Selecties gevraagd Zo werkt het... Beste speler Grootste talent Beste keeper DE BAL IS ROND bv Elftal van de week Kijk voor meer voetbalnieuws op www.dbir.nl Amstel Bier Rotterdams Voetbal Gala Om de spelers van uw club mee te laten doen aan de verschillen de klassementen en wekelijks in de standen te worden opgeno men hebben wij uw medewerking nodig. Wij willen van de clubs graag de naam van het contactpersoon die de cijfers aan ons doorgeeft alsmede de spelersnamen met geboortedata en aan duiding wie de keepers zijn ontvangen. U kunt deze informatie mailen naar info@dbir.nl of tijdens kantooruren telefonisch doorgeven: 070-8900630. dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad AMATEUR-VOETBAL-KLASSEMENT Woensdag 7 november 2007 - Pagina 23 Doelpuntenmakers zijn de blikvangers in het voetbal. Maar welke speler is echt de beste van de regio? En welke keeper? En wat is het talent wat in de toekomst uitgroeit tot een grote spe ler. Wekelijks worden de spelers door rapporteurs, trainers en journalisten op de velden beoordeeld met een cijfer. Het ge middelde van de cijfers staat achter de clubnaam vermeld in de klassementen. Op www.hetklassement.nl vindt u een compleet overzicht. Overigens is De Bal Is Rond nog altijd op zoek naar rapporteurs. Voetballiefhebbers die het leuk vinden om spelers te beoordelen kunnen contact opnemen via info@dbir.nl. 1. Abiel Tzeggai NOC Kralingen 5 7,9 2. Dris el Akchaoui D0T0 3 7,7 3. Mo Azzaoui Egelantier Boys 2 7,5 4. Patrick End D0T0 1 7,5 5. Bart Fiegel D0T0 1 7,5 6. Tariq Nahar NOC Kralingen 6 7,4 7. Arjan Bleeker Jai Hind 1 7,4 8. Carlos Lopes T0GR 3 7,3 9. Peter Helleman NSW 3 7,3 10. Dennis Desserjer RKWIK 8 7,2 11. Gerben van de Ent Rhoon 7 7,2 12. Patrick Versluis Heinenoord 5 7,2 1. Willem-Jan Warnaar Rhoon 4 7,6 2. Rob Tonnissen Rhoon 8 7,1 3. Robon Matena WGZ 2 6,9 4. Michael van Dommelen D0T0 8 6,8 5. Joey Kars W0R 8 6,8 6. Sjoerd Bestebreur NBSW 7 6,8 7. Matijn van de Linden Rhoon 8 6,8 8. Mike Lubeek Rhoon 8 6,8 9. Joel da Veiga Martins W0R 8 6,7 10. Dave van Duivebode Germinal 1 6,7 11. Gilio Omar Leona Spijkenisse 3 6,5 12. Björn Pons Germinal 6 6,5 13. Ruud van Grondelle Germinal 5 6,5 1. Ruben Muskiet T0GR 3 8,0 2. Michael Huigen RKWIK 8 7,5 3. Ben Kinds D0T0 1 7,5 4. Danny Voets Spijkenisse 6 7,4 5. Robert van de Velde Excelsior Maassluis 5 7,2 6. Amir Milic De Egelantier Boys 8 7,2 7. Danijel Ribaric Heinenoord 7 7,1 8. Pieter-Willem Reitsma Rhoon 8 7,0 9. Gerard van der Borst WGZ 2 6,9 10. Belmiro Morais de Pina Jai Hind 1 6,9 11. Leo Emmer OW 7 6,8 12. M. Nuis G0Z 1 6,7 13. Jacob van der Belt D0T0 7 6,7 14. Nick Sanders W0R 8 6,7 cross media concepten i. 2. DickToi (DOTO) 7,0 6. MouradRehmi (Egelantier Boys) 9,0 9. Dennis Groosjohan (NBSW) 7,0 1. Pieter-Willem Reitsma (Rhoon8,0 3. Ramon Sales 4. ComoLangerak (NSW) 8,0 5. SjoerdZwaneveld (RKWIK) 9,0 (DOTO) 8,0 7. Matijn van de Linden (Rhoon8,0 8. Peter Helleman (NSW) 9,0 10. Gerben van de Ent (Rhoon9,0 11. Dave Schaeffer (Rijsoord8,0 RIVA Van Loon: 'Het belangrijkste is dat spelers, begeleiding en trainer plezier hebben om met elkaar te werken.' Winand van Loon is er de man niet naar om bij de pakken neer te zitten, maar de oefenmeester van XerxesDZB valt bepaald niet te benijden. "Soms vraag ik mij wel eens af, waar doe ik het voor", laat Van Loon tussendoor vallen. De ex-prof van Excelsior en Rotterdam stond als verdediger zijn mannetje, maar zag de defensie van XerxesDZB zater dag op de achtste