Intocht Sinterklaas 1 3 n 8 I kijkenkiezenkopen Week van de Jeugdzorg helpt jong en oud r r 7 5 2 7 4 7 4 1 4 4 1 7 1 2 4 H co co Sinterklaas toch aan boord van de stoomboot CO 00 CD CD CJ1 00 CD CJ1 CD CD CO CM LO CD CD e3 dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad Woensdag 14 november 2007 - Pagina 47 Sinterklaas arriveert zaterdag op 't Hoofd. FOTO: ROEL DIJKSTRA SCHIEDAM - De hoofdpiet maakt zich grote zorgen. Terwijl alles in gereedheid wordt gebracht voor de in tocht ontbreekt van Sint Ni- colaas ieder spoor. Pim schakelt alle kinderen van Schiedam in. En gelukkig, deze week kwam een brief uit Spanje. Van Sint Nico- laas zelf. Hij zal zaterdag ge woon met de stoomboot ar riveren. Over het hoe en waarom zal de Sint meer vertellen tijdens de ont vangst door de burgemees ter. Lieve kinderen, Ik heb begrepen, dat jullie je on gerust maken! Dat is helemaal niet nodig hoor!! Natuurlijk kom ik 17 november naar Schiedam. Ik kan haast niet wachten. Die Hoofdpiet van mij maakt zich druk om niets. Ik moest er gewoon even tussen uit. Volgens plan komen wij op 17 november aanstaande aan. Ik hoop jullie daar allemaal weer te zien! Sint Nicolaas Programma 11.30 uur voorprogramma op 't Hoofd. 12.00 Aankomst stoomboot 't Hoofd 13.00 Sinterklaas gaat per boot naar de Vismarkt via Voorha ven, Buitensluis, Buitenhaven, Koemarktbrug, lange Haven 14.00 Aankomst Vismarkt 15.00 start rondrit 15.30 Ontvangst door burge meester op Grote Markt 16.30 uur Einde programma Locaties bereikbaar vanaf 11.15. Wees op tijd want vol is vol. "Mijn vader krijgt nu hulp en dan kan hij str- aks weer voor mij en mijn zusje zorgen - tot die tijd zitten we in een huis van jeugd zorg", zegt een tienjarig jongetje dat tijde lijk wordt opgevangen in een groep. Hij is een van de 150.000 kinderen die jaar lijks hulp krijgen van jeugdzorg omdat het niet goed met hen of hun ouders gaat Door goed georganiseerde steun en een professionele begeleiding krij gen zij weer zicht op een betere toe komst. Van 17 tot en met 24 november kan ie dereen kennismaken met de wereld van de jeugdzorg. Jeugdzorgkinderen en jeugdhulpverleners vertellen hun verhaal in theatervoorstellingen, op spe ciale ouderavonden en tijdens publieks evenementen. Wat doet jeugdzorg voor hen en waar dromen ze van? Al deze activi teiten staan op de site www.weekvandejeugd- zorg.nl. Ongeveer 1 op de 40 jongeren tot 18 jaar krijgt te ma ken met jeugdzorg, omdat het thuis niet meer gaat of omdat het kind gedragsproblemen heeft. Bij bureau Jeugdzorg zoeken gespecialiseerde jeugdhulpverleners uit wat de beste oplossingen zijn. De hulp varieert van dagopvang bij een medisch kinderdagverblijf, crisisopvang, plaatsing in een pleeggezin tot bijvoor beeld het aanstellen van een tijdelijke gezinsvoogd. Door deskundige hulp en begeleiding krijgen ze weer zicht op een betere toekomst. De twaalf provincies en de regio's Amsterdam, Rotterdam en Haaglanden, bureaus jeugdzorg en zor gaanbieders organiseren samen De Week van de JeugdZorg. Cabaretière Sara Kroos (26 jaar) is am bassadeur: zij is de hele week druk met speciale activiteiten voor de jeugdzorg. Kijk op www.weekvan- dejeugdzorg.nl voor de verhalen- en gedichtenwedstrijden, voetbalwedstrijden, theatervoorstellingen, conferenties en nog veel meer. En voor de foto- en videoportretten van kinderen die samen met Sara Kroos laten zien dat ze door jeugdzorg weer een toekomst hebben. Puzzel mee! Turkss titel onzin ruime vestibule rij schrijn werker reeks water zucht voor zetsel bedehuis bepaalde werk plaats T T 2 staart- been slot 4 trek vul- trechter slordige vrouw bijwoord luister warmte T inzet dwaas 9 schei kundig element 3 kerk gezang f 5 kiel water op welke manier kwezel achtig trouwen twee- tallig inham met steile wanden muziek instru ment duidelijk fruit bloeiend 7 8 deel van een auto Griekse godin 10 moed oma voor zetsel bezitte lijk vnw. oude munt f spil bevel gereed T 1 dringen de nood zaak T 6 water kering grond bij een huis AoY£ Puaaelland.com 4 5 6 7 8 9 10

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 47