nu ATA Citroën C5 verrast op alle fronten auto'smotoren Nieuwe Audi A4 van een andere orde i^Txmwm Opel 'pimpt' Vivaro in eigen huis dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad AUTO Woensdag 31 oktober 2007 - Pagina 42 Opel Nederland komt met een exclusief Vivaro-con- cept. De verantwoordelijke van het merk hebben gezien dat heel wat Vivaro-bezitters, zo'n 35 pro cent, hun transportmiddel een eigen gezicht geven en dat vaak in dezelfde stijl. Sterker nog, er zijn al twee Vivaro-clubs, met leden die 'werk maken' van hun Vivaro. Dat kunnen wij ook, heeft Opel gedacht en komt met een 'gepimpte' Vivaro. Ze noemen het Vivaro Performance Concept (VPC) en dat vertaalt zich in een chique uitvoering. Nee, het wordt geen OPC, klinkt het stellig. De auto voorzien van een 2.5 liter turbodieselmotor, heeft met 146 pk power ge noeg aan boord. Vooralsnog zet Opel er honderd in de markt, een uitvoering en twee kleuren, zilver en zwart. Op op. De auto is voorzien van een dubbe le cabine, speciale bekleding, een luxe dashboard en tal van uiterlijke toevoegingen, die de Vivaro lekker stoer maken en dat voor een prijs van 34.900 euro (excl. BTW). Overigens is dit een zet van Opel Ne derland waardoor de VPC-uitvoering ook in het bui tenland aanzien zal hebben. Maar Opel heeft meer in petto voor de zakelijke rij der. Bij de importeur beseffen ze maar al te goed, dat de bedrijfsauto een visitekaartje is van de zaak. Werd in het kader van de vorige BedrijfsautoRAI een slipcursus gegeven om de aandacht voor veiligheid te onderstrepen, nu komt Opel met een VuilVrijGa- rantie. De koper van een Opel-bedrijfswagen ont vangt 52 Nationale Autowasbonnen (waarde 7,50 euro per bon)Die zijn bij vierhonderd wasstraten in ons land in te wisselen. Het moet dus al gek gaan, wil de ondernemer geen wasstraat vinden voor zijn Op el-bedrijfswagen. Ook de service bij de dealerbedrijven wordt door Opel op een steeds hoger niveau gebracht. De stra tegie van het bedrijf is gericht op professionele ser vice en kwaliteit. One Stop Shopping, valt tijdens de presentatie. Niet alleen de bedrijfswagen ook de financiën er omheen, de verzekering en de in richting van de auto, om eens enkele aandachts punten te noemen, moeten op een adres kun nen worden ingevuld, weet Opel. Uiteraard kwa men zaken naar voren als toekomstverwach ting. Opel ziet groei. Het schrijft die groei toe aan de extra kansen met de Movano 4,5 ton maar ook het rijden op aardgas ziet Opel als een belangrijke ontwikkeling. Bovendien wordt de Vi varo nog beter leverbaar door de uitbreiding van de productiecapaciteit in Europa en ook dat vertaalt zich in nog beter cijfers. De nieuwe A4 van Audi is een feit en staat nog voor de jaarwisseling bij de dealer. Net als zijn directe concur renten is de auto weer wat groter geworden, maar het is vooral van belang dat Audi bij de ontwikkeling is begon nen met een blanco stuk pa pier. Een voorbeeld is dat de vooras verder naar voren is geplaatst en dat heeft nogal wat technische wijzigingen veroorzaakt, zoals het om wisselen van koppeling en differentieel. Maar ook de tails als de complete stoelen zijn nieuw en zodoende in gericht op alle actuele eisen en die van de nabije toe komst. De vormgeving is wellicht het meest ver trouwd, maar door details als de gladde achterlichten, de oplopende lijn boven de dorpels en het front met kenmerkende LED-verlich- ting is de A4 ook aan de bui tenkant echt nieuw. Audi biedt uiteraard de keuze uit voor- en vierwielaandrijving. Natuurlijk zorgt quattro onder extreme omstandigheden voor meer 'houvast', maar ook de voorwielaandrijvers hebben een weggedrag dat er wezen mag. We reden de 1.8 TSFI (160 pk), de 2.0 TDI die voortaan com mon rail inspuiting heeft (143 pk) en de machtige V6 TDI met 2.7 liter inhoud, allemaal met louter voorwielaandrijving. En daarvan zijn we danig onder de indruk. De motoren zijn stil en krachtig, zo stil dat je voor het geluid geen 6-pitter meer hoeft te nemen. De 3.0 TDI en 3.2 FSI hebben standaard quattro en zodoende reserves die nog wat verder liggen. De A4 is gegroeid en daarvan profiteren zowel passagiers als bagage, al is de beenruimte achterin nog steeds niet overdreven. Drive Select is een elektronische regeling van motor, automaat, besturing en dempers die maar liefst op 24 manieren kan worden inge steld. De nieuwe A4 start bij 33.150 euro met een nieuwe 1.8 TFSI motor van 120 pk. De 160 pk versie kost 36.650 euro en diese len kan vanaf39.900 euro. ment een stuurwiel met vaste kem, waarop diverse bedie ningsknoppen zijn gesitueerd en die tevens de voorwaarde schept voor een optimaal ge vormde airbag. Alle denkbare elektronische voorzieningen zijn verkrijgbaar zoals het Lane Departure War ning System, meedraaiende koplampen, parkeersensoren, automatische handrem en een hill start assist. Citroen gaat de C5 aanbieden met drie benzinemotoren én vier diesels. Aan de basis staat de 127 pk sterke 1.8i gevolgd door de 2 liter die 143 pk levert en als topper de bekende 3 liter V6 van 215 pk. Dieselen kan vanaf 1.6 tot 2.7 liter van 110 tot 208 pk. Afhankelijk van de mo tor is een handbak of automaat standaard of optioneel. Binnenkort lanceert Citroën de nieuwe C5 (vanaf maart bij de dealer), die niet alleen het bestaande model op volgt, maar ook behoorlijk zal gaan concurreren met de premium modellen. Kwaliteit en betrouwbaarheid hebben volop de aandacht ge kregen bij de ontwikkeling. Het is bijzonder dat het merk in dit segment de keuze biedt uit de Hydractive 3 Plus vering be kend van de C6, maar dat de ba sismodellen het met een con ventionele vering moeten stél len. Tevens stapt Citroën af van de traditionele vijfdeurs, de nieuwe C5 komt er als vierdeurs sedan en als Break. De auto heeft een krachtige vormgeving die bij velen in de smaak zal val len. Op het gebied van veilig heid heeft iedere C5 minimaal zeven airbags en zijn er nog twee exemplaren tegen meer prijs leverbaar. Ook ESP is al vanaf de basisuitrusting aanwe zig. De 4,78 meter lange carros serie is weer een stukje gegroeid en de wielbasis van 2,82 meter geeft al wat prijs met betrekking tot het geboden comfort. De Break is nog eens 5 cm langer. Vooral in het interieur is de ver beterde kwaliteit zichtbaar en voelbaar. Het design is hele maal bij de tijd. Voor het eerst brengt Citroën ook in dit seg-

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 42