Startersdag eekt jong talent! Grand Café Anver Hoera, het is vandaag 3 november 2007 Wat te doen als papa of mama kanker krijgt? Griezelige vertellingen over piepende en krakende molens dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad Woensdag 31 oktobei 2007 Pagina'5 SCHIEDAM - Molens zijn van van het jaar van de molens oudsher geheimzinnige ge- zijn de volksverhalen uit Ne bouwen, waar het piept en derland en Vlaanderen sa- kraakt dat het een lieve lust mengebracht in het boekje is. Niet verwonderlijk dat de Molens, mythes en myste- molen inspiratie heeft gege- ries, dat vandaag (woens- ven voor menige griezelige dag) wordt uitgereikt in Mo- vertelling. Ter gelegenheid len De Vrijheid. BEURS-WTC ROTTERDAM informatiemarkt met 70 stands korte presentaties netwerkcafé Voor informatie en reserveringen kunt u bellen naar 010-4355980 of mail naar: info@anver.nl Kijk ook op onze website www.anver.nl Kon. VMi'heHinahaven ZZ 13 010 - 4355980 Vlaardingen Gratis parkeren Automobilist rijdt tegen tram op SCHIEDAM - Een 58-jarige man uit Rotterdam is licht gewond geraakt bij een aan rijding tussen een auto en een tram op de Burgmeester van Haarenlaan. Door nog onbekende oorzaak reed de man vrijdagochtend tegen een passerende tram op. Hij raakte gewond aan zijn hoofd maar kon op eigen kracht uit de auto komen. Hier is hij opgevangen door ambulancepersoneel, die hem hebben overgebracht naar het Wetlandzieken- huis. Literatuur op zondagmiddag SCHIEDAM - Een nieuw sei zoen Zondagmiddag Literair gaat 4 november van start met Arthur Japin.Andere gasten zijn Susan Smit (9 de cember), Levi Weemoedt en Cornelis Pons (27 januari), Renate Dorrestein (17 febru ari) en Tomas Lieske (20 april). Toegangskaarten a 12,50 euro zijn te verkrijgen bij Bibliotheek Waterweg in het filiaal aan het Bachplein en bij de boekhandels J.S. Van Leeuwen en Post Scrip- turn. Bij de boekhandels zijn passe-partouts te koop voor 45 euro. Vrije danssalon in de Erker SCHIEDAM - Wals, foxtrot, salsa en andere dansstijlen passeren de revue tijdens de vrije danssalon in wijkcen trum de Erker op zaterdag van 20 uur tot 00 uur. Ieder een is welkom. De entree be draagt 2 euro. 2e KERSTDAG GEOPEND Elke eerste zaterdag van de maand en wekelijks op zondag: Diner Compleet voor €28. Lopend buffet inclusief aNe standaard drankjes (bier, wijn, fris, en binnenlands gedistilleerd). Het buffet is wisselend maar er is altijd een keus uit diverse soorten vlees, vis, salades en soep. SCHIEDAM - Kanker blijft een moeilijk gespreksonderwerp. Zeker als aan kinderen uitge legd moet worden dat hun va der of moeder kanker heeft. Voor het Wetland ziekenhuis aanleiding om een informatie avond te houden over het the ma. Doel van de avond is om ouders te informeren hoe kin deren betrokken kunnen wor den bij de ziekte en behande ling. Ook mogelijke reacties van kinderen zelf zullen aan de orde komen. Het uitwisselen van er varingen en het vinden van her kenning kunnen ouders helpen bij het zoeken van de aanpak die het beste bij het gezin past. Psychologe Nel Kleverlaan zal voorbeelden geven uit haar ei gen praktijk eri samen met de ouders over dit onderwerp pra ten. Daarnaast wordt verteld waar informatiemateriaal ge vonden kan worden en hoe de school erbij te betrekken. De school heeft een belangrijke functie; soms komen de emo ties pas daar tot uiting. Dat is begrijpelijk, want kinderen brengen veel tijd op school door en bouwen daar een eigen leven op. Ook grootouders en leer krachten zijn welkom. De bij eenkomst is op 14 november vanaf 19.45 uur in het restau rant van het Wetland Zieken huis in Vlaardingen. Aanmel den kan tot 10 november bij het Patiënten Service Bureau, tel. 010-2044316 SCHIEDAM - Bij uitgeverij Arte- mis uit Schiedam verschijnt 5 november het nieuwe poëti sche kunstalbum van Wouter Stips. De kunstenaar komt van de Cobra-school en slaagt er al tijd weer in om het kinderlijke en liefelijke op te roepen. Bij het boek zit een cd met teksten van Stips, op muziek gezet en uitge voerd door het trio Carezza". Hoera, het is vandaag is ver krijgbaar bij de boekhandel voor 34,50 euro. dus in goede handen. "Veel van de jongeren die hier binnen lo pen hebben best nog veel bege leiding nodig. Dat is helemaal niet erg. Daar ben ik voor." Wel merkt hij dat de jongeren soms denken dat zij er al zijn terwijl er nog veel moet worden bijge schaafd. "Ik kan ze, als het ware, op weg helpen." Voor meer informatie over Stu dio O kun je contact opnemen met Jeffrey Xavier, tel. 06- 29034091 of e-mail jefffey.xa- vier@welzijnschiedam.nl. NOORDMOLENSTRAAT 17 SCHIEDAM (in Het Glazen Pand) Tel. 010 -473 70 44 www. hetglazenpandnl The future moving in. SIEMENS

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 5