Dicht over het ding g]|3S$Ei «nmS! SS Penne met groente en ricotta Harpe Davids heeft nieuwe dirigent -50% V^EDESTEIN WIJ 1UJIMEN ONS MAGAZIJN OP! ~DE laaGSTE PRIJSGMMNTIE Hargahoeve Mara is op haar gemak Bekijk de dingen eens van een andere kant Stormkeringen op proef gesteld 145TR13 j 155TR13 U» 155/101313 165/701313 r 115/101313 I w 165/70TR14|ti 175/65TR14 U- 185/60TR14 185/65TR14|ttbi 195/65TR15 dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad Woensdag 31 oktober 2007 - Pagina 22 Mara is een lapjespoes van ongeveer twee jaar oud. Het duur- deeven voordat ze zich op haar gemak voelde maar nu is ze dan ook erg lief. Wie biedt deze lieve meid een warm thuis. Meer info bij Hargahoeve. foto: pr SCHIEDAM - De relatie tus sen de poëzie en dingen staat centraal tijdens de Ge dichtendag op 31 januari. Poëten en vrijetijdsdichters worden uitgedaagd een ge dicht te maken over een ding. Gewone voorwerpen worden op allerlei manieren gebruikt in de poëzie. Rutger Kopland be zong een glas in zijn bundel Dankzij de dingen. De Zuid- Afrikaanse dichteres Antjie Krog dichtte 'ik ben ding, hoor je!', Remco Campert schreef een ode aan zijn jas en K. Michel dichtte: 'Vandaag ben ik een ding in fantasieverpakking'. Of de dichter zich nu identificeert met dingen of dat het ding wordt bezield, op Gedichtendag krijgt het ding de ruimte. De Schiedamse organisatie, Biblio theek Waterweg, Sage en Theo Reyman, nodigt dichters uit een gedicht te maken over een ding. Zo kan je er bijvoorbeeld naar kijken en beschrijven watje ziet. Ook over de beleving met een ding is te schrijven. Zelfs kan je een gedicht schrijven vanuit het ding, het ding naar jou laten kij ken of naar zijn omgeving, of hoe het de wereld beleeft. Kort om mogelijkheden genoeg. Dit jaar geen wedstrijd, maar een deelname voor de eer. De in zendingen, gedicht en ding, zul len gepresenteerd worden in vi trines van Bibliotheek Stadserf en Noord. Bij teveel inzendin gen maakt de organisatie een keuze. Ook mogen de dichters hun epistel voordragen op ge dichtendag. De gedichten en dingen kunnen ingeleverd wor den tot 31 december 2007 bij Bi bliotheek Stadserf, Stadserf 1 of Bibliotheek Noord, Bachplein 589, graag ter at tentie van Greet Norde De stormvloedkering in de Nieuwe Waterweg en het Hartelkanaal worden in de stormperiode (tot 15 april) eenmaal getest onder stormcondities. Om de test uit te voeren in het sluitpeil eenmalig verlaagd. Indien de stormvloedkeringen dichtgaan betekent dit een totale stremming van het scheepvaartverkeer op de Nieuwe Waterweg en in het Hartelkanaal. De duur van de storm bepaalt ook de duur van de stremming. Na de verificatiesluiting wordt het sluitpeil op het oor spronkelijke niveau ge bracht. SCHIEDAM - Maron Teerds is de nieuwe dirigent van muziekvereniging Harpe Davids. Hij neemt het stokje over van Jos den Boer. Den Boer had voor de zomerva kantie al aangekondigd te willen stoppen als muzikaal leider van harmonieorkest. De afgelopen maanden stonden bij Harpe Davids in het teken van de zoek tocht naar een nieuwe dirigent. Uiteindelijk bleven drie kandi daten over, die voor een proef- repetitie werden uitgenodigd. Op basis van de ervaringen van de leden heeft het bestuur ten slotte gekozen voor Teerds. Maron teerds (1974) heeft trombone gestudeerd aan het Noord-Nederlandse Conserva torium in Groningen. Hij is als assistent-dirigent verbonden geweest bij de Vriezenveense Harmonie en het Fries Jeugd Harmonie Orkest. Daarnaast heeft hij als gastdirigent en 2e dirigent onder andere gewerkt bij het Fries Kamerorkest en het Rotterdams Symfonisch Blaas- orkest. Als