1 Griezelen om de molens Gratis DVD-pakket bij internet van Het Net J De voordelen van Het Net: Het Net de Weekkrant Nieuwe Stadsblad Woensdag 21 november 2007 - Pagina 13 SCHIEDAM - Molens zijn de toeristische trekpleister van de Lage Landen en ook Schiedam maakt faam met zijn reuzen. Maar in vroege re tijden werden de malen de wieken vaak met ontzag en angst bekeken en vorm den de molens voer voor menig spannend verhaal bij het haardvuur. De volksver tellingen uit Nederland en Vlaanderen zijn bijeen ge bracht in het boekje Mo lens, mythes en mysteries. Molens stonden vaak buiten het dorp en niemand wist wat er precies gebeurde. De krakende en piepende wielen tijdens een stormachtige nacht, hebben de fantasie meer dan eens op hol laten slaan. Het boekwerk opent met het verhaal van de eerste molenaar. Toen Onze Lieve Heer de eerste molen had gebouwd kon hij niemand vin den om er te werken. Uiteinde lijk liet hij zijn oog vallen op een oude dief, die drie dagen eerder In Molen de Vrijheid in Schiedam is het eerste exemplaar uitgereikt van 'Molens, Mythes en Myste ries'. De bundel bevat volks verhalen uit Nederland en Vlaanderen, waarin molens een belangrijke rol spelen. Het boek kost 12,90 euro en is verkrijgbaar in de boek handel. Deze krant geeft tien exemplaren weg. Wie mee wil dingen, stuurt een e-mail naar red.actie@whk.wege- ner.nl. was opgehangen 'omdat de ke rel het schudden en slingeren wel gewend zal zijn.' Keizer ka- rel kon maar nauwelijks aan de dood ontsnappen toen een dui velse molen, waar hij zijn toe vlucht had gezocht, door een bliksemschicht in vuur en vlam werd gezet. Opvallend vaak wordt verhaald over molenaars die hun ziel aan de duivel verkopen, vaak van- Verhalenverteller Erik van Dort overhandigt het eerste exemplaar aan Ineke Strouken van het Ne derlands Centrum voor Volkscultuur. foto: roel dukstra wege de povere omstandighe den waarin de mulder moest le ven. Maar gek genoeg ziet de duivel er zelf wel brood in. In de duivel-molenaar wordt verteld hoe de duivel een fortuin bij el kaar probeert te krijgen door een ijzeren molen te bouwen. Gelukkig is daar Sint Maarten, die hem dwarsboomt door een ijsmolen te bouwen, die nog be ter maalt. De duivel weet hem zover te krijgen om de molens te ruilen maar heeft daar maar kort plezier van omdat zijn wondermachine smelt. Het hoef ook lang niet altijd slecht af te lopen met de mole naars getuige de verhalen 'Hoe de molenaar in de hemel kwam' en volgens een verhaal van J. Liefink past de duivel tegen woordig wel op om een mole naar toe te laten in de hel. Dit dankzij een list van een slimme mulder. Molens, mythes en mysteries is een leuk bladerboek voor ieder een die een zwak heeft voor mo lens of op zoek is naar authen tieke griezelverhalen. Samen stellers Carolien Korver en Ellen Steendam hebben de verhalen uit alle windstreken van het Ne derlands taalgebied gehaald en dat zorgt voor veel variatie. ingezonden brief Honing en Azijn! De geduldigste leraar die ik ken is internet. Zo ben ik gaan 'beeld shoppen' bij LookTV. En, omdat ons Schiedams centrum toch zo veel aandacht eist, heb ik ge zocht naar een vergelijking. Een vergelijking in woning verbetering, uitstraling van de 'buitenkant' aan een pand, zoals ramen, deuren, de gevel (s) en de verf. Een le ning met een hele lage rente kan de eigenaren helpen de ze verbetering(en) te doen. Dat noemt wethouder. Haan de "honing". Dhr. Haan ver teld verder in dit vraagge sprek dat, de Gemeente ei genaren kan verplichten tot woningverbetering. Een goede zaak. Dat is het 'azijn'. Ook een uitspraak van Dhr. Haan in dit gesprek is, dat als je een woning niet kan op knappen, geen geld, je ook geen woning kan bezitten, dan kan je immers je hypo theek niet eens betalen! Nu het eigen bezit van de Ge meente en ik blijf even in ons centrum. Waar blijft het ei gen 'Azijn' als het gaat om de Monopool? Wie is Dhr. Haan en andere wethouders om boven hun eigen regels te staan? Honing en Azijn, men nemen het met een baal Zout! Hans Henrichs Paranormaal SCHIEDAM - aan de slag met je eigen paranormale gaven. Dat kan donderdag tijdens de verenigingsavond van Harmonia in de Blauwe Brug. Aanvang 19.45 uur, toegang 5 euro. Nu exclusief bij Primafoon: gratis DVD-pakket met 6 topfilms, waaronder Ghost Rider, Baas in eigen bos en Perfect Stranger. Snel en onbeperkt internet Niet vast aan een jaarcontract Tijdelijk met gratis DVD-pakket t.w.v. 100,- Op=Op 4 iPrimafoon.

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 13