Woonplus Nieu ws \r Onderzoek Nieuwe Tuinen Brandpreventie E c/> 5 Zomertijd voorbij, vervang uw rookmelder batterij! www.rookmelders.NU Editie: Oktober 2007 Contactgegevens Vernieuwing van de wijk, hoe voelt dat? Algemeen Woonplus werkt aan campagne CO u O O U heeft rookmelders... da's mooi! Maar weet u wel zeker dat ze het doen? Onderhoud Woonplus Schiedam Algemeen Valeriusstraat 3-5 Postbus 25 3100 AA SCHIEDAM T010-2045100 Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 08.30 tot 17.00 uur Huurders Vragen huur/algemeen T 010 - 2045101 (Nieuwland) T 010-2045102 (Noord) T 010-2045103 (Stad) Reparatieverzoeken T 010 - 2045201 (Nieuwland) T 010 -2045202 (Noord) T 010-2045203 (Stad) Website algemeen www.woonplus.nl www.woonstadschiedam.nl Woning kopen Algemene vragen T 010-2045104 Websites nieuwbouwprojecten www.havendijkrijnstraat.nl www.nieuwetuinen.nl www.overhetwater.nl www.hettoernooiveld.nl www.woonstadschiedam.nl WE Beheer T 010-2045204 Website Woonplus VvE Beheer www.woonplusvvebeheer.nl In 2001 startte voor Nieuwland een proces van vernieuwing en ontwikke ling. Dat begon met de informatiebij eenkomsten in het gebied Goeman Borgesius en voor Parkrand Noord. Boodschap: "Dit deel van de wijk maakt plaats voor nieuwbouw." Ongeveer een jaar later is de uitverhuizing van deze gebieden in gang gezet. Inmiddels is de nieuwbouw van Nieuwe Tuinen be woond. Met dit project worden de eerste contouren zichtbaar van een vernieuw de wijk. Hoe is het proces verlopen en wat was de beleving van de bewoners daarbij? Om een antwoord te krijgen op die vraag liet Woonplus Schiedam een onderzoek uitvoeren. Herstructurering is een ingrijpend proces. Daarbij gaat het niet alleen om het 'stenen stapelen' maar ook om leefbaarheid en de beleving van de bewoners. Leeke Reinders en Mariska van Meijeren, twee onderzoekers van het instituut OTB, voerden het onder zoek uit. Dit instituut is een onderdeel van de Technische Unversiteit van Delft. Met eigen ogen De onderzoekers hebben bijna een jaar lang aan het Dr. Wibautplein gewoond én geleefd. Zo hebben zij zelf goed kunnen ervaren hoe het is om onderdeel uit te maken van een her- 'Nieuwe Tuinen' in Nieuwland; de eerste contouren van een vernieuwde wijk worden zichtbaar structureringswijk. Gedurende deze periode hebben zij vele meters in de wijk afgelegd. Om met eigen ogen te zien hoe de wijk zich ontwikkelt en om via interviews met bewo ners en betrokkenen te achterhalen hoe zij de verandering van 'monocultuur' naar 'een lap pendeken van buurten' ervaren. Ook werden veel activiteiten in de wijk gefotografeerd en gefilmd door fotograaf en filmmaker Steef Meyknecht. De Stichting Nationale Brandpreventieweek organiseert jaarlijks samen met de Brandweer landelijke voorlichtingscampagnes om het aantal woning branden in Nederland terug te dringen. Deze maand vond een grote rook meldercampagne plaats. Op 27 oktober werd de campagne afgesloten met de Nationale Rookmelderdag. 3 Tijdens de Nationale Rookmelderdag controleerde de Brandweer vijftig wil lekeurig gekozen woningen. Wie tijdens het bezoek een werkende rookmelder kon tonen, werd beloond met een gratis Staatslot. Aan het eind van de dag deden zij automatisch mee aan de loterij; vier prijzen van 100 Staatsloten en de hoofd prijs van 250 Staatsloten. De eerdere campagne in 2006 deed het aantal huishoudens met rookmelders met ruim 4,5% stijgen. Toch had nog steeds eenderde van de woningen geen rook melder. Reden genoeg om de campagne voort te zetten. Woonplus Schiedam ziet het als haar verantwoordelijk om brand veiligheid onder de aandacht te brengen bij haar klanten. Daarom starten wij nog voor het einde van dit jaar samen met de Brandweer een bewonerscampagne over brandveiligheid. Doel daarvan is onze klanten te informeren over (brand) veiligheid en aandacht te vragen voor het beleid van Woonplus. t De resultaten Eind november verschijnt het rapport van de onderzoekers met als titel 'Nieuwe tui nen: stedelijke vernieuwing en alledaagse ruimte in Schiedam Nieuwland'. De exacte prijs is nog niet bekend. Wel kunt u alvast uw interesse aangeven door een email te sturen naar onze afdeling Communicatie via comm@woonplus.nl. Nieuwe brochure 'Onderhoud en klussen' Woonplus geeft huurders veel vrijheid om de woonruimte aan te passen aan hun wensen. Uiteraard moeten de veranderingen wel aan een aantal voorwaarden voldoen. De voorwaarden zijn er om de veilig heid en een goede kwaliteit te garan deren, ook voor een volgende huurder. Als deze goed worden nageleefd, ont staan er geen problemen bij verhuizing. De huurder mag de aanpassing dan ge rust achterlaten en in sommige gevallen stelt Woonplus daar zelfs een vergoeding tegenover. Het is verstandig om alle ver anderingen schriftelijk aan woonplus te melden. Voor een aantal klussen heeft u uitdrukkelijk schriftelijke toestemming van Woonplus nodig. Dan gaat het bij voorbeeld om het aanpassen van de in deling van de woning of veranderingen aan de gevel (zoals het aanbrengen van zonwering of een antenne). Meer informatie? De informatie van de vroegere drie fol ders 'Onderhoud', 'Zelf Aangebrachte Voorzieningen' en 'Serviceabonnement' vindt u nu in de nieuwe brochure 'Onderhoud en klussen'. Vraag Woon plus hiernaar of bekijk de brochure op www.woonplus.nl in de rubriek 'Huurdersinformatie'.

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 34