speelronde van de eerste klasse B schut teren als beginnelingen. In en tegen Naaldwijk bleven de Rotterdammers voor de vierde keer dit seizoen met lege han den in een uitbeurt. Het werd 3- 2 voor de Westlanders die twee maal uit een spelhervatting het net lieten bollen. Van Loon was er bij, al was zijn inbreng anders dan gebruike lijk. Ook in hoger beroep kreeg Van Loon twee wedstrijden schorsing opgelegd, omdat hij scheidsrechter Cees Brouwer na de wedstrijd tegen Voor- schoten'97 voorhield dat er in consequent was gefloten. "Niets meer en niets minder", zegt Van Loon. "Collega Peter Wubben en de aanvoerder van Voor- schoten'97 hebben dit later ook bevestigd, maar toch volgt er een schorsing, omdat Brouwer een andere lezing had. Ik vind het onbegrijpelijk." Door de schorsing bleef Van Loon van de bank in Naaldwijk en was hij aan de overzijde van het veld als aandachtig toe schouwer terug te vinden. "Je gaat meer ontspannen naar een wedstrijd toe, maar na de aftrap kriebelt het toch net zo hard als anders." Van Loon benutte de extra tijd om eerst het tweede elftal van XerxesDZB te bekijken. De tweede garnituur verloor even eens en Van Loon zag er defen sief geen lichtpunten voor de hoofdmacht. Verdedigend liet ook het keurkorps de nodige steken vallen, waardoor verlies onomkeerbaar was tegen de taaie Naaldwijkers ondanks op gelegde scoringskansen in de openingsfase. Van Loon bekeek het met kromme tenen. "Ik weet in ieder geval hoe Gert Aandewiel van Sparta zich moet hebben ge voeld na de partij tegen Excelsi or", zegt Van Loon, die deze week op de club een interview van zijn voormalig doelman Frank van Baarle aan de kaak zal stellen. "Ik lees dat hij naar de zondag van Xerxes is overge stapt om mij. Dan schieten de tranen mij in de ogen, echt waar. Zoveel ongeloof. Spelers kijken steeds minder vaak in de spiegel om aan zelfkritiek te doen. De selectie telt twintig man. Allemaal denken ze dat het toppers zijn, maar in werke lijk zijn er acht goed voor het eerste elftal. Het marchanderen gaat mij steeds meer tegen staan", zegt Van Loon, die zich heeft aangemeld voor de cursus Coach Betaald Voetbal en na dit seizoen zijn horizon wil verbre den. "Winnen en verliezen hoort bij de sport. Daar heb ik ook geen moeite mee. Het be langrijkste is dat spelers, bege leiding en trainer plezier heb ben om met elkaar te werken en met elkaar te presteren. Dat valt, met de optelsom van de af gelopen periode niet altijd mee", bekent Van Loon, die za terdag tegen Vitesse Delft weer een beroep hoopt te kunnen doen op Jordy Smit. Tegen Naaldwijk (waar Steve Kot voor met 0-1 en 3-2 het ope nings- en slotwoord had) speel de Xerxes met drie middenvel ders in de laatste linie. "Er wa ren geen alternatieven beschik baar", aldus Van Loon. Op het Amstel Bier Rotterdams Voetbal Gala worden de beste spelers gehuldigd. Wat is het Voetbal Gala? Een exclusief feest ten bate van het goede doel dat wordt omarmd door sponsors en vips uit de sportwereld en het zakenleven. De gasten worden getrakteerd op gastronomische spijzen en exquise wijnen. Tussen de gangen door worden de prijzen in de diverse categorieën op feestelijke wijze uitgereikt aan de beste amateurvoetballers uit de regio. Voorts vindt er een unieke vei ling plaats van sportartikelen. Waarvan de opbrengt geheel ten deel valt aan het goede doel. Wilt u hierbij aanwezig zijn, neem dan contact met Marloes Frij- hoff via info@dbir.nl.

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 23