VERBOUWINGS UITVERKOOP KORTING TOT 50% Plan ,™i,n™ Holland Zuid Bescherm ieder kind tegen geweld HOF VAN SPALAND 19 3121CASCHIEDAM 010-4712139 dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad Woensdag 31 oktober 2007 - Pagina 23 Herformulering en verlenging GELDIGHEID BELEID TEN AANZIEN VAN DE TOEPASSING VAN ARTIKEL 19 LID 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening Op 9 oktober 2007 hebben Gedeputeerde Staten besloten het bestaande beleid met betrekking tot artikel 19 lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening opnieuw te formuleren en de geldigheid van dat beleid te verlengen. In het beleid wordt aangegeven in welke gevallen burgemeester en wethouders vrijstelling van het bestemmingsplan kunnen verlenen. Het besluit van Gedeputeerde Staten houdt voornamelijk een andere juridische terminologie in maar brengt geen verandering in de eerder door Gedeputeerde Staten (besluit van 19 december 2006) vastgestelde lijst van gevallen. Wel zijn enkele definities verduidelijkt. De geldigheid van het beleid is verlengd tot het tijdstip waarop de nieuwe Wet op de ruimtelijke ordening in werking zal treden. Tegen het besluit van Gedeputeerde Staten is overigens geen bezwaar en beroep mogelijk. Een bezwaarmogelijkheid ontstaat pas op het moment dat een gemeente met toepassing van artikel 19 lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bouwvergunning en/of vrijstelling verleent. De volledige tekst van het beleid ligt voor een ieder ter inzage in de bibliotheek van het provinciehuis, Zuid-Hollandplein 1 te Den Haag. Tevens is de tekst digitaal te raadplegen via www.zuid-holland.nl Ruimtelijke Ordening/ Nota Regels voor Ruimte/ Servicedocument Algemeen Algemeen Ruimtelijk Beleid. Help mee! Kijk op PlanNederland.nl of bel 020 5495555. (cbf' Voor de toekomst van een kind provincie Holland Zuid Bekendmaking Vaststelling Beleidskader Peilbeheer Zuid-Holland Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland maken het volgende bekend: Op 28 augustus 2007 hebben Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland ter vervanging van de Nota Uitwerking Peilbeheer, vastgesteld door Provinciale Staten in december 1998, het Ontwerp Beleidskader Peilbeheer Zuid-Holland vastgesteld. Het is de bedoeling dat in februari 2008 Provinciale Staten het definitieve Beleidskader Peilbeheer Zuid-Holland zullen vaststellen. Voordat zij daartoe overgaan kunnen belanghebbenden hun mening over het Ontwerp Beleidskader Peilbeheer Zuid-Holland geven. De belangrijkste wijzigingen betreffen: - met het nu voorliggende Beleidskader Peilbeheer Zuid-Holland stuurt de provincie meer op hoofdlijnen en wordt de detailuitwerking toevertrouwd aan de waterbeheerder. - Na invoering van de waterwet (2009) zal de provincie Zuid-Holland voor delen van het gebied de goedkeuringsbevoegdheid voor peilbesluiten loslaten en het accent verleggen van controle achteraf naar "afstemming vooraf. - De drooglegging in veengebieden mag niet verder worden vergroot te opzichte van vigerende peilbesluiten. Dit komt overeen met de beleidskaders van de provincies Utrecht en Noord-Holland. Inzage: U kunt het Ontwerp Beleidskader Peilbeheer Zuid-Holland inzien van 2 november 2007 tot 12 december 2007 op werkdagen tijdens kantooruren, in: - het provinciehuis (bibliotheek), Zuid-Hollandlplein 1 te Den Haag; - de kantoren van alle waterbeheerders in Zuid-Holland Gedurende deze periode is het plan ook buiten kantooruren in te zien, maar alleen als u hiervoor een afspraak maakt. U kunt het Ontwerp Beleidskader Peilbeheer Zuid-Holland ook vinden op internet. Kijk daarvoor op www.zuid-holland.nl Reacties: Tot 12 december 2007 kunt u uw zienswijze naar voren brengen over het Ontwerp Beleidskader Peilbeheer Zuid-Holland. U kunt dit schriftelijk of mondeling doen. Uw schriftelijke reactie kunt u indienen bij: Het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, t.a.v. mevrouw L.M.P. Smeets, Postbus 90602, 2509 LP Den Haag Uw zienswijze kunt u ook per e-mail indienen: lmp.smeets@pzh.nl U kunt ook contact opnemen met Lucy Smeets, telefoonnummer 070-4417401 om mondeling uw zienswijze naar voren te brengen. Met de inspraakprocedure voldoet de provincie aan deVerordening Waterbeheer Zuid-Holland 2007 en de Algemene Wet Bestuursrecht, afdeling 3.4. Bestellen: Het Ontwerp Beleidskader Peilbeheer Zuid-Holland is ook verkrijgbaar via de Provinciale uitgeverij, Zuid-Hollandplein 1 te Den Haag, tel: 070-4416082 of email: uitgeverii@pzh.nl IVIAISIISIE N IVf O O E

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 23