dirigent heeft Teerds erva ring opgedaan bij een aantal noordelijke harmonie- en fan fare-orkesten en bij de musical productie Calamity Jane. Sinds R'dam Centrum R'dam Ommoord R'dam Zuid R dam Slinqe Ridderkerk Barendrecht I vlaardinaen Maron Teerds heeft het dirigeerstokje overgenomen van Jos den Boer. foto: pr 2005 is hij werkzaam als pro ductieleider Klassieke Muziek op het Rotterdams Conservato rium. Op dit moment is ook di rigent van Aalsmeers Harmo nie. Als trombonist heeft hij on der andere gespeeld bij het Noord Nederlands Orkest, Noordelijk Philharmonisch Or kest. Gezondheidstest voor 50plussers SCHIEDAM - Binnen twin tig minuten een controle op vijf belangrijke punten voor een goede gezondheid, dat is mogelijk met de health Check voor 50-plussers. Meer dan honderd apothe ken in gaan er binnenkort aan deelnemen, waaronder Kring-apotheek Rembrandt in Schiedam. Op 2 en 23 no vember is er een professio nele verpleegkundige aan wezig bij de apotheek aan het Rubensplein 2 om de test af te nemen. Van de deelne mer worden onder ander ge wicht en lengte vastgesteld en wordt de zogenaamde body mass index berekend. Verder worden bloeddruk en longinhoud gemeten. Aan de hand van een prikje in de vingertop wordt ook nog eens het glucose- en choles terolgehalte gemeten. Iede re deelnemer krijgt een uit gebreid verslag mee en ad vies van de verpleegkundige als er op bepaalde onderde len nog wat te verbeteren valt. Dat kan bijvoorbeeld betrekking hebben op li chaamsbeweging en voe ding. Het onderzoek vindt anoniem plaats. Opgeven via internet: www.50plu- scheck.nl De kosten bedra gen 25 euro. Voor enkele zorgverzekeringen wordt korting gegeven. Rommelmarkt in de Erker SCHIEDAM - In wijkcen trum de Erker wordt zater dag 3 november de maande lijkse rommelmarkt gehou den. Iedereen is welkom, en tree is gratis. Alle aanbiedingen gelden 7 dagen na plaatsing van deze advertentie en zolang de voorraad strekt. Druk- en zetfouten voorbehouden, niet geldig i.c.m. kortingspas De eerste keer dat ik in aanraking kwam met pas ta was op een camping aan het La- go Maggi- ore. Mijn tante An- nemie had in Ne derland een pak Ho nig macaro ni gescoord en serveerde dat als een kledderi ge bal zonder eni ge toevoeging. Wij kinderen waren sprakeloos van de ont zettende smaakbeleving. Het heeft even geduurd voor ik me weer aan de pasta waag de. Maar inmiddels ben ik een groot liefhebber geworden. Vooral om dat goede pasta zich er voor leent om met heel weinig toevoegingen gegeten te worden. Dit pen- nerecept vergt wat meer, maar is erg lekker. Ingrediënten: 500 gram penne, zout, 20 cl olijfolie, een eetlepel gehakte knoflook, een eetlepel citroenschil, twee theelepels gehakte rode pepers, 500 gram shii-ta- ke 500 gram broccoliroosjes, een venkelknol in reepjes gesneden, wat verse tijm, peterselie en 250 gram ricotta. Bereidingswijze: Kook de broccoli gedurende 4 minuten, afgieten en bewaren. De penne koken in zout water gedurende 8 minuten. Blijven roeren om ze niet te laten plakken. Terwijl de pasta kookt in een grote koekenpan de knoflook, de citroenschil en de gehakte pepers fruiten in de olijfolie. Voeg de in stukjes gesneden shii-take toe en verder fruiten tot ze zacht zijn. Voeg de broccoli, de gesneden venkel en tijm toe en zacht door laten koken. Voeg dan de penne en wat gehakte peterselie toe en breng de massa met zout en peper op smaak. Serveren op verwarmde borden en gameer met de gekruimelde ricotta en wat gehakte peterselie. Hier past een mooie Italiaanse rosé prima bij. Anneke Kaiser

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 22