i Comfortabel met kurk Kokenmet Huisparfum zorgt voor eigen sfeer Scheikundig douchen bloemen €i Uniek licht op de winter heerlijk rustig achter de HmAG de Weekkrant Nieuwe Stadsblad WONEN '.vv.-.- Woensdag 14 november 2007 - Pagina 35 Ze zijn zo vrolijk en uitbundig. Zelfs op de somberste en koudste winterdag stralen ze je tege moet. En ze zijn er weer: bloeiende najaarsviolen. Ook tv-presentatrice Esther Duller is echt dol op ze. "Mijn absolute favorieten zijn zonder twijfel de kleine, paarswitte violen. Met hun opvallende, gele bloemhartjes. Deze zonnetjes doen het altijd goed!" Precies op het moment waar op alle kleuren rondom het huis verdwijnen, bloeit het viooltje vol uit. Ze doorstaat zelfs koude najaarsnachten en strenge winter vorst. Geef de viooltjes regelmatig water ook in de winter. En haal af en toe de uitgebloeide bloemetjes weg. Met de nieuwe generaties kurkvloeren past kurk weer helemaal in het moderne interieur. Kurk heeft ten opzichte van andere typen vloerbedekking als groot voordeel dat het over een aantal comfor tabele natuurlijke eigenschappen beschikt. Het is geluidsdem pend, warm, milieuvriendelijk en verend. Tinten variëren inmiddels van naturel kurk, champagne, moon light tot donkere kleuren als silver en het vrijwel zwarte nightshade en dankzij het Corkloc kliksysteem zijn ze eenvoudig te leggen zonder lijm. De stroken zijn afgewerkt met een krasvaste bescher mende laklaag, die krassen, strepen en slijtage tot een minimum beperken. Bovendien is hierdoor ook het onderhoud tot een mini mum beperkt. Op www.wicanders.nl is er alles over te lezen. V ne tyPe Om rust en een ontspannen sfeer in huis te creëren, is het belangrijk om voor jezelf te on derzoeken wat die rust in jezelf oproept. Want de één voelt zich pas rustig als het huis he lemaal opgeruimd is, terwijl de ander zich juist rustig voelt als er 'geleefd wordt' in huis. Verder kan geur een belangrijke rol spelen. Waar word jij rustig van? Misschien wel van het aroma van edele houtsoorten, de fruitige geur van zongerijpte mandarijntjes of een mix van geuren van de zee. Met jouw eigen huisparfum kun je de sfeer in huis helemaal jouw stempel geven. Kijk voor inspiratie op www.blomus.com. Vertel, wat is het atoomnummer van chroom? Geen idee? Maar zou je dit soort informatie eigenlijk wel behoren te weten voor school of werk? Dan is dit douchegordijn een handig opfrissertje van jouw geheugen. Het gordijn toont namelijk de Tabel van Mendeljev, ook wel het Pe riodiek Systeem genoemd, waarop de chemische en fysische ei genschappen van de elementen in kaart zijn gebracht. Je kunt het douchegordijn natuurlijk óók ophangen voor de leuke kleurtjes of om de schijn op te houden dat je scheikundig bent aan- Op www.firebox.com kun je in ieder geval meer over dit bijzonde re 'beta-cadeautje' vinden. De interieurs worden steeds per soonlijker en steeds meer men sen vinden de moed om echt een eigen stijl te ontwikkelen. In de keuken is deze trend zichtbaar door het aanbod van vele kleu ren, maar ook de apparatuur krijgt steeds vaker een heuse ma ke-over. Neem bijvoorbeeld deze oven, met een afzonderlijke suddero- ven en een multi-zone voor het bakken op de grillplaat of voor het warm houden van voedsel, plus twee keramische branders. Helemaal van deze tijd, dus. Ook qua uitstraling. Want opgesierd met de enorme Gerbera voegt de oven aan iedere keuken een op vallend detail toe. Liever een orchidee of andere bloem? Kijk op www.falcon-nederland.com. De wintertijd is weer ingegaan, de verwarming gaat een paar graadjes hoger en de lampen gaan wat vroeger aan. Zeker in deze donkere periode is een goed verlicht huis belangrijk. Licht zorgt er niet al leen voor dat je ontspannen een boek leest, het bepaalt ook voor een groot deel de sfeer in een ruimte. Het is dus van belang de juiste ba lans te vinden tussen praktische en sfeervolle verlichting. Precies afge stemd op jouw persoonlijke smaak. Ideaal dus dat je tegen woordig een lamp zelf kunt sa menstellen door te variëren met kleuren, dessins en woonstijlen. Zo weet je zeker dat je een uniek exemplaar in huis haalt. Meer in formatie op www.leenbakker.nl. Hagen moeten voor privacy zorgen, de wind breken, geluidsoverlast beperken, tuinkamers omlijsten en een levende groene wand vormen op plekken waar dat kan. Lang niet alle heesters en conife ren zijn geschikt als haagplant. Dat is minder een kwestie van maat dan van structuur. Haagplanten moeten een dichte vertakking hebben, goed bebla- derd zijn en ze moeten samen een geslo ten geheel vormen. In veel gevallen moet een haag ook strak kunnen worden ge snoeid. Maar losse, meer natuurlijke ha gen kunnen ook heel aantrekkelijk zijn. Het is nu een uitstekende periode om ha gen te planten. Plant ze zo dat ze elkaar net raken. Bij veel soorten moet gerekend worden op vijf planten per strekkende meter, voor Buxus-haagjes is dat 8 a 10 planten. Bepaal de plantlijn, graaf een sleuf, verbeter de bodem en plant daarin. Met twee man werkt het het makkelijkst. Geef direct na het inplanten en de eerste weken daarna royaal water. Langzame groeiers dienen tweemaal per jaar ge snoeid te worden.

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 35