V vÏÏ [7 5 I \\S. Regelmaat en nikt Jtil iivelT zittelf 2 1 15 6 9 4 4 2 9 1 7 5 co 1 1 5 8 7 16 4 2 1 4 7 nr I I Kerkdiensten CO 8 GO 00 dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad Woensdag 7 november 2007 - Pagina 35 Fitheid 50-plussers beter DÓÓR PETER SPEK SCHIEDAM - Ruim driehon derd 50-plussers lieten afgelo pen maandag in de sporthal Margriet hun gezondheid en conditie testen op de twaalfde regionale fittest van de gemeen te Vlaardingen en Schiedam. "De voorzichtige conclusie kan getrokken worden dat de alge mene gezondheid en conditie van de 50-plussers beter is ge worden", zegt Astrid Wilmink, een van de zeventig medewer kers aan deze fittest en werk zaam op het onderdeel bloed druk. "Ik heb geen echte veront rustende uitslagen gezien, ook niet van mijn collega's bij de bloedsuiker- en cholesterolme- ting. De voorlichting over ge zond leven en bewegen, ook op latere leeftijd, werpt zijn vruch ten af." In een ontspannen sfeer konden de deelnemers zich naast de metingen bij bloed druk, bloedsuiker en choleste rol zich ook testen op de onder delen gewicht, lengte, peak flow, oog-handcoordinatie, sit and reach, handknijpkracht, ge hoor en shuttewalk. Andre Du Pon, een van de oud ste deelnemers met zijn bijna 95 jaar kijkt elk jaar uit naar deze fitheidtest. "Elk jaar vergelijk ik de resultaten en ik moet zeggen, dat ik niet veel moet inleveren, sterker nog op enkele onderde len ga ik nog steeds vooruit", zegt Andre du Pon met trots. Zijn woorden worden bewaar heid, als hij het resultaat ziet van de wandeltest. "Weer beter gelopen dan vorig jaar." Senioren laten hun conditie testen in sporthal Margriet. Ook de 95-jarige Andre du Pon was er dit jaar weer bij. 'Regelmaat in het leven is op deze leeftijd erg belangrijk, maar ook veel bewegen en dat doe ik op de sportschool, maar ook actief deelnemen aan de samenleving', zegt Andre du Pon, die mantelzorger is, belastingformulieren in vult en actief is in diverse bestuursfuncties. De deelnemers konden de resultaten van de test bespreken met een sportarts, die ook adviezen gaf over hoe op deze leeftijd verantwoord gesport kan worden, (foto: ROEL DIJKSTRA) Bij de Herst. Herv. Ge meente zondag om 10.00 uur een dienst in het Accent College, voorganger Ds. G. Meuleman, om 17.00 uur in de Grote Kerk, voorganger Ds. G. Meuleman. In de Liduinabasiliek aan de Singel 104 is zaterdag om 18 uur een Stille Heilige mis, zondag om 10.15 uur Gezon gen Hoogmis, predikatie pastoor P.M. Vismans. In de Jacobus en Martinu- sparochie Kerkweg 53, is er een zondagsviering om 9.45 uur dinsdag om 9.15 uur: eu charistieviering of dienst van Woord en Communie. In de Frankelandkapel is zondag om 10 uur eucharis tieviering met als voorganger pater K. Veltman met mede werking van het Liduina- koor. Gymnastiek voor senioren SCHIEDAM - Ontmoetings centrum de Woudhoek aan het Heijermansplein heeft weer plaats voor nieuwe deelnemers voor de gym nastiek groep. Op vrijdag van 13 tot 14 uur wordt geza menlijk geoefend. Kosten bedragen 5,50 euro per maand. Meer info: 010 - 470 95 55. Bingo in de Erker SCHIEDAM - Op woensdag 14 november wordt in wijk centrum de Erker, vanaf 15.30 tot 17.00 uur een kin derbingo gehouden. Een boekje kost 1,20 euro. Vanaf 19.30 draait de molen voor volwassenen. Ptizzel mee! wetkead middel vliegen de schotel genees- midde- loie kenner hoofd deksel koatojs 19W Engels biljart spet osei product 1 2 deel ran station retsol T3T jNOwm. aftoa- doriijk aard geest huldaao- doemng afkerig T- vliegend paard 10 ijskegel rode verfstof onder dompe len emtaag splitsen dieren- geluid oude Spaanse mum Spaanse titel pref ont kenning Euro peaan voor- relsol msm neet watering T Vlaams* schilder vwlde- bttst *i»t« T- visgarei I3 1 9 Pettetod com 3 4 5 8 9 10

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 35