Leerling Verzorgenden-I.G. Jenevervrienden smeren de kelen 'Wil jij werken in een zorgzame professionele omgeving?' Poolers (m/v) Sonneburgh Nattigheid bij Feministen Sterke Beer - I !L^ f m/v xïuei iraüüüièi iï6iii dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad Woensdag 7 november 2007 - Pagina 50 vé - ifHÈ HPl£> r' 5s Het eerste drinkgelach van dit seizoen ging voortvarend van start. SCHIEDAM - Afgelopen week end hebben de Jenevervrienden met een tweetal gezellige activi teiten het Jenevermuseum op geluisterd. Zaterdag werd tij dens de algemene ledenverga dering feestelijk de vierde vrien- denfles onthuld, dit keer gesierd met een mooi etiket van de Schiedamse kunstenaar Henny van Leeuwen. Marc Smeets van restaurant Le pels nam de fles met trots als eerste in ontvangst. Zondag middag was het gezang van een groot gezelschap tot ver over de Lange Haven te horen naar aan leiding van het eerste drinkge- lach van dit seizoen. Het bleef nog lang gezellig in het proeflo kaal van het Jenevermuseum. Het eerste drinkgelach van dit seizoen ging direct goed van start. De nieuwe accordeonist speel de als vanouds goed en na het eerste couplet zat de sfeer er al lekker in. Jeneverliederen afge wisseld met bijzondere teksten op Nederlandse smartlappen stonden op het repertoire en de uitgedeelde teksten werden vol- borstig meegezongen. Ouder wets Hollandse gezelligheid was het resultaat en vanzelf sprekend smeerde (o.a.) jenever de kelen. Op 16 december staat het volgende drinkgelach ge pland. Een datum om vast te noteren. Ben jij 17 jaar of ouder en spreekt het werken met en voor mensen je aan? Dan is een baan in de verpleeghuiszorg echt iets voor jou! Wij hebben opleidingsplaatsen voor: Stichting Sonneburgh is een pro testants-christelijke zorg verlener die in de regio Rijnmond diverse instellingen beheert. Sonneburgh telt, verdeeld over de locaties Groene Kruisweg te Rot- terdam-Charlois, Ravenswaard te Rotterdam-IJsselmande en Het Havenlicht te Pernis, 286 verzorgingsplaatsen, 189 servicewoningen, 116 somatische verpleeghuis bewoners, 36 plaatsen voor pg-bewoners en 6-8 plaatsen voor dagbehandeling. Van de kandidaten wordt verwacht, dat zij de protestants-christelijke identiteit van Sonneburgh kunnen onderschrijven. De opleiding De opleiding wordt verzorgd door het Albeda College te Rotterdam, terwijl het praktijkgedeelte voornamelijk binnen Sonneburgh zal plaatsvinden. De opleiding zal worden afgerond met het examen voor Verzorgende-I.G. Hiermee heb je een landelijk erkend diploma op MBO-3 niveau. Functie-eisen - 17 jaar of ouder. - Minimaal een diploma VMBO-kader beroepsgericht of theoretische leerweg. Arbeidsvoorwaarden - De CAO-Verpleeg- en Verzorgingshuizen is van toepassing. - Het betreft een (leer)-arbeidsovereenkomst voor maximaal 3,5 jaar. Wij hebben nog enkele plaatsen open voor De uren zijn in overleg te bepalen. Voor deze functie is affiniteit met de ouder- wordende mens van groot belang. U bent bekend met de verpleeghuissector. Inlichtingen Deze zijn te verkrijgen bij: Mevrouw J.L. op 't Hof-van Soest, zorgmanager, tel.: 010 - 291 84 44. Uw sollicitatie kunt u binnen 14 dagen, samen met uw C.V., richten aan: Hervormde Stichting Sonneburgh Afdeling Personeelszaken Groene Kruisweg 381 3084 LM Rotterdam SCHIEDAM - Het wassende water in de kelders van Schiedam houden de gemoederen nog steeds bezig. De roep van de bewoners naar de gemeente om op z'n minst uit te zoeken waar al die nattigheid vandaan komt lijkt niet te worden gehoord dus hebben de bewoners van de ondergelopen kelders de handen ineengeslagen. De Feministenbuurt, Stadhouderslaan en Smetanalaan, waar de. meeste problemen spelen, zullen voortaan ge zamenlijk naar buiten treden. Sjaak de Bruin, bewoner van de Feministenbuurt, hoopt dat de gemeente de klachten van de bewoners nu wel se rieus zal nemen. Hij is de wateroverlast flink zat en wil vooral de oorzaak van het stijgende waterpeil achterha len. 'We hebben nog geen idee waarom het water in on ze kelders staat.' Veel vocht in een woning is niet alleen ongezond volgens de bewoners zijn er veel klachten. Zo laten plinten spontaan los, hangt er in sommige huizen een muffe lucht en muggen zijn nog steeds een ware plaag. 'Het is inmiddels november maar ik sla nog iede re dag volop muggen dood.' Ook de televisie heeft be langstelling getoond voor het wassende water in de kel ders van Schiedam. 'SBS6 wilde onlangs een reportage maken maar dat hebben de bewoners even afgehouden. We willen de deur naar de gemeente voorlopig nog open houden.' Kinderen dienen dagelfjlfffbü gram groenten te eten*. Het komt nogal eens voor dat deze norm niet wordt ge haald, omdat kinderen hun groenten niet helemaal ope ten. Het kan zijn dat ze weinig eetlust hebben of dat ze de groenten niet lekker vinden. Speciaal voor deze kinderen brengt De Sterke Beer een groentesupplement op de markt: De Sterke Beer Groentenvitamines. Dit product bevat extracten van tomaat, wortel, artisjok, spinazie en rode biet en bevat daarnaast ook nog extra vitamine C. Het is een zachte gompastille met een frisse smaak. Te gebruiken als aanvulling op de dagelijkse behoefte aan groenten voor moeilijk etende kinderen vanaf 4 jaar. De Sterke Beer is het eerste merk dat inspeelt op de wen sen van zowel ouder als kind. Of het nu gaat om extra weerstand, samenstelling, een vrolijk karakter of smaak: De Sterke Beer heeft overal aan gedacht. Ook aan de vorm: zachte gompastilles zodat kinderen er eventueel makkelijk op kunnen kauwen. Bovendien hebben de producten van De Sterke Beer een frisse ffuit- smaak; maar het zijn natuurlijk geen snoepjes. Kinderen vanaf 4 jaar mogen maximaal 1 beertje per dag.

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 50