achtjes slapen Nog maar Reizen van klassiek naar pop -■ Muziek fTRüfJH Rigoletto op 19 november in Rotterdamse Schouwburg Scholieren nemen A4 op de korrel Toptalent Nora van der Stelt geeft vioolconcert in De Ark Cmon Kypski grissen uit alle stijlen wat mee in Waterfront. Dé Agenda SCHIEDAM In het ge meentearchief van Schie dam wordt donderdag de tentoonstelling '4A_A4. de weg kwijt' geopend. Leer lingen van Scholengemeen schap Schravelant hebben de toename van verkeer en de ontstaansgeschiedenis onder de loep genomen. Ook de mening van de be zoeker speelt een rol. Zo is er een discussiehoek en kan iedereen zijn eigen standpunt achterlaten op een memobord of een stem uitbrengen. Sprookjesconcert Carnaval der dieren Nora van der Stelt begon op driejarige leeftijd met vioolspe len. Vrijdag is ze te zien en te beluisteren in De Ark. foto: pr SCHIEDAM - Violiste Nora van der Stelt was reeds tweemaal te beluisteren in de Ark in Schiedam. Vrijdag geeft ze opnieuw een concert met werken van J.S.Bach, Ottorino Respighi, Camille Saint Sans en Astor Piazzolla. Nora van der Stelt kreeg haar eerste vioollessen toen zij drie jaar oud. Op haar zevende werd Nora toegelaten tot de afdeling 'Jong Talent' van het Conservatorium van Amsterdam. Inmid dels treedt Nora regelmatig op als soliste in recitals en concer ten in geheel Nederland en voor radio en televisie. Als kamer musicus werd Nora reeds enkele malen uitgenodigd voor het Orlando Festival te Kerkrade. De laatste drie jaar was Nora te vens soliste bij verschillende orkesten. Zij zal evenals vorige ke ren door haar vader, Kees van der Stelt (1959), worden begeleid achter de Ibach vleugel. Het concert begin om 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Toegang bedraagt 6 euro. SCHIEDAM - Het muzikale sprookje Le Carnaval des Anim- aux wordt zondag tot leven ge bracht tijdens een spannend sprookjesconcert in de West- vest90-kerk. Koning Leeuw heeft alle dieren van het bos uit genodigd voor een feestelijke maaltijd op de grote open plek. Daar hebben ze natuurlijk wel zin in maar dan wordt het pe perdure collier van de dame Olifant gestolen en dreigt het feestje geheel in het water te val len. De dieren gaan zelf op on derzoek uit; dat wordt span nend! Het verhaal wordt verteld door televisiepresentator, diri gent en muziekwetenschapper Gregor Bak. Saxofonist Arno Bornkamp en pianist Ivo Jans sen nemen het muzikale deel voor hun rekening. De tot ieders verbeelding sprekende muziek is bewerkt voor maar liefst 6 ver schillende saxofoons en piano. Aanvang 15 uur. Kaarten kosten 7 euro en zijn te koop bij de boekhandels en VW. Pouka en haar vader Ronald kunnen bijna niet wachten totdat ze de nieuwe Potter in hun handen hebben. zijn begonnen. "We haalden de kranten ermee. Bij het volgende deel, deed zo'n beetje elke boekhandel het", vertelt een medewerker. Pouka de Graaff (11) uit Schie dam is zo'n echte Potterfan. Haar exemplaar is al gereser veerd bij Jongen's Boeken en ook één voor haar zus. "Anders krijgen we ruzie", lacht ze. Pou ka heeft alle delen van de reeks verslonden. Nu het laatste boek eraan komt, is ze best een beet je zenuwachtig. "Het is jammer dat het hierna stopt maar aan de andere kant ben ik ook heel nieuwsgierig hoe het verhaal af loopt." Potterparty Jongen's boeken nodigt alle to venaarsleerlingen vrijdag uit voor een excursie naar de pos tuilen-training in de Kooren- beurs in Schiedam (aanvang 21.30 uur), vanaf 23 uur wordt het feest voortgezet in de oud- Katholieke kerk. Iedereen in ge paste kopij is welkom. Boek handel Den Draak in Vlaardin- gen opent om 11 uur de deuren Niemand minder dan Hagrid komt voorlezen en ook Profes sor Sneep is uitgenodigd. Kin deren mogen tot 18 uur hun ei gen Potterlied inleveren op de wijs van Zie ginds komt de stoomboot Bij Post Scriptum in Schiedam mogen vroege vogels zaterdag vanaf 6 uur aanschui ven voor het ontbijt. Tovenaar Trukasius laat vanaf 9 uur zijn magie zien in de Schiedamse boekhandel Van Leeuwen. SCHIEDAM - De echte Potter- fans zijn al weken aan het aftel len. In de nacht van vrijdag op zaterdag, precies op klokslag twaalf, start de verkoop van het laatste deel uit de serie: Harry Potter en de relieken van de lood. Dat gaat vergezeld van ^weinsteinfeestjes, uilenshows :n Potterontbijtjes. 'otterfans zien er niet tegenop )m bij nacht en ontij op pad te ;aan. De Vlaardingse boekhan- lel Den Draak gaat er prat op net de nachtelijke verkoop te ïen muzikale reis met een sa- nensmelting van pop, gipsy- azz en klassieke improvisatie, vaarbij de musici puur vanuit het hart spelen; dat is wat Jan Vayne, The Gipsy Boys en Ellen Helmus met elkaar verbindt. Op zondag 25 november staan ze gezamenlijk op het podium van de Doelen bij het Zondagoch tendconcert van die dag. Het improvisatietalent van pianist Jan Vayne is beroemd. The Gip sy Boys kregen het improvisa tietalent vanuit hun zigeuner cultuur mee. Fluitist Ellen Hel mus begon haar professionele carrière in de vroege jaren Het concert in de Doelen begint om 11.00 uur. Kaarten kosten 11,50 euro en zijn te koop bij Wegener Huis-aan-huiskranten (adressen zie colofon). Jan Vayne, The Gipsy Boys en Ellen Helmus.

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 27