iteuiei' Hippische verlichting Ingetogen mystiek Intuïtief interieur Tapijttegel is weer helemaal terug Creatief met krobben dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad WONEN Woensdag 7 november'2007 - Pagina 3!7 De ruimte waarin je leeft, is van invloed op hoe je je van binnen voelt en andersom. Een Chine se filosofie, feng-shui, leert al letterlijk eeuwen dat de inrich ting van ruimten effect heeft op sfeer en energie. Wanneer je luistert naar je gevoel kan dat een goede raadgever zijn om dingen in je interieur te veran deren. Een prettige, gebalan ceerde en persoonlijke woon omgeving zórgt dat je je op je gemak voelt. Meuren, vormen, materialen en meubels spelen hierin een belangrijke rol. Op zoek naar persoonlijke coaching bij het vinden en creëren van een eigen sfeer in huis? Neem eens een kijkje op www.hartzaken.nu. Het is volop herfst. Het wordt kouder, de dagen worden steeds korter en als het even tegenzit, regent het vaak. In de aanloop naar de feestdagen is het belangrijk om het in huis gezellig te maken met kaarsen, accessoires en natuurlijk ka merplanten. Met een opval lende groene plant als de Alo- casia vergeet je spontaan dat het herfst is. Laat de bladeren buiten dus maar vallen; het blad van de Alocasia zorgt bin nen voor een gezellige sfeer! De Alocasia 'Polly' is ook ge schikt voor strakke interieurs en heeft het meeste effect in een witte omgeving. Het deco ratieve blad maakt van de plant een echt kunstobject. Kijk voor meer informatie en verzorgingstips op www.groenrijk.nl. De Spathiphyllum is qua uitstraling al even mysterieus als haar naam. Deze schone behoort tot de spannende aronskelken en is werkelijk onweerstaan baar voor thuis. Deze makkelijke en sterke kamerplant laat altijd iets doorschemeren van ver borgenheid en raadselachtigheid. Uit de donkergroene moerasbladeren verschij nen steeds opnieuw een aantal stengels met prachtige 'lepelbloemen'. Alle Spathiphyllums hebben een ingeto gen, rustige look die je meteen op je gemak stelt. 'Sweet Lauretta' heeft een open blade- rengestel en langgerekte bloemen. Spathiphyl lum 'Cupido' is compact bladig en heeft de meest ronde bloemen. En er komen meer en meer verrassen de, bijzondere variaties. Deze verleidelijke verschijning verzorg je zonder er veel omkijken naar te hebben. Geef haar tweemaal per week wat water en kies een plek met niet al teveel licht. Gek van paarden? Dan zou je wellicht een hele kudde van de ze bijzondere lampen in huis willen halen! Hij is niet bedoeld om op te gaan zitten, maar hij zou voor Recent onderzoek wijst uit dat er een grote behoefte is aan meer stilte in huis. De meest opdringerige en vervelende geluidsvervui ling is afkomstig van lawaaierige buren. Met ruzies, kinderrumoer en harde muziek als hoogstgenoteerde ergernissen. Maar liefst één^ op de zes Europeanen blijkt óók last blijkt te hebben van het geluid van huishoudelijke apparaten. Het is opvallend dat ditzelfde on derzoek uitwijst dat één op de vier Euro-consumenten bij aankoop van huishoudelijke apparaten geen rekening heeft gehouden met het geluid. En stillere was- en droogautomaten zijn er écht. Een gemiddelde wasautomaat produceert 70dB, evenveel als het geluid van een te levisie die aanstaat. De geluidsarme versies komen op 46dB. Op zoek naar een stille wasautomaat? Ga dan eens kijken op www.aeg.nl. maar hoog en 230 cm lang! Met de Horse Lamp staat er dus wel iets in je woonka mer! De lamp is ge maakt van polyester en vooralsnog alleen in het zwart verkrijg baar. Iets te groot? Op www.moooi-on- line.com is ook een lamp te vinden die omhoog wordt gehouden door een konijn. Ook leuk! FOTO: MAARTEN VAN HOUTEN Het lijken fantasiekamelen, maar het is speelgoed en kin- dermeubilair tegelijk. Gemaakt voor kinderen en door een speelse kindergeest. Een fantasiedier om mee te spelen, over te lezen en op te zitten. De zitting met losse, grote, kleurige kunststof doppen vormt een extra uitdaging. Kinderen kunnen er nieuwe kleurpa- tronen mee maken en het spelen met deze doppen - die door de ontwerper de naam 'krobben' hebben meegekre gen - is goed voor de motoriek. Ook voor kinderen die niet vrij kunnen bewegen, zijn deze meubelen een stimulans tot actie. Meer weten? Kijk op www.adad.nl. I Een opvallende comeback voor I I tapijttegels! En niet zomaar een I comeback. Ze zijn helemaal van I I deze tijd. Qua creatieve ontwer-1 I pen én qua functionaliteit. Ze kunnen bijvoorbeeld over I vloerverwarming heen worden 9 p gelegd en er is geen ondervloer nodig. Er vindt dus geen warmte verlies plaats. Dit jaar werden er meerdere g r trendy collecties gepresenteerd, js waarbij er veel aandacht was voor natuurlijke materialen. Zo werd in maart een tapijttegel op de markt gebracht van honderd procent wol met een gebreide look en zijn er tapijttegels met - houtstructuur in verschillende kleuren. Ook het gebruik van ma- terialen die zowel glimmen als 7 mat zijn, komt steeds meer voor. 'i Deze trend zie je ook terug bij stoffen en behang. Diverse textu- I ren en afwisselende lijnen maken - de tapijttegel weer spannend. Meer trends en tips zijn te vinden I op www.perscentrumwonen.nl.

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 37