Trillende vinger in kunstbos Herman Gratis Hoortest S)h0 &t een jmtyf Schoonenberg Kerkdiensten Voorheen: Dijkshoorn Hoortechniek HOORCOMFORT Kraamzorg de Eilanden bestaat 60 jaar! Kraamzorg r/°eZ'9**m"oord^ 9 °t'oöe' Eilanden SKmamzmg de Eilanden Smalt al 6 0 jaax* dé Weekkrant Nieuwe -Stadsblad Woensdag 7 november 2007 - Pbgïna 20 DOOR MARIANNE VAN VELZEN SCHIEDAM - Deze week stierf Pierre Janssen. Van 1956 tot 1963 is hij conservator van het Stedelijk Museum in Schiedam geweest. Maar voor een hele ge neratie televisiekijkers was hij vooral de man van het televisie programma Kunstgrepen. In een schijnbaar lege studio met alleen maar een schilderij of te kening op de achtergrond praatte hij de kunst via de televi sie de arbeiderswoningen bin nen. Zat je eerst nog gebiolo geerd te kijken naar dat vreem de wezen met een onmetelijk lang lijf en ledematen die alle kanten op bewogen, zodra hij begon te vertellen was je zijn verschijning vergeten. Eindelijk vertelde iemand, in woorden die iedereen kon begrijpen, over kunst. Niks deftigs of eli tairs. Met zijn uitleg vermense lijkte hij de kunst en met zijn aarzelende en trillende vinger wees hij je de weg door kunst- land. Hij deed niet moeilijk want kunst daar moest je vooral van genieten. Soms zocht lang naar de juiste woorden en viel er een ongemakkelijke stilte maar dat was niet erg want als hij dan eindelijk sprak waren zijn woorden altijd raak en ver rassend. In Schiedam introdu ceerde hij de kunstklassen. Eni ge vorm van kunsteducatie be stond toen nog niet en het was vooral aan hem te danken dat het Stedelijk Museum uitgroei de tot het culturele open huis van Schiedam. Pierre Janssen werd 81 jaar. "Soms zien we zelfs koeien lopen en als het weer het even toelaat gaan we lekker buiten eten". Herman en Nan ny zijn nog steeds in verrukking over het geluk met hun huisje. "Midden in dit dicht bevolkte gebied kijken wij uit over een prachtig park met daarin een boerderijtje. Wij zijn erg dankbaar dat we hier wonen en heel veel mensen genieten van het park. Kun je je voorstellen dat ze hier de tram wilden laten rijden? Uw uitzicht in deze column? Contacteer dan de redactie of showdesign.nl (Foto tekst: Gert Jan van Noorden, www.showdesign.nl) Zondag zijn er in de Chris telijke Gereformeerde Hoek- steenkerk (hoek Warande/BK-laan) kerk diensten om 9.30 en 15.00 uur. 's Morgens is er een leesdienst en 's middags is de voorganger ds. J.P. Boi- ten. In de St.Jan de Doper - Visi- tatiekerk, Mgr.Nolenslaan99 is er zaterdag 17.00 uur eu charistieviering. Zondag 10.30 uur is er een oecu menische viering met ico nenwijding, voorgegaan door Pater Leo de Jong, Ds. Hermie Huirimel en Pastor Lidwien Meijer, en met zang van het koor Laus Deo. Protestantse Kerk Schie dam diensten om 10.00 uur: Grote Kerk: ds. Hans Visser, Rotterdam. Magnalia Dei- kerk: ds. M. Russchen. Bet- helkapel: ds. T. Zevenber gen. De Ark: ds. W. van Wie ren. (Dorpskerk en Lutherse Kerk gesloten) In de Heilig Hartkerk (Gor zen) is er zondag om 9.45 uur een eucharistieviering met als voorganger pater A. Heeren. De zang wordt ver zorgd door het Heilig Hart- koor. Om 11.00 uur is er een Engelstalige eucharistievie ring. In de Nederlands Gerefor meerde Kerk aan de West- vest 30 zijn zondag diensten om 9.30 uur voorganger Ds. F.H. Blokhuis, 16.30 uur voorganger Ds. E.J. van der Linde. Zondag is er een dienst om 10.30 uur bij de Vrijzinnige Geloofsgemeenschap aan de Westvest 90-92. De dienst wordt voorgegaan door Ds. K. Yntema Vrijdag 9 november. Schiedam, St. Liduinastraat 15, tel. (oio) 426 31 80. Uw oren testen? Bij Schoonenberg kan het gratis. Binnen een kwartier weet u precies hoe het ervoor staat met uw gehoor. Bovendien krijgt u er een per soonlijk en deskundig hooradvies bij. Wat leuk om te horen. www.schoonenberg.nl Dat vieren we met alle nieuwe ouders. In het 60ste jubileumjaar van Kraamzorg de Eilanden staan 60 kraammanden ter waarde van 60,- klaar voor onze kraamzorggezinnen. Elke maand verloten we er vijf onder alle nieuwe ouders. Schrijf je in en ontvang zo 'n leuke knuffel. 'e"t>erlcl„je Postbus 1185 3220 BD Hellevoetsluis tel: (0181) 39 14 40 E-mail: info@kraameiland.nl Website: www.kraameiland.nl Ook gevestigd in Rotterdam Oud-Beijerland Vlaardingen Zwijndrecht

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 20