winkelen dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad Woensdag 31 oktober 2007 - Pagina 10 Ondernemen in Schiedam Column In het bijgaande hoofdartikel leest u dat de winkeliers en ondernemers in de binnen stad solidair (moeten!) zijn om gezamenlijk hun doelstellin gen (een gezellige en sfeervol le stad) te kunnen bereiken. Daarvoor steken sommigen van hen heel veel tijd in het or ganiseren van activiteiten van de winkeliersverenigingen, overleg met de gemeente en begeleiden van startende on dernemers en winkeliers. Dat gebeurt natuurlijk niet geheel onbaatzuchtig, maar met het uiteindelijk doel om de consu ment een gezellige, schone en veilige winkelomgeving te bie den! Laten wij nu eens solidair zijn met deze - en alle winkeliers - in Schiedam door dit jaar Sin terklaas en de Kerstman al zijn of haar inkopen in Schiedam te laten doen. Want er is wer kelijk alles te koop!! Daarvoor hoeft u echt niet naar de buur gemeenten uit te wijken. Pro beer het maar eens en laat u verrassen door het ruime aan bod van cadeaus en snuisterij en in de binnenstad van Schiedam. Laat u verrassen door de ge zellige sfeer in de binnenstad nu de sfeerverlichting, ruim voor de aankomst van de Sint op 17 november u bijlicht bij het lezen van de verlanglijst jes!! Door uw aankopen in uw ei gen stad te doen versterkt u uiteindelijk het winkelaan bod, waardoor de reeds inge treden verbetering van het winkelaanbod in de stad nog meer zal toenemen!! Bedankt voor uw solidariteit Hans de Jongh (secretaris Stichting Centrummanage ment) In de sfeervol verlichte bin nenstad van Schiedam wordt zondag 4 november de maan delijkse koopzondag gehou den. Voor het publiek een uit stekende gelegenheid om te shoppen, lekker door het centrum te slenteren en een terrasje te pakken. Neem ook eens een kijkje op het Broersveld, waar zondag een curiosamarkt wordt gehou den en veel bijzondere spul len te vinden zijn. De winkels in het centrum zijn geopend van 12 tot 17 uur. Ramidi Bijl stond drie jaar achter zijn viskar op de hoek van het Broersveld maar heeft inmiddels zijn eigen winkeL Hij begon 3 jaar geleden met een viskraam op de hoek van de Broesveld en de Lange Kerk straat. Ramidi Bijl is inmiddels de bekendste visverkoper van Schiedam een heeft sinds kort zijn eigen viswinkel aan het Broersveld. "Het is hier erg druk sinds de opening, een paar we ken geleden," vertelt Ramidi De donkere dagen komen er aan. Voor sommige mensen is dit het begin van een lange, sombere winter maar voor an deren luidt de wintertijd juist een gezellige periode in met Sint Nicolaas en Kerst als hoog tepunten. Schiedam weet wel raad met de donkere maanden. Deze week wordt de gezellige sfeerverlichting in de binnen stad ontstoken. Hans de Jongh, secretaris van de Stichting Centrum Manage ment, weet alles over de verlich ting en hoe één en ander tot stand kwam. "Zo'n 3 jaar gele den was de feestverlichting in de binnenstad een ratjetoe," vertelt De Jongh, "iedere straat had zijn eigen verlichting en het aanzicht was rommelig." Op een dag staken de betrokkenen de koppen bij elkaar zodat er een uniforme en veel mooiere sfeerverlichting kon worden aangeschaft. "We zijn eigenlijk gewoon de markt opgegaan. Een beetje rondgekeken wat er aan sfeerverlichting te krijgen was." Het resultaat was een overeen komst met Starlight die niet al leen de sfeerverlichting leverde maar ook zorg draagt voor de ophanging en aansluiting van de ornamenten, de reparaties, het weghalen en de opslag in de maanden dat de stad niet ver licht wordt. De winkeliers beta len zelf een deel van de kosten. De Jongh vindt het jammer dat niet alle winkeliers hieraan mee doen. De afgelopen drie jaar heeft de gemeente de energie kosten van de verlichting be taald. "Ik hoop dat zij dat de ko mende drie jaar ook weer zal doen. Ik ben ervan overtuigd dat de verlichting ook bijdraagt tot de veiligheid in de stad. Bo vendien wil toch iedereen in een gezellige binnenstad win kelen. Het