Eerst rust creëren kCV& 1300.000, 1180.000, KANS KAAKT mm r Scouts nemen een kijkje op boerderij tl 1180.000, 1250.000, 1490.000, DOP&DOP - INFORMATIEDAG C. Verkade Werken In de natuur Bewoners sturen brandbrief aan Woonplus Koperdief betrapt Onze cliënten zoeken een huis in uw regio! Rotterdamsedijk 437 3112 AS Schiedam Telefoon: 010 - 473 88 88 Het totale aanbod op www.dopendop.nl CVU Uitvaartzorg en Yarden Uitvaartverzekering &- verzorging organiseren zaterdag 3 november a.s. van 10.30 tot 16.00 uur CVU uitvaartcentrum "Groenoord? Van Beethovenlaan 180, Schiedam GRIEPVACCINATIE Juwelier Verlcade bestaat 95 jaar! Als klant maakt u kans op leuke prijzen!* CVU YARD Eli dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad Woensdag 31 oktober 2007 - Pagina 8 Duizenden mensen door heel Nederland steken zaterdag de handen uit de mouwen voor de natuur. Dan wordt namelijk voor de zevende keer de Natuurwerkdag gehouden. In Zuid- Holland doen 42 locaties mee. Kijk op www.natuurwerkdag.nl SCHIEDAM - De Projectgroep 213 heeft samen met de Bewo nersvereniging Schiedam West (BSW) een brand brief gestuurd naar Woonplus. Het renova tieproject in en rond de A. Muysstraat loopt op alle fronten uit de hand. Al anderhalf jaar lang wordt er een beetje aangerommeld vinden de be woners. Gebrek aan een goede projectleiding en een slechte voorbereiding zijn de boosdoe ners stelt de BVSW. Project 213 begon eigenlijk als een klein project gericht op de vloeren en vervanging van sani tair. Gaandeweg zijn de plan nen uitgegroeid. De project groep 213, die uit bewoners van het renovatiegebied bestaat, vindt dat de communicatie met Woonplus bedroevend slecht is. Door het enorm traag verloop van het project lopen de kosten inmiddels razendsnel op. Tinus de Groot, voorzitter BVSW: "Er zijn nog maar vier huizen opge leverd terwijl er geschat was door Woonplus dat er nu zo'n vijftien opgeleverd zouden moeten zijn." Patrick van Vugt, communicatie manager weet dat het project niet naar beho ren verloopt. "We zijn druk be zig om het project tegen het licht te houden. Er zijn wat wis selingen geweest en er is een nieuwe projectleider voor 40 uur per week aangesteld. We willen vooral weer mst creëren bij de bewoners." Woonplus had voor het project regelmatig een werkgroepenoverleg maar het laatste overleg is in juli ge weest en de volgende zal op 7 november zijn. Had dat niet wat eerder gekund?, vragen de be woners zich af. "We zijn druk bezig geweest om de organisa tie opnieuw in te richten en bo vendien is er wekelijks een spreekuur voor bewoners", al dus Van Vugt SCHIEDAM - Een 44-jarige man uit Vlaardingen is in de boeien geslagen toen hij koper wilde stelen van een terrein aan de Kommiezen- laan. Rond acht uur kreeg de politie de melding dat ie mand over het hek van het terrein was geklommen. Op het bedrijventerrein werd de verdachte aangetroffen. Hij was in het bezit van di verse gereedschappen. In het pand was een koperen leiding doorgezaagd en in de auto van de verdachte werd onder meer aluminium en diverse kabels aange troffen. Hij moest mee naar het bureau. SCHIEDAM - Vraag een stads kind waar de melk vandaan komt en het antwoord zal waar schijnlijk luiden: Uit de super markt. De kabouters en welpen van de Scouting Tono-groep weten inmiddels wel beter. Het afgelopen weekend brachten de meisjes en jongens door op een echte melkveeboerderij. "Veel stadskinderen hebben in derdaad geen idee meer waar hun melk vandaan komt, of wat er moet gebeuren voor hun stukje kaas op een boterham gelegd kan worden. Daar wil den we graag verandering in brengen", verteld Richard Spruit, een van de leiders van de Scoutinggroep. "Vier jaar gele den waren we ook al eens een weekend op deze boerderij ge weest, en dat was bijzonder goed bevallen. De kinderen pra ten daar nog steeds over". Dat de boer zijn neef is maakte het bovendien nog eens wat ge makkelijker te organiseren. De boerderij uit Oudewater is een echt melkveebedrijf, en ei genlijk niet ingesteld op bezoe kers. Maar Scouts weten altijd wel een oplossing te vinden. Dus werd er geslapen in de leeg gemaakte wagenschuur. Ook voor de boer was dit een hele er varing. "We hebben hier wel va ker schoolklassen op bezoek", De kabouters en welpen van de Tono-groep weten nu waar de melk vandaan komt foto: pr aldus Matthieu Spruit die drie jaar geleden de boerderij over nam van zijn ouders. "Maar die komen slechts een ochtend. Deze kinderen kwamen het he le weekend. Ik had nogal mijn twijfels of ze wel wilden helpen met het melken, want dan moet je toch om half zes 's ochtends opstaan, maar ze waren er." Op de vuist na aanrijding SCHIEDAM - De politie heeft vijf mannen aange houden, die worden ver dacht van het mishandelen van een 21-jarige inwoner uit Spijkenisse. De vechtpar tij ontstond na een aanrij ding op de Lorentzlaan. Van de vijf mannen in de leeftijd van 17 tot 19 zijn er vier af komst uit Schiedam, één van hen komt uit Eindhoven. Voorwerpen op spirituele avond SCHIEDAM - Bezoekers van de verenigingsavond van Spirituele vereniging Har- monia mogen donderdag een voorwerp meenemen. Te gast is namelijk Linda La- gerweij die boodschappen doorkrijgt van het voorwerp. Aanvang 19.45 in wijkcen trum De Blauwe Brug. Toe gang 5 euro. Controle fietsverlichting SCHIEDAM - De politie houdt controleert regelmatig of fietsers een deugdelijke licht hebben. Bij een contro le op de Nieuwe Haven zijn vier fietsers op de bon ge gaan. Duwbak gezonken REGIO - In de Koningin Wil- helminahaven in Vlaardin gen is in nacht van zondag op maandag een duwbak ge zonken. De open bak was af gelopen weekend vanaf de kade in het water gezet na sloopwerk op de kant. Ver moedelijk is hierbij een lek ontstaan. Schiedam Spaland Schiedam Oost Schiedam De Gorzen Schiedam Centrum Schiedam West Loop eens vrijblijvend binnen op onze informatiedag. Onze uitvaartbus kunt u op deze dag bezichtigen. Om 11.30 uur zal de uitvaartbus een route rijden via begraafplaats/crematorium "Beukenhof" Tevens zal CVU Uitvaartzorg Kika kinderenkankervrij steunen door het verkopen van Kikaberen. Huisartspraktijk D. Ch. Zuiderweg Voor patiënten met een medische indicatie en/of boven de 65 jaar. Donderdag 1 november Zaterdag 3 november 17.00-19.00 uur 10.00-12.00 uur KJij u (uxxtdijk tttxvi het i* UITVAARTZORG Algemene informatie over CVU Uitvaartzorg 0800 - 288 22 55 of www.cvu.nl Iedere uitvaart uniek Algemene informatie over Yarden Uitvaartverzekering - verzorging 0800 -1292 of wtow,yarden.nl tUa&lotx* 95 f*»*-' Juwelier EEDOHEIEi H~ oogstraat 9~Ö 3111 HL Schiedam tel. 010-4267789

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 8