stadsregio.info www.stadsregio.lnfo STADSREGIO ROTTERDAM BEKENDMAKING ALGEMENE WET BESTUURSRECHT BOUWEN AAN SAMENHANG BEKENDMAKINGEN ALGEMENE WET BESTUURSRECHT Albrandswaard Barendrecht Bemisse Brielle Capelle aan den IJssel Hellevoetsluis Krimpen aan den IJssel Lansingerland Maassluis Ridderkerk Rotterdam Rozenburg Schiedam Spijkenisse Vlaardingen Westvoorne De secretaris van de stadsregio Rotterdam maakt bekend dat zij heeft besloten om met terug werkende kracht, met ingang van 13 juni 2007: 1het submandaatbesluit van 30 juni 2005 inzake de uitvoering van het gestelde in de hoofd stukken 4 en 5 van de WSV aan de directeur Ontwikkelingsbedrijf Rotterdam in te trekken. 2. de directeur Ontwikkelingsbedrijf Rotterdam submandaat te verlenen tot uitvoering van de bevoegdheden zoals beschreven in de hoofdstukken 4 en 5 van de WSV (beoordelen, verlenen, vaststellen en terugvorderen van subsidies) onder de voorwaarden dat: 1de bevoegdheden ten aanzien van bezwaar- en beroepsprocedures bij het dagelijks bestuur blijven; 2. het geheel van aangegane verplichtingen binnen de daarvoor bestemde budgetten blijft; 3. politiek gevoelige aanvragen of besluiten na overleg met de secretaris aan het dagelijks bestuur worden voorgelegd; 4. de bevoegdheid ten aanzien van het oormerken van een locatie als een Functieveranderingslocatie (artikel 18, lid 3 WSV) bij het dagelijks bestuur blijft. 3. de directeur van het Ontwikkelingsbedrijf Rotterdam (op grond van het besluit van 19 januari 2000 van het dagelijks bestuur van de stadsregio Rotterdam) submandaat te verlenen voor het budgetbeheer van het "Fonds Ver-stedelijkingsafspraken en Stedelijke Vernieuwing 2005-2010"; 4. dat de werkzaamheden verbonden aan de in punt 1en 2. genoemde taken en procedures in een Administratieve Organisatie worden vastgelegd. Dit besluit ligt van maandag 19 november 2007 tot en met vrijdag 28 december 2007 op werkdagen (gedurende de aldaar gebruikelijke openingstijden) ter inzage in de gemeentehuizen binnen het werkgebied van de stadsregio Rotterdam, alsmede (van 8.30 tot 17.00 uur) bij het Bestuurlijk Informatiecentrum (BIDOC) van de Bestuursdienst Rotterdam, kamer 100 van het Stadskantoor, ingang Rodezand 18 te Rotterdam. De voorstellen die aan deze besluiten ten grondslag liggen, zijn daar eveneens te raadplegen. Rotterdam, 31 oktober 2007, de secretaris van de stadsregio Rotterdam, mr M.C. Jansen Stadsregio Rotterdam, Postbus 21051, 3001 AB Rotterdam T: 010 - 417 23 89, F: 010 - 404 43 47, E: sr@sr.rotterdam.nl, www:stadsregio.rotterdam.nl Het dagelijks bestuur van de stadsregio Rotterdam maakt bekend dat de regioraad op 7 november 2007 heeft besloten: de begrotingswijziging 2007-II vast te stellen. 2.1. de rapportage "Herijking van de verstedelijkingsafspraken 2005-2010" vast te stellen waarbij: a. extra aandacht wordt ingezet om kansrijke projecten alsnog voor 2010 te realiseren, door de inschakeling van het Task Force team, het aanjaagteam van de Maaskoepel en initiatieven te nemen voor nauwere samenwerking tussen de markt, corporaties en gemeenten; b. de huidige subsidiebijdrage per sociaal bereikbare huurwoning te verhogen van 5.000,- naar 10.000, - wanneer de gemeente minimaal 92,5% van de taak stellende nieuwbouwproductie in dit segment voor 2010 heeft gerealiseerd; c. de gemeente (cat. 2 en 3) een extra bonus van 5000,- per sociaal bereikbare huur woning te verstrekken voor elke woning die boven de 100% van de nieuwbouwtaak- stelling in dit segment wordt gerealiseerd; d. de subsidiebijdrage voor de bouw van woningen op functieveranderingslocaties, voorkomend op de lijst van geoormerkte functieveranderingslocaties, te verhogen van 5.000,- naar 7.500,- per woning bij het slaan van de 1e paal en met terug werkende kracht vanaf 1 januari 2005; e. indien de gemeente voor 2010 meer dan 100% van haar totale woningbouwtaak- stelling heeft gerealiseerd een bonus van 2000 per woning voor elke woning boven de 100% te verstrekken; f. de verordening Fonds verstedelijking en stedelijke vernieuwing overeenkomstig het voorgaande en conform bijgevoegd ontwerp wijzigingsbesluit aan te passen; 2.2 dat de gemeenten ook na 2009 hun nieuwbouwtaakstelling sociaal bereikbare huur woningen behouden voor zover deze niet voor 2010 is gerealiseerd, zonder dat hiervoor een financiële bijdrage wordt verleend in het kader van de