'Achter de muziek aan' in Margriethal r^. Literaire middag met Arthur Japin King Lear leert in de Rotterdamse Schouwburg luisteren naar zijn gevoel Trombonist Chris Barber al 57 jaar op de planken literair Muzikaal testament van Bach Zaterdag: Bekende gezichten op lezersfeest in bieb Rotterdam Dé Agenda Afrikaanse dansmiddag DjSafri ROTTERDAM - Na veertien jaar verandert de Afrikaanse dans middag Daylight Dancing de naam is Global Beats. Ook de inhoud van het feest, dit jaar op 4 november in Waterfront, is verschoven van een feest met de nadruk op de Afrikaanse live muziek en cultuur naar een happening waarbij alle (wereld) muziek stromingen zijn verte genwoordigd. Een belangrijke rol is er voor de toonaangeven de worldgrooves DJ Safti pio nier in de zogenaamde 'Global Beat Fusion', een muzikale mix van diverse traditionele ritmes en melodieën van met moderne hedendaagse club sounds. Denk aan Brazilectro, Afrotro- nic, Latino House, Chicano Hip Hop, Balkan Beats, Asian Un derground, Oriental House, North African Chaabi, enz. Global Beats is geschikt voor het hele gezin, elke eerste zondag van de maand in Waterfront (Boompjeskade 15 in Rotter dam), aanvang 14.00 uur entree 6 euro. Drumbands, majorette- en showkorpsen treden zaterdag op in de Margriethal". SCHIEDAM - Roffelende trommels, schetterend ko per en wervelende shows. In de Margriethal in Schie dam wordt zaterdag het ze ventiende concours voor drumbands, majorette- en showkorpen gehouden. Het concours, dat wordt geor ganiseerd door het Algemeen Muziek Overleg Schiedam, geldt als een van de belangrijk ste concoursen in Nederland. Dit jaar reizen weer zo'n 37 korpsen en drumbands uit het hele land af naar de Branders- stad met in totaal een kleine duizend deelnemers. Die zullen hun beste beentje voorzetten om zoveel mogelijk punten te verzamelen en aanspraak te maken op de wisselbekers. Schiedam wordt vertegenwoor digd door The Yellow Rainbows en Jeugd Rijnmondband en T.T.M. Juliana. Wie marsmuziek op waarde weet te schatten, komt hier vo- Chris Barber treedt zondag op in de Doelen in Rotterdam. FOTO: PR Trombonist Chris Barber staat al 57 jaar op de planken en dat kunnen weinigen hem nazeggen. Zondag 11 november is hij te zien en te horen in de Doelen. Wat is het geheim? Allereerst is Barber natuurlijk een voortreffelijk trombonist met een krachti ge, directe toon, die je er zo uitpikt. Zelfs in New Orleans, waar ze de jazz uitvonden, zien ze de Brit graag optreden. Daarnaast heeft Barber een goede neus voor het uitkiezen van zijn bandle den. Sinds 1954 leidt hij zijn eigen bands waarin legendarische muzikanten als Monty Sunshine, Pat Halcox (die nog steeds meedoet) en niet te vergeten Lonnie Donegan hun eerste muzi kale schreden zetten. Het concert in de Doelen begin om 11.00 uur. Kaarten kosten 11,50 euro en zijn te koop bij Wegener Huis-aan-huiskranten (adressen zie colofon), Buro Hanson, Straatweg 179 (tel. (010) 422 52 44) en de Doelen in Rotterdam. SCHIEDAM - Voor de opening van een nieuw winterseizoen Zondagmiddag Literair komt schrijver Arthur Japin op 4 no vember naar Schiedam. Hij ver telt over zijn nieuwe roman De overgave, die gaat over een groep pioniers die wordt over vallen door Comanches. Het boek is geschreven vanuit het perspectief van een overleven de, de oude granny, die in de herfst van haar leven haar klein zoon Quanah ontmoet. Evenals zijn voorgaande romans ver weeft Japin de werkelijkheid met fictie waardoor een histo risch document ontstaat. Kaar ten a 12,50 euro zijn te koop bij Bibliotheek Bachplein en boek handels J.S. Van Leeuwen en Post Scriptum. Aanvang 14.00 uur in Bibliotheek Bachplein. lop aan zijn trekken. "Het is we derom gelukt om een geva rieerd programma te bieden", vertelt coördinator André Brus- saard. "De optredens van de majorettes en drumbands wor den afgewisseld. De echte top pers komen in het avondpro gramma, dan is het namelijk de beurt aan de showkorpsen." Alhoewel veel korpsen op zoek zijn naar nieuwe aanwas, is over de publieke belangstelling niks te klagen. "Vorig jaar zijn over de hele dag genomen driedui- FOTO: CAROUNE STEENBERGEN zend mensen komen kijken. Ook de belangstelling om mee te doen is erg groot. De inschrij ving is meestal in december al vol. En achter de schermen wer ken tal van vrijwilligers - vaak van muziekverenigingen -mee om dit evenement tot een suc ces te maken", vertelt Brus- saard. Het concours begint om 9.30 uur in de Margriethal en duurt tot 21 uur. Het evenement wordt twee maal onderbroken voor een prijsuitreiking. Arthur Japin is zondagmiddag te gast in bibliotheek Bachplein. FOTO: C0RBIN0 MAASSLUIS - De Hohe Messe is een muzikaal tes tament waarin de compo nist Johann Sebastiaan Bach al zijn scheppings kracht en muzikaliteit heeft samengebundeld. Op zater dag 3 november wordt het muziekstuk door het koor Musica Vocalis Scyedam ten gehore gebracht in de Groote Kerk van Maassluis. Aanvang 20.00 uur, kerk open om 19.15 uur. De toe gang is 20 euro. reserverin gen zie www.musicavoca- lisscyedam.nl.tt

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 27