is eigenlijk niet denk- Kapster Pilarin Molina is van oorsprong Spaanse maar woont al 41 jaar in Schiedam. In Kap salon Pilarin aan het Broersveld is het altijd druk want Pilarin heeft een grote en vaste klan tenkring. "Onze klantenkring bestaat uit jongeren, ouderen en alles daar tussen in. Boven dien knippen we ook heren." Op 29 november bestaat de kapperzaak precies 12 jaar. Samantha Coster en Debohra Hermans werken bij Kapsalon Pilarin. "Het is echt supergezel- lig hier in de zaak. We zijn hier eigenlijk niet weg te slaan en we kunnen het goed met elkaar vinden. Bovendien is Pilarin Molina een hele goede werk geefster." Dat mag best eens een keer gezegd worden vinden de dames. "Vergeet je niet de naam te vermelden van onze andere collega, Ellen Kik? Jam mer dat ze net vandaag vrij heeft." baar dat het er niet zou zijn." Er wordt veel geïnvesteerd in de veiligheid van de verlichting. Ie der jaar worden de spankabels nagekeken op gebreken. "Je moet er niet aan denken dat zo'n ding naar beneden valt", wordt de bedrading strak langs de gevels gezet, en zal er bin nenkort nieuwe voeding voor de verlichting op de Hoogstraat moeten worden aangeschaft. "Het is voor de winkeliersver eniging een grote aderlating." Helaas heeft het Centrumma nagement nog geen goed mo ment bedacht waarmee het ontsteken van de verlichting een feestelijk tintje zou kunnen krijgen. "We hebben ooit be dacht het samen met het ont steken van de kerstboom te la ten vallen maar dan staat het publiek bij de kerstboom en niet op de Hoogstraat. Als ie mand ideeën heeft dan hoor ik Sonja Koremans laat haar kap sel altijd bij Pilarin doen. "Ik laat mijn haar altijd door Debohra knippen. We hebben dezelfde smaak en zij doet het altijd heel goed. Ik vind vooral dat er hier goed naar de klant wordt geluis terd. Ik heb nooit het idee dat ik met een 'verkeerd' hoofd thuis kom. Bovendien speelt hier al tijd gezellige Spaanse muziek. Alsof je op vakantie bent." opgetogen. De klanten die al bij de kraam kwamen zijn Ramidi trouw gebleven en nieuwe klan ten hebben inmiddels ook de weg naar de kwaliteitszaak ge vonden. Ramidi wist bij de ha ringtest van het AD een glansrij ke 8,5 voor zijn visjes binnen te halen. "Daar ben ik natuurlijk erg trots op!" Iedereen kent de vestiging van Corrie van Eijk Fotografie aan de St. Liduinastraat maar on langs hebben Corrie en haar echtgenoot Bob een nieuwe vestiging geopend aan de Hoogstraat nummer 37, naast Intertoys. "Het is een gigantisch mooie winkel geworden en we zijn er heel erg trots op", vertelt Bob in de spiksplinternieuwe zaak. "De openstaande deuren geven de passant een mooie kijk naar binnen. Op die manier neem je de drempel weg, die mensen soms hebben om een fotowin kel binnen te stappen." Het is dan ook al gezellig druk. De mooie tafel met prachtig lijst werk is een echte aandachts trekker. "Mensen komen ge woon soms even binnen om een kijkje te nemen bij de lijsten maar verder doen we op foto grafisch gebied bijna alles. Van bruidsreportages tot gewone pasfoto's." De stap naar een nieuwe winkel op de Hoog straat is genomen omdat Corrie en Bob in de Liduinastraat uit hun jasje groeiden. Corrie: "Er waren niet veel mogelijkheden om in de Liduinastraat uit te breiden. Op de Hoogstraat heb ben we straks naast een eigen zaak ook nog een eens ruime studio. Daar kan ik dan gaan werken met verschillende ach tergronden en groepen." Op termijn zal de winkel in de Li duinastraat gaan sluiten. Corrie van Eijk Fotografie heeft een nieuwe vestiging geopend aan de Hoogstraat. Deze pagina is tot stand gekomen onder verantwoordelijkheid van de Stichting Centrum Management Schiedam. Tekst: Marianne van Velzen Foto's: WHK, Roel Dijkstra Eindredactie en vormgeving: Wegener Huis-aan-huiskranten Verlichting op de Hoogstraat Tot drie jaar geleden had iedere winkelstraat zijn eigen verlichting. Nu straalt de stad een 'uniforme sfeer" uit.

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 10