m Turken en Marokkanen meer kans op diabetes KUINISTOEilITT CINEMA FILMCABINES Laatste wens Dagje uit met ambulance Opgeblazen gevoel? Tot 70% korting op een aantal van onze showroom keu kens. Ht Autoservice Eigenraam Zeilmakerij de Bruijn Meijer 15 Jaar service en kwaliteit 'VVVVfjfj? f jancew U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk de Weekkrant Nieuwe Stadsblad Wóensdc(g3ro'kltober'2ÓÓ7 -Pagina 3 Koningin Wilhelminahaven N.Z. 2 3134 KE Vlaardingen (ingang Doggerstraat) Telefoon 010 - 4343747 www.zeilmakerij.bm.nl DE EROTHEEK SCHIEDAM Rotterdamsedijk 411/413 tel.: 010 - 4270424 www.erotheekshop.nl Kees Veldboer is een geboren en getogen Schiedammer, woont in Rhoon en laat met zijn Stichting Ambulance Wens de laatste wensen van terminale patiënten uit het hele land werkelijkheid worden. De stichting beschikt over een ambulance van de Am bulancedienst Rotterdam Rijnmond en werkt met professioneel ambulancepersoneel. Dit alles zonder dat de patiënt of diens naasten financieel iets hoeven bij te dragen. Het werk van Stich ting Ambulance Wens kan uitsluitend worden gedaan dankzij de financiële bijdragen van particulieren, instellingen en bedrij ven. Om het werk ook in de toekomst mogelijk te maken blijft de stichting afhankelijk van donaties. "We doen zelf alles in onze vrije tijd of nemen een snipperdag. We nemen ruimschoots de tijd want op die dag staat maar één persoon centraal en dat is degene die een wens heeft." Meer info op internet: www.ambu- lancewens.nl zieke moeder de volgende dag kan vervoeren naar de crematie van haar overleden echtgenoot. De vrouw heeft overal aange klopt maar niemand kan haar helpen. "Dat is toch vreselijk", zegt Kees als hij ophangt, "ik kan daar echt om janken." SCHIEDAM - Het Regionaal Pa tiëntenplatform Rijnmond gaat Turken en Marokkanen voor lichten over suikerziekte. Dia betes ofwel suikerziekte is een chronische aandoening die va ker voorkomt onder mensen van Turkse of Marokkaanse af komst. Volgens het patiënten platform is het daarom van groot belang dat deze bevol kingsgroepen goed worden geïnformeerd. Op zondag 4 en 18 november wordt een infor matiebijeenkomst gehouden in wijkgebouw Pier 80 aan de Ros- ener Manzstraat 80 in Rotter dam. Inloop vanaf 13.00 uur. Naast korte lezingen, muziek, dans, toneel is er ook een bloed - suikermeting en een informa tiemarkt. De middag wordt af gesloten met een warme maal tijd. De informatiemiddagen worden georganiseerd in sa menwerking met de Diabetes Vereniging Nederland. Het pro ject loopt al twee jaar en heeft tot doel om Turken en Marok kanen bewust te maken van de risico's. Daarnaast richt het pro ject zich op het aanreiken van concrete mogelijkheden op het gebied van gezonde voeding, beweging, ontspanning en ge zonde leefstijl. Zo spelen eetge woonten en leefstijl een belang rijke rol bij het ontstaan van dia betes. De toegang is gratis, aan melden niet nodig. Helderziende leest foto SCHIEDAM - Helderziende Leo Roodveldt is woensdag 7 november te gast in wijkcen trum De Erker. Hij doet waarnemingen aan de hand van foto's die door het pu bliek worden meegenomen. Aanvang 19.30 uur, de toe gang bedraagt 5 euro. Inloopconcert Grote Kerk SCHIEDAM - Het inloop concert van de Grote Kerk wordt zaterdag verzorgd door de Open Hof Cantorij uit Rotterdam o.l.v. Willem Blonk. Het koor wordt aan Nuon BespaarDirect U hoeft ze pas te betalen als ze hun geld hebben opgebracht. rt0f O,- :0,- Ga naar www.nuon.nl De Stichting Vrij en Vitaal geeft in Schiedam op 8 november een lezing over het prikkelbare darmsyndroom en het speciaal voor dit probleem opgezet te darm-managementprogramma. Plaats: Ziekenhuis Vlietland, Burg. Knappertlaan 25, Schiedam, aanvang 20.00 uur, de toegang is gratis. U kunt zich opgeven voor deze lezing via 06-11247163. INZAMELPUNT ULTRAMAR SAILCLEANING www.sailcleaning.com Maar bovenal het juiste adres voor: Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen 1 Implantaatprotheses Dagelijks geopend van 08.30-16.30 uur Behandeling volgens afspraak Tandprothetische Praktijk Veringmeier Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 www.klikgebitschiedam.nl Lokalen El Furkan blijven staan SCHIEDAM - De noodloka- len bij de islamitische basis school El Furkan zullen niet op korte termijn verdwijnen, verwacht het college van b en w. De PvdA had vragen gesteld over de noodlokalen. Volgens de partij zijn de lo kalen overbodig geworden omdat veel leerlingen waar schijnlijk naar de tweede is lamitische basisschool in Fokkerstraat 576 (langs A20) Schiedam (OIO) 462 20 22 www.eigenraam.peugeot.nl de vleugel begeleid door Frank den Herder, terwijl Willem Blonk als baritonso list enkele nummers zal zin gen. Op het repertoire staan liederen van Antoine Oomen op teksten van Huub Ooster huis en Ida Gerhardt. Aan vang 15 uur. Dansavond in de Woudhoek SCHIEDAM - De Stichting Ouderenwerk NWN houdt iedere vrijdag een dans avond in Ontmoetingscen trum Woudhoek aan het He- ijermansplein. Van 20 tot 23 uur krijgen senioren de gele genheid om te stijldansen. Kosten 10 euro per maand. Inschrijven, tel. 470 95 55 grenzeloos genieten Reeuwijk (Nabij Gouda), Reeuwijkse Poort 304 Barendrecht, Pesetastraat t 8 Groenenoord zullen gaan. De terugloop blijft beperkt omdat veel leerlingen hun school afinaken op El Fur kan. Voor dit schooljaar heb ben zich bijna honderd leer lingen minder ingeschreven, waardoor slechts twee loka len minder nodig zijn. Als het aantal leerlingen blijft te ruglopen wil het college de noodlokalen verwijderen en de bewoners betrekken bij de herinrichting van de vrij gekomen ruimte. Eind dit jaar wordt de prognose be kend van de leerlingenaan tallen. Luchtiger leven met COPD SCHIEDAM - Het Vlietland Ziekenhuis houdt woensdag 14 november een informa tiemiddag met de titel 'Luch tiger leven met COPD'. COPD is een chronische lon gaandoening die veel extra aandacht vraagt. Tijdens de bijeenkomst geven een huis arts, een longverpleegkundi- ge en een fysiotherapeut meer inzicht in wat de ziekte inhoudt en beantwoorden ze vragen van het publiek. De nadruk ligt deze middag op het gebruik van zuurstof, medicijnen en de diverse toedieningsvormen daar van, die het leven met COPD wat luchtiger kunnen ma ken. De bijeenkomst vindt plaats van 14.30 tot 17.00 uur. Aanmelden hij Patiën ten Service Bureau, tel. 010- 2493850; maandag t/m don derdag van 9.00 tot 16.00 uur, vrijdag tot 12.00 uur. Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 08.30-17.00 uur mei, juni en juli ook zaterdag 09.00-13.00 uur 's Maandags gesloten

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 3