verstedelijkingsafspraken; 2.3 de sanctiebepaling in de convenantén met het onder 2 genoemde besluit in te vullen; 2.4 de meerjarenraming "Fonds Verstedelijking en Stedelijke Vernieuwing: actualisatie 2007" d.d. juli 2007 vast te stellen, waar het positief saldo in 2010 is berekend op 1,3 miljoen; 2.5 het budget binnen het Fonds verstedelijking en stedelijke vernieuwing voor de bouw van woningen op functieveranderingslocaties te verhogen met 10 miljoen en vast te stellen op maximaal 45 miljoen, het budget voor sociaal bereikbare huurwoningen en senioren woningen vast te stellen op 29,9 miljoen en het budget voor de bonusmaatregel wanneer meer dan 100 productie is geleverd, vast te stellen op 4,7 miljoen; 2.6 de te verwachten korting op de uitbetaling van rijksbijdragen ISV2 en BLS na 1 januari 2008 in verband met de vulling van het BTW-compensatiefonds op te vangen binnen het Fonds verstedelijking en stedelijke vernieuwing (Fvsv); 2.7 de achtervang in de vorm van BWS reserve, rekening houdend met een deels gekwanti ficeerd (€9 miljoen) en deels niet-gekwantificeerd risico, vast te stellen op 12 miljoen; 2.8 de meerjarenraming "Omslagfonds: actualisatie 2007" d.d. juni 2007 vast te stellen, waarbij de risico reserve is berekend op 6 miljoen. 2.9 De wijzigingen in de Verordening Verstedelijking en Stedelijke Vernieuwing overeen komstig bijgevoegd Besluit te verwerken. Deze besluiten liggen van van maandag 19 november 2007 tot en met vrijdag 28 december 2007 op werkdagen (gedurende de aldaar gebruikelijke openingstijden) ter inzage in de gemeente huizen binnen het werkgebied van de stadsregio Rotterdam, alsmede (van 8.30 tot 17.00 uur) bij het Bestuurlijk Informatiecentrum (BIDOC) van de Bestuursdienst Rotterdam, kamer 100 van het Stadskantoor, ingang Rodezand 18 te Rotterdam. De voorstellen die aan deze besluiten ten grondslag liggen, zijn daar eveneens te raadplegen. Rotterdam, 8 november 2007, het dagelijks bestuur van de stadsregio Rotterdam, de secretaris, mr M.C. Jansen. de voorzitter, mr I.W. Opstelten. Mandaat De secretaris-directeur van de stadsregio Rotterdam voor zover zijn bevoegdheid strekt; Om redenen van doelmatigheid; met inachtneming van de begrenzing van de bevoegdheden van het besluit van het dagelijks bestuur van stadsregio Rotterdam d.d. 19 januari 2000; machtigt hierbij de programmamanager "leder kind wint" tot het aangaan van privaat rechtelijke financiële verplichtingen met derden en het ondertekenen van de daarbij behorende overeenkomsten, met dien verstande: 1. dat hij niet bevoegd is geldlenings- of borgtochtovereenkomsten aan te gaan; 2. dat hij bij het aangaan van de verplichtingen zich aan de AO van de stadsregio houdt; 3. deze verplichtingen slechts kunnen worden aangegaan voorzover deze dienen ter uitvoering van bestuursbesluiten met betrekking tot het programma "leder kind wint"; 4. deze verplichtingen slechts kunnen worden aangegaan voorzover terzake, blijkens de door de regioraad vastgestelde begroting, voldoende financiële middelen beschikbaar zijn gesteld en voorzover deze middelen niet zijn uitgeput; 5. de verplichtingen een bedrag van 50.000 euro per keer niet kunnen overschrijden; 6. dat hij verplicht is middels de viermaandsrapportage de financiële consequenties van de door hem uitgeoefende bevoegdheden te rapporteren aan de controller van de stadsregio. 7. deze geldig is voor de duur van het project "leder kind wint", namelijk tot en met 31 december 2009. Rotterdam, 25 september 2007 mr. M.C. Jansen secretaris-directeur Ballonvaart voor winnaar enquete website bereikbare regio Rotterdam Bezoekers van de website www.bereikbareregiorotterdam.nl kunnen een vlucht met een heteluchtballon winnen. Door drie vragen in te vullen over de inhoud van de site maken de bezoekers kans op deze hoofdprijs. Naast een vlucht door de lucht zijn er nog meer prijzen te winnen! De actie loopt tot 1 januari 2008. U kunt via de website meedoen. Na 1 januari 2008 worden de winnaars bekendgemaakt. Reisinformatie De kracht van de website is het samenbrengen van reisinformatie van alle vervoerssoorten. Op de site is informatie te vinden van metrotijden tot parkeertarieven, van watertaxi's tot fietsroutes, van wegwerkzaamheden tot Carpoolpleinen. Binnenkort is er ook een uitgebreide routeplanner op de website beschikbaar.